U17 Junior női EB: Lemaradt az elődöntőről a magyar válogatott

2013. 09. 05.

A spanyolok három góllal jobbak voltak az isztambuli Európa-bajnokság negyeddöntőjében a magyaroknákl.

A szlovákok elleni 21-1-es sikert követően a negyeddöntőben Spanyolország volt az ellenfele a magyar U17-es leány válogatottnak. Petrovics Mátyás csapata szép tornagyőzelemmel utazott az Eb-re, így bizakodhattunk a jó eredményben.

Mivel a hollandok elleni csoportrangadót elveszítette a csapat, tudni lehetett, hogy a négy közé kerülésért erős ellenfelet kaphatunk. Így is lett, a spanyolok jobbak voltak, 10-7-re győztek, így a barcelonai felnőtt vb-hez hasonlóan a nagy bravúrtól Isztambulban is ők fosztották meg a magyar lányokat.

Petrovics Mátyás szövetségi kapitány: "- A meccs eleje elég idegesen zajlott, kapkodtunk mi is rendesen. A középső két negyedre a tempó megmaradt, de sajnos folyamatosan 2-3 gólos hátrányban voltunk. Több lehetőségünk is volt a zárkózásra, de a legfontosabb pillanatokban nem sikerült élni ezekkel. A spanyolok viszont jobban használták ki a fórjaikat és ezzel felül múltak minket."