Vissza az előző oldalra

SPORTNAPTÁR 2021

RÖVIDÍTÉSEK
k. k. i: később kijelölendő időpont
k. k. h: később kijelölendő helyszín
OQP olimpiai kvalifikációs pontverseny
OQ olimpiai kvótát osztó verseny


Dátum Sportág Esemény Helyszín   Osztott kvóták
JANUÁR
8–10.  VÍZILABDA Világliga, férfiak, európai nyolcas döntő Debrecen    
9–10. GYORSKORCSOLYA Sprint országos bajnokság Városligeti Műjégpálya    
9–10. SPORTLÖVÉSZET Európa-bajnoki válogatóverseny, 10 m Százhalombatta    
9-10. SZÁNKÓ Európa-bajnokság Sigulda    
11–13. JUDO Mesterek Tornája Doha OQP  
13–31. KÉZILABDA Világbajnokság, férfiak Egyiptom    
16–17. GYORSKORCSOLYA Európa-bajnokság Heerenveen    
19–24.  VÍZILABDA Olimpiai kvalifikációs torna, nők Trieszt OQ 2 válogatott
22–24. RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA Európa-bajnokság Gdansk    
22–24.  GYORSKORCSOLYA Világkupaverseny Heerenveen    
23–24. SPORTLÖVÉSZET Európa-bajnoki válogatóverseny, 10 m Budapest    
24-31. BIATLON nyílt Európa bajnokság Duszniki Zdroj    
29–31.  GYORSKORCSOLYA Világkupaverseny Heerenveen    
29–31.  SZÁNKÓ Világbajnokság Kögissee    
30-31. ATLÉTIKA Fedett pályás Budapest-bajnokság Budapest    
           
FEBRUÁR
1–5. TENISZ ATP-kupa Melbourne    
4.  KOSÁRLABDA Európa-bajnoki selejtező, nők, H-csoport, 5. forduló, Szlovákia–Magyarország Pöstyén    
4–7.  SPORTLÖVÉSZET Országos bajnokság, 10 m Százhalombatta    
4–10.  CURLING Vegyes páros országos bajnokság Budapest    
6–7.  TOLLASLABDA Országos bajnokság Pécs    
6–7.  BOB Kettes világbajnokság Altenberg    
7–13.  ÖKÖLVÍVÁS Nemzetközi Bocskai István-emlékverseny Debrecen    
8–21. TENISZ Australian Open Melbourne    
9-12. SZABAD SÍELÉS és SNOWBOARD Világbajnokság Idre Fjäll    
9–21.  ALPESI SÍ Világbajnokság Cortina d'Ampezzo    
9–21.  BIATLON Világbajnokság Pokljuka    
11-12. SKELETON Világbajnokság Altenberg    
11-14. GYORSKORCSOLYA Világbajnokság Heerenveen    
13–14.  GYORSKORCSOLYA Összetett országos bajnokság Városligeti Műjégpálya    
13–14.  BOB Négyes, mono női, vegyes csapat világbajnokság Altenberg    
14-21. VÍZILABDA Férfi kvalifikációs torna Rotterdam OQ 3 válogatott
16–20.  TOLLASLABDA Vegyes csapat Európa-bajnokság Vantaa    
18.  KOSÁRLABDA Európa-bajnoki selejtező, férfiak, Szlovénia–Magyarország Kijev    
18-20. JUDO Grand Slam Tel Avív OQP  
19.  KOSÁRLABDA Európa-bajnoki selejtező, férfiak, Ausztria–Magyarország Kijev    
20–21. ATLÉTIKA Fedett pályás országos bajnokság Budapest    
21.  KOSÁRLABDA Európa-bajnoki selejtező, férfiak, Magyarország–Ausztria Kijev    
22.  KOSÁRLABDA Európa-bajnoki selejtező, férfiak, Magyarország–Ukrajna Kijev    
02.22.–03.07. ÉSZAKI SÍ Világbajnokság Oberstdorf    
02.27.–03.02. ÖTTUSA Nemzetközi fedett pályás verseny Budapest    
02.28.–03.06.

ASZTALITENISZ

WTT verseny Doha OQP   
           
MÁRCIUS
4–7. ATLÉTIKA Fedett pályás Európa-bajnokság Torun    
5.-7. JUDO Grand Slam Tashkent    
5–7.  RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA Világbajnokság Dordrecht    
5-13. VITORLÁZÁS 470-es hajóosztály olimpiai kvalifikációs világbajnokság Vilamour OQ 1 egység
6. ATLÉTIKA Téli dobó országos bajnokság Szombathely    
10–13.  TORNA Világkupaverseny (szertorna) Doha OQP  
10–14.  VÍVÁS Kard világkupa Budapest OQP  
12.  NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupa  Doha    
12-14. KARATE Premier liga Isztambul OQP  
12-14. KÉZILABDA Férfi olimpiai kvalifikációs tornák NOR,FRA,GER OQ

 6 válogatott

13–14.  ASZTALITENISZ Egyéni országos bajnokság k. k. h.    
13–14. ATLÉTIKA Dobó Európa-kupa Leiria    
14-17. ASZTALITENISZ World olimpiai kvalifikációs verseny Doha OQ 2 férfi és nő
18–21. BIRKÓZÁS Olimpiai kvalifikációs versenysorozat, európai állomás Budapest OQ 2/súlycsoport
19–21. KÉZILABDA Olimpiai selejtezőtorna, nők (HUN, RUS, SRB, KAZ) Győr OQ 2 csapat
19–24.  VÍVÁS Párbajtőr világkupa Kazan OQP  
20. ATLÉTIKA 50 km-es gyalogló országos bajnokság Gyűgy    
22–28.  MŰKORCSOLYA Világbajnokság Stockholm    
24–28.  ÖTTUSA Világkupaverseny Budapest OQP  
26-28. JUDO Grand Slam Tbilisi OQP  
26-28. VÍVÁS Tőr világkupa Doha OQP  
27. ATLÉTIKA Mezei futó országos bajnokság Kecskemét    
           
ÁPRILIS
1.-3. JUDO Grand Slam Antalya OQP  
3-11. SÚLYEMELÉS Európa-bajnokság Moszkva OQP  
3–11. CURLING Csapat-világbajnokság, férfiak Calgary    
5–7. EVEZÉS Európai olimpiai kvalifikációs verseny Varese OQ M1x,W1x-3/LM2x,LW2x-2
7–11.  ÖTTUSA Világkupaverseny Szófia OQP  
7-17. JÉGKORONG Női A csoportos világbajnokság Halifax    
8–10.  TEKVANDÓ Európa-bajnokság Szófia    
9–11. EVEZÉS Európa-bajnokság Varese    
9–11.  MŰÚSZÁS Országos bajnokság Budapest    
9-11. KARATE Premier liga Rabat OQP   
10–11.  SPORTLÖVÉSZET Európa-bajnoki válogatóverseny, 25, 50 m Budapest    
13–18.  TENISZ Billie Jean King-kupa, döntő Budapest    
15-18. ÖTTUSA Világkupaverseny Szófia OQP  
17–18. SPORTLÖVÉSZET Európa-bajnoki válogatóverseny, 25, 50 m Budapest    
17–18. VÍVÁS Európai egyéni olimpiai kvalifikáció Madrid OQ  6 x 1 fő  
18. ATLÉTIKA 20 km-es gyalogló országos bajnokság Békéscsaba    
18-23. MŰUGRÁS Világkupaverseny Tokió OQ  
19–25. BIRKÓZÁS Európa-bajnokság Varsó    
20–25. KÉZILABDA Világbajnoki selejtező, nők k. k. h.    
21–25. ASZTALITENISZ Egyéni európai olimpiai kvalifikációs verseny Odivelas OQ 5 férfi/4 női
04.21.–05.04. TORNA Európa-bajnokság egyéni összetett Bázel OQ 1 férfi és női
22-25. IJÁSZAT Európai olimpiai kvalifikációs verseny Antalya OQ 4 egyéni
04.24.–05.01. CURLING Vegyespáros-világbajnokság k. k. h.    
29. TOLLASLABDA Kvalifikációs ranglista zárása   OQ  
30. ASZTALITENISZ Kvótások listájának elkészítése   OQ  
30. SÚLYEMELÉS Kvalifikációs ranglista zárása   OQ  
04.30.–05.02. EVEZÉS Világkupaverseny Zágráb    
04.30.–05.02. KARATE Premier liga Liszabon OQP   
           
MÁJUS
1–2. TRIATLON Világbajnoki futam Csengtu    
1-2. ATLÉTIKA Váltó világbajnokság Silesia    
1–4.  MŰÚSZÁS Olimpiai kvalifikációs verseny Tokió OQ 7 kvóta
4.  TORNA Olimpiai tesztverseny Tokió    
4–6. KAJAK-KENU Olimpiai válogató, pótkvalifikációs válogató és női kajak tájékoztatóverseny Szeged    
6–9. BIRKÓZÁS Olimpiai kvalifikációs versenysorozat, világforduló Szófia OQ 2/súlycsoport
7–9. KAJAK-KENU Szlalom Európa-bajnokság Ivrea OQ  
7–9. KAJAK-KENU Maratoni országos bajnokság és Európa-bajnoki válogatóverseny Győr    
7–9.  TEKVANDÓ Olimpiai kvalifikációs verseny Szófia OQ  
8-9. JUDO Grand Slam Párizs OQP  
9.  CURLING Egyéni országos bajnokság Budapest    
9.  NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupaverseny Victoria    
10–23.  ÚSZÁS. MŰÚSZÁS. MŰUGRÁS. NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Európa-bajnokság Budapest    
12–16. KERÉKPÁR Tour de Hongrie      
12–13. KAJAK-KENU Európai olimpiai pótkvalifikációs verseny Szeged OQ K1 200, K2 1000m, C1 és C2 1000m, WK2/500m, WC1 500m
13–15.  ÖTTUSA Világkupadöntő Szöul OQP  
14–16.  KAJAK-KENU Világkupaverseny Szeged    
16. ATLÉTIKA Gyalogló csapat Európa-bajnokság Podebrady    
15–17. EVEZÉS Olimpiai kvalifikációs verseny Luzern OQ 2 egység/versenyszám
17.  TRIATLON Világbajnoki futam Jokohama    
19–23.  KARATE Európa-bajnokság Porec    
20–23. KAJAK-KENU Vk- és olimpiai pótkvalifikációs verseny Barnaul OQ  
21–23. EVEZÉS Világkupaverseny Luzern    
05.21.–06.06. JÉGKORONG Elit-világbajnokság, férfiak Minszk, Riga    
22–23. ATLÉTIKA Budapest Open és Budapest-bajnokság Budapest    
23. ATLÉTIKA maratonfutás és 50km gyaloglás kvalifikáció zárása      
05.23.–06.06.  SPORTLÖVÉSZET Európa-bajnokság, 25, 50 m Eszék OQ  
05.23.–06.06. TENISZ Roland Garros Párizs    
26–30.  3x3 KOSÁRLABDA Olimpiai selejtező, férfiak és nők Graz OQ 3 válogatott
28–30. KAJAK-KENU Olimpiai válogatóverseny Szeged    
29-30. NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Olimpiai kvalifikációs világkupaverseny Fukuoka OQ 9 férfi és nő
31. ÚSZÁS váltó számok kvalifikációs lista zárása   OQ 4-váltó/versenyszám
k. k. i. RÖPLABDA Európa-bajnoki selejtező, férfiak (Szombathely, Portugália), nők (Szombathely, Franciaország)      
           
JÚNIUS
3–6. KAJAK-KENU Európa-bajnokság Duisburg    
4–6. EVEZÉS Világkupaverseny Sabaudia    
4-6. KOSÁRLABDA 3x3-as olimpiai pótselejtező, férfiak és nők Debrecen OQ 1 csapat
4–8. ÖKÖLVÍVÁS Európai olimpiai selejtezőtorna London OQ  
5–6. TRIATLON Világbajnoki futam (WTS) Leeds    
5. ATLÉTIKA Continental Tour Bronze Magyar Nagydíj Tatabánya    
5. ATLÉTIKA 10 000 m-es Európa-kupa London    
6–13. JUDO Világbajnokság Budapest OQP  
6–7.  ÚSZÁS Mare Nostrum-sorozat Monaco    
7. TENISZ ATP és WTA ranglista zárása   OQ  
7-13. ÖTTUSA Világbajnokság Kairó OQ 3 férfi és nő
8-16. HULLÁMLOVAGLÁS Végső kvalifikációs verseny El SAlvador OQ  
10–11.  ÚSZÁS Mare Nostrum-sorozat Barcelona    
11–13. KARATE Olimpiai kvalifikációs torna Párizs OQ 3 kvóta/súlycsoport
06.11.–07.11. LABDARÚGÁS EURÓPA-BAJNOKSÁG      
12.  NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupaverseny Budapest    
13–14.  ÚSZÁS Mare Nostrum-sorozat Canet-en-Roussillon    
14. ÖTTUSA Olimpiai kvalifikációs ranglista zárása   OQ 6 férfi és női
14–16.  VÍZILABDA Világliga, nők, nyolcas döntő k. k. h.    
15.  LABDARÚGÁS EURÓPA-BAJNOKSÁG. Csoportmérkőzés. Magyarország–Portugália Budapest    
17-21. BASEBALL Végső olimpiai kvalifikáció Tajcsung, Douliu OQ  
17–27. KOSÁRLABDA Európa-bajnokság, nők Strasbourg, Valencia    
18. KERÉKPÁR Országúti időfutam országos bajnokság Debrecen-Bocskaikert    
18-21. IJÁSZAT Végső világ olimpiai kvalifikációs verseny Párizs OQ  
19.  LABDARÚGÁS EURÓPA-BAJNOKSÁG. Csoportmérkőzés. Magyarország–Franciaország Budapest    
19–20. ATLÉTIKA Csapat Európa-bajnokság, 2. liga Sztara Zagora    
20.  KERÉKPÁR Országúti mezőnyverseny országos bajnokság Ibrány    
21. GOLF férfi világranglista zárása - OQ  
28. GOLF női világranglista zárása  - OQ  
22–27. ASZTALITENISZ Egyéni Európa-bajnokság Varsó    
06.22-07.04. KOSÁRLABDA férfi kvalifikációs tornák CAN, CRO, LTU, SRB) OQ  
22.–VII. 3.  KÉZILABDA Férfiak, junior-világbajnokság Magyarország    
23. LABDARÚGÁS  EURÓPA-BAJNOKSÁG. Csoportmérkőzés. Németország–Magyarország München    
24–27. TRIATLON Világbajnoki futam Montreal    
26–27. ATLÉTIKA 126. országos bajnokság Budapest    
06.26.–07.02. VÍZILABDA Világliga, férfiak, nyolcas döntő Tbiliszi    
26.  NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupaverseny Setúbal    
27. ÚSZÁS olimpiai kvalifikáció zárása az egyéni számokban   OQ  
28. JUDO Olimpiai kvalifikáció zárása   OQ 18 judós/súlycsoport
06.28.–07.11. TENISZ Wimbledon London    
29. ATLÉTIKA Olimpiai kvalifikáció zárása - OQ  
           
           
JÚLIUS
2–4. MŰUGRÁS Hungarian Open Budapest    
3–4.  SPORTLÖVÉSZET Futócél országos bajnokság, 50 m Gyenesdiás    
4–11.  ÖTTUSA Európa-bajnokság Nyizsnyij-Novgorod    
6. ATLÉTIKA Gyulai István Memorial Székesfehérvár    
8–11.  LOVASSPORT Díjugrató-világkupaverseny Budapest    
8–11. KAJAK-KENU Maratoni Európa-bajnokság Moszkva    
8–11. KERÉKPÁR Hegyikerékpáros Európa-bajnokság Újvidék    
14–15.  SPORTLÖVÉSZET Trap országos bajnokság Balatonfűzfő    
20–25.  LOVASSPORT Díjlovagló-világkupaverseny Pilisjászfalu    
07.23.–08.08.   XXXII. NYÁRI OLIMPIA TOKIÓ    
25.  NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupaverseny Lac Saint-Jean    
           
AUGUSZTUS
7. NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupaverseny Lac Megantic (Kanada)    
11–15.  STRANDRÖPLABDA Európa-bajnokság Bécs    
17–22.  TRIATLON Világbajnoki döntő Edmonton    
18–29.  UNIVERSIADE CSENGTU      
20–22. KAJAK-KENU Országos bajnokság és világbajnoki válogatóverseny Szolnok    
22–25. EVEZÉS Országos bajnokság Szeged    
08.23.–09.05. LOVASSPORT Négyesfogathajtó Európa-bajnokság Budapest    
24. ATLÉTIKA Continental Tour Bronze, Magyar Nagydíj Budapest    
26–29.  JÉGKORONG Olimpiai kvalifikáció, férfiak, utolsó szakasz, J-csoport (LAT, FRA, ITA, HUN) Riga OQ 1 csapat
26-29. JÉGKORONG Női olimpiai kvalifikációs torna (CZE, NOR, HUN, ???) Pribram OQ 1 csapat
28.  NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupaverseny Ohrid    
29. ATLÉTIKA Félmaratoni országos bajnokság Budapest    
29.  SPORTLÖVÉSZET Trap vegyes páros országos bajnokság, Balatonfűzfő    
08.30.–09.12 TENISZ US Open New York    
k. k. i. RÖPLABDA Európa-bajnokság, férfiak, Lengyelország, Csehország, Észtország, Finnország      
k. k. i.  RÖPLABDA Európa-bajnokság, nők, Szerbia, Horvátország, Bulgária, Románia      
           
SZEPTEMBER
2.  LABDARÚGÁS Világbajnoki selejtező, Magyarország–Anglia      
3. ATLÉTIKA Gyémánt liga Brüsszel    
4–5. KAJAK-KENU Maratoni világbajnoki válogatóverseny Tokaj    
5.  LABDARÚGÁS Világbajnoki selejtező, Albánia–Magyarország      
8.  LABDARÚGÁS Világbajnoki selejtező, Magyarország–Andorra      
8-9. ATLÉTIKA Gyémánt liga Zürich    
8–12. KERÉKPÁR Országúti Európa-bajnokság Trentino    
10–12.  KOSÁRLABDA.3X3-as Európa-bajnokság Párizs    
11.  NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupaverseny Nantou (Tajvan)    
15–19. KAJAK-KENU Világbajnokság Koppenhága    
17–18.  SPORTLÖVÉSZET Skeet országos bajnokság Balatonfűzfő    
18–19.  SPORTLÖVÉSZET Országos bajnokság, 25, 50 m Budapest    
21–26. KAJAK-KENU Szlalom világbajnokság Pozsony    
26.  SPORTLÖVÉSZET Skeet vegyes páros országos bajnokság Balatonfűzfő    
09.28.–10.03. ASZTALITENISZ Csapat Európa-bajnokság Kolozsvár    
09.30.–10.03. KAJAK-KENU Maratoni világbajnokság Pitesti    
k. k. i.  ÖKÖLVÍVÁS Férfi világbajnokság Belgrád    
k. k. i.  ÚSZÁS Világkupaverseny Szingapúr    
k. k. i.  ÚSZÁS Világkupaverseny Csinan    
           
OKTÓBER
1–3. ÚSZÁS Világkupaverseny Berlin    
1–3.  LOVASSPORT Díjlovagló világkupaverseny Budapest-Fót    
2–10. BIRKÓZÁS Világbajnokság Oslo    
7–9.  ÚSZÁS Világkupaverseny Budapest    
9.  LABDARÚGÁS Világbajnoki selejtező, Magyarország–Albánia      
10–18.  TORNA Világbajnokság Kitakjusu (Japán)    
12.  LABDARÚGÁS Világbajnoki selejtező, Anglia–Magyarország      
13–17. KERÉKPÁR Pályakerékpáros világbajnokság Asgabat    
15–17.  TRIATLON Sprint- és váltó világbajnokság Hamilton (Bermuda)    
17.  NYÍLT VÍZI ÚSZÁS Világkupaverseny Hongkong    
17–24. EVEZÉS Világbajnokság Sanghaj    
21–23.  ÚSZÁS Világkupaverseny Doha    
27–31.  RITMIKUS GIMNASZTIKA Világbajnokság Kitakjusu (Japán)    
28–30.  ÚSZÁS Világkupaverseny Kazany    
           
NOVEMBER
1–7. TENISZ WTA-világbajnokság Sencsen    
2–7.  ÚSZÁS Rövid pályás Európa-bajnokság Kazany    
11–14.  GUMIASZTAL Világbajnokság Baki    
12–14.  GYORSKORCSOLYA Világkupaverseny Tomaszów Mazowiecki    
12.  LABDARÚGÁS Világbajnoki selejtező, Magyarország–San Marino      
14–21.  TENISZ ATP-világbajnokság Torino    
15.  LABDARÚGÁS Világbajnoki selejtező, Lengyelország–Magyarország      
17.  SPORTLÖVÉSZET Dupla trap országos bajnokság Balatonfűzfő    
18–21.  SPORTLÖVÉSZET Hungarian Open, légfegyveres nemzetközi verseny k. k. h.    
19–21.  GYORSKORCSOLYA Világkupaverseny Stavanger    
22–28.  TENISZ Davis-kupa, döntő Madrid    
11.29.–12.05. TOLLASLABDA Világbajnokság Huelva    
k. k. i. JÉGKORONG Olimpiai kvalifikáció, nők, utolsó szakasz, C-csoport Príbram    
k. k. i.  ÖKÖLVÍVÁS Világbajnokság, nők k. k. h.    
           
DECEMBER
2–19. KÉZILABDA Világbajnokság, nők Spanyolország    
2–5.  SPORTLÖVÉSZET Fedett pályás országos bajnokság, 25, 50 m Budapest    
3–5.  GYORSKORCSOLYA Világkupaverseny Salt Lake City    
3–5.  LOVASSPORT Nemzetközi díjugratóverseny és fedeles fogathajtó világkupaverseny Budapest    
10–12.  GYORSKORCSOLYA Világkupaverseny Calgary    
11–21.  TÉLI UNIVERSIADE   Luzern    
12. ATLÉTIKA Mezei futó Európa-bajnokság Dublin    
13–18.  ÚSZÁS Rövid pályás világbajnokság Abu-Dzabi    
15–18.  ÖKÖLVÍVÁS Férfi és női országos bajnokság k. k. h.    
Vissza az előző oldalra

Rendszerinformáció

A weboldal 320px-es felbontás alá nincsen optimalizálva.

Kérjük tekintse meg nagyobb felbontású eszközről oldalunkat!