Élsportolók diplomáját támogatja a kormány

A kiemelkedően teljesítő magyar sportról szólt a sportállamtitkár a TF-en

2013. 05. 03.
Megosztás

"Aki áldoz a sportra, azt ösztönözni kell!” Ezt Dr. Simicskó István az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért és ifjúságért felelős államtitkára mondta a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának (TF) sportmenedzser szakos diákjainak tartott előadásában.

Az államtitkár arra is felhívta a hallgatók figyelmét, hogy a kormányzat számára rendkívül fontos, hogy minél több fiatal ismerje fel a sportolás szerepét és jelentőségét és népszerűsítse a sportot. Közlemény.

Érzékelhető, hogy Magyarország Kormánya kiemelt stratégiai területként tekint a sportra, hiszen 2010-től jelentősen megemelte a sportolási lehetőségek javítására szánt állami költségvetési forrásokat. A magyar sport központi költségvetési támogatása a 2010. évi 16,3 milliárd Ft-ról 2011-ben – az egyes tárcáknál megjelenő sportcélú eredeti költségvetési előirányzatot tekintve – több mint 31 milliárd Ft-ra emelkedett, amelyet a 2012. és 2013. évre sikerült szinten tartani.

A Társasági adó és osztalékadó (Tao) kedvezmények sportbeli bevezetéséről szólva az államtitkár jelezte, hogy az 5 látvány-csapatsportág (a labdarúgás, a kézilabda, a kosárlabda, a vízilabda és a jégkorong) éves szinten több tíz milliárd forintos kiegészítő támogatáshoz jut. Simicskó István hangsúlyozta, hogy a 2011-2012-es támogatási időszakban 33,5 milliárd Ft került a Tao támogatások révén a sportba. Ennek eredményeként jelentősen fejlődhet az utánpótlás-nevelés, sorra újulnak meg a sportlétesítmények és 10 %-ot meghaladó mértékben nőtt az igazolt sportolók létszáma az érintett sportágakban.

A sport ágazat vezetője arra is felhívta a jövőbeli sportmenedzserek figyelmét, hogy az Európában is újdonságnak számító Tao kedvezmények révén (2011 óta) a sportban foglalkoztatottak fizetésének kiegészítésére, megemelésére is jut kiegészítő, indirekt állami támogatás. Az államtitkár előadásában beszélt arról is, hogy az elmúlt időszakban csaknem 150 sportpálya épülhetett meg a támogatásoknak köszönhetően, s a jelentős sportlétesítmények körében a Nemzeti Olimpiai Központ, a debreceni Nagyerdei Labdarúgó Stadion mellett befejeződhet a felsőoktatás sportéletének fellegváraként a Tüskecsarnok fejlesztése is, amely – az államtitkár szavai szerint - tizenhat éve várat magára.

(Forrás: Sportért és Ifjúságért Felelős Államtitkárság)