U17-es vízi Eb: a lányok jól zártak, a fiúk rosszul kezdtek

2013. 09. 09.

A magyar válogatott az ötödik helyen végzett az isztambuli U17-es női vízilabda Európa-bajnokságon, miután 13–12-re legyőzte az oroszokat.

A magyar válogatott összesen két mérkőzést vesztett az isztambuli Európa-bajnokságon. A csoportmeccsek egyikén a hollandoktól szenvedtünk vereséget, majd miután ez a csoport második helyét jelentette, a négy közé jutásért az erős spanyolokkal találkoztunk, ott 10-7 lett a vége, oda.

Ezután viszont a magyar csapat nem zuhant össze, hanem szép játékkal megszerezte az 5. helyet: előbb az ukránokat győzték le Gurisattiék, majd vasárnap az igen erős orosz válogatottat.

Petrovics Mátyás szövetségi kapitány értékelése:
"A mérkőzésen végig vezettünk, kifejezetten jól pólóztunk. Több kiemelkedő egyéni teljesítmény is volt, és ha jobban figyelünk védekezésben, akkor még nagyobb különbség alakulhatott volna ki. Így is 3-4 gólos előnyben maradtunk, de az utolsó negyed elején mégsem voltunk türelmesek. Utána sikerült nyugodtabban játszani és okosan kihasználni a megszerzett előnyünket. Ezzel egy szép győzelemmel zártuk tehát az Eb-t. Nagyszerű csapategység formálódott a nyáron az U17-es válogatottban és ez - csakúgy mint az itt szerzett tapasztalatok - jó alapot képezhetnek a folytatásra."

Mint vasárnap este kiderült, a mieink az ezüst-, és a bronzérmes csapattól kaptak ki a török fővárosban. Az Eb-t a görögök nyerték meg, 2011 után ismét.

Eredmény - junior-Eb, az 5. helyért:
Magyarország-Oroszország 13-12 (5-2,4-3,2-2,2-5)
Magyarország: Gábor K.- Szilágyi, Sinka 1, Gurisatti 4, Horváth 4, Ritz 1, Tamás V., Szabó, Kuna 2, Szmodics, Varga, Leimeter 1
Emberelőny/gól: 8/5, illetve 10/7 Ötméteresek: 0, illetve 1/1

A döntőben:
Spanyolország-Görögország 5-8 (1-2, 1-2, 2-2, 1-2)

A bronzmérkőzésen:
Olaszország-Hollandia 6-10 (2-2, 1-3, 0-2, 3-3)

A 7. helyért:
Ukrajna-Németország 2-3 (1-1, 0-0, 0-0, 1-2)

A 9. helyért:
Nagy-Britannia - Törökország 20-4 (4-1, 7-1, 5-0, 4-2)

Az Eb végeredménye:
1. Görögország, 2. Spanyolország, 3. Hollandia, 4. Olaszország, 5. Magyarország, 6. Oroszország, 7. Németország, 8. Ukrajna, 9. Nagy-Britannia, 10. Törökország, 11. Szlovákia, 12. Szerbia, 13. Csehország

A magyar válogatott a minden korosztályban erős olaszokkal játszott nagy meccset, de végül 10-9-re kikapott.
Kis István és Horkai György úgy küldhette medencébe a magyar srácokat, hogy amennyiben megverik az olaszokat, alighanem a csoportgyőzelmet is megszerzik.
Az első negyedben nagy olasz fölény mutatkozott, 5-1-re mentek el az itáliaiak, és bár a félidőben 1-1-es második negyeddel tartottuk az eredményt (2-6), kicsit szomorkásan konstatálhattuk a négygólos differenciát.

Aztán a harmadik negyedben feltámadtak a mieink, és 5-1-es etappal egyenlítettek! Manhercz Krisztián három gólt szerzett, mellette Kiss és Hornyák talált be, mellesleg az olaszoknak a játékvezetők egy jóval a gólvonal előtti labdát ítéltek meg gólnak.

Az ítélet komoly felzúdulást váltott ki a lelátón is. Felpattant a teljes magyar kispad, és a pár perccel korábban gólt szerző Kiss Kristóf hirtelen felindulásból belerúgott a feszített víztükörbe, ezért pedig az érvénytelen gól után még egy piros lapot is kapott a magyar csapat...

A zárónegyedben aztán továbbra is az olaszokat segítették a játékvezetők, az ellenfél 3-2-re megnyerte ezt a negyedet. Megvolt a labdánk 25 másodperccel a vége előtt az ikszhez, de nem tudtunk élni a lehetőséggel.

Kár az első negyedért... A meccs végére egyébként jó hangulat alakult ki az olasz és a magyar szülők szurkolása révén.

Ennek ellenére hosszú még az Eb, bőven van lehetőség a javításra, első meccsnek ez nem volt rossz. Manhercz Krisztián 6 góllal zárt, teljesítményét nem győzték csodálni a lelátón helyet foglaló szakemberek, igazán nagy formában játszott Manó.

Hétfőn fél hattól jönnek a grúzok, akik az első meccsen 11-9-re kikaptak a németektől, pedig már 6-2-re is vezettek.

Eredmény – U17-es Európa-bajnokság, Málta:
Olaszország-Magyarország 10-9 (5-1, 1-1, 1-5, 3-2)
Gólszerzők: Manhercz 6, Szatmári, Kiss, Hornyák
A magyar csapat tagjai: Molnár Benedek, Vadovics Viktor, Kiss Kristóf, Szatmári Kristóf, Pellei Frank, Hornyák Olivér, Hulmann Kristóf, Csacsovszky Erik, Manhercz Krisztián, Vogel Simon, Vogel Soma, Tóth Kristóf, Sélley Domonkos.

Az Eb csoportbeosztása:

A csoport: Horvátország, Szerbia, Oroszország, Fehéroroszország
B csoport: Spanyolország, Málta, Franciaország, Törökország
C csoport: Görögország, Románia, Montenegró, Ukrajna
D csoport: Olaszország, Magyarország, Grúzia, Németország

A további program:

Szeptember 9., hétfő: Magyarország-Grúzia (17 óra 30 perc)
Szeptember 10., kedd: Németország-Magyarország (9 óra)

A folytatásban a csoportgyőztesek a negyeddöntőbe kerülnek, a második helyezettek A-C, B-D csoportbontásban az ellentétes négyes harmadikjával találkoznak a nyolc közé kerülésért. Így a mieink a spanyol-máltai, francia, török négyesből kaphatnak ellenfelet második helyük esetén.

(Forrás: waterpolo.hu)