Sportdiplomata-képzést indít a Széchenyi István Egyetem

Sportdiplomata-képzést indít a Széchenyi István Egyetem

2016. 09. 13.
Megosztás


A Magyar Olimpiai Bizottság több mint 120 éves történetét felidézve Magyarország hosszú évtizedek óta büszkélkedhet sportdiplomatákkal. A fiatalok körében is egyre népszerűbb tisztség betöltéséhez kínál kiindulási lehetőséget, alapot a győri Széchenyi István Egyetem, mely Sportdiplomáciai szaktanácsadó képzést indít októberben Budapesten.

Gondoljunk a nagy elődökre - a teljesség igénye nélkül -: dr. Kemény Ferencre - aki már a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megalakulásánál is jelen volt -, dr. Csanádi Árpádra - a NOB korábbi tagjára -, vagy éppen Gyulai Istvánra - a Nemzetközi Atlétikai Szövetség főtitkárára -; a jelenkor diplomatáira, a NOB jelenlegi tagjaira: Schmitt Pálra - a MOB tiszteletbeli elnökére -, dr. Aján Tamásra - a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség első emberére, a MOB elnökségi tagjára, a NOB tiszteletbeli tagjára - és az olimpiai bajnok úszó Gyurta Dánielre - akit a riói olimpián választottak a NOB Sportolói Bizottságába. De a sort folytathatjuk többek közt Gyárfás Tamással, a vízes sportokat tömörítő nemzetközi szervezet, a FINA alelnökével, a MOB korábbi alelnökével, dr. Kamuti Jenővel, a Nemzetközi Fair Play Bizotság elnökével, Vaskuti Istvánnal a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség alelnökével, Faragó Judittal, a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség vezérigazgatójával, dr. Kulcsár Krisztiánnal, a Nemzetközi Vívó- és Márkus Gergellyel a Triatlonszövetség sportigazgatójával, vagy Ádámfi Attilával, a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség főigazgatójával is, akik sportágukat és nemzetüket képviselve jelentős sportdiplomáciai feladatot láttak el legutóbb a riói olimpián is.

A Széchenyi István Egyetem Győr város dinamikusan fejlődő felsőoktatási intézménye. Az egyetem célja olyan sportdiplomáciai szaktanácsadók képzése, akik a sportszektor különböző szervezeteit képviselik mind hazai, mind nemzetközi szinten. A végzettek ismerik a diplomácia és a protokoll alapfogalmait, a hazai és nemzetközi sporttal összefüggő politikai és diplomáciai kérdéseket. Széleskörű szakmai ismeretekkel rendelkeznek a sport szervezeti (pl.: klubok, hazai sportági szövetségek, nemzetközi sportszervezetek, az olimpiai mozgalom) és üzleti területein (pl. versenyszervezés, a sportmarketing, a kommunikáció, szponzoráció, lobby). A végzettek megszerzett tudásukkal képesek részt venni a hazai és nemzetközi sportszervezetek munkájában, valamint hatékonyan képviselni azok érdekeit az sportélet minden szegmensében, legyen az az üzleti, civil vagy éppen a közszféra. A sportdiplomácia területén végzett hallgatók tevékenységükkel hozzájárulnak ágazat modernizálásához, fejlesztéséhez, a magyar sport nemzetközi szervezetekben való érvényesüléséhez.

A sportdiplomáciai képzés részleteit ide kattintva olvashatják.

A felvétel feltételei: bármely képzési területen legalább alapképzésben szerzett végzettség és szakképzettség.
A képzés időtartama: 2 félév. Munka mellett is végezhető, levelező munkarendű képzés, az oktatás a szombati napokon zajlik.
A képzés kezdete: 2016. október 8.
Kapcsolattartó: Hornyák Veronika oktatás-szervező, telefon: (30) 5151-982, Email: [email protected]
Jelentkezési határidő: 2016. október 3. Jelentkezés a következő linken a regisztrációs díj (8000 forint) befizetésével lehetséges: http://felveteli.sze.hu/sportdiplomaciai-szaktanacsado (Regisztrációs díj befizetéséről szóló banki bizonylatot kérik a [email protected] email címre elküldeni.) Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, szakmai önéletrajz, esszé jövőbeli tervekről.

(MOB)