U19-es férfi vb: a 10. helyen zártak a magyarok

2013. 08. 23.

Utolsó mérkőzésén a 9. helyért Brazília ellen lépett pályára Budaörsön a magyar válogatott az U19-es férfi világbajnokságon.

A mieink gyengébb kezdést követően szünetre négy gólosra csökkentették hátrányukat, ám közelebb nem tudtak zárkózni, így végül hat gólos vereséget szenvedve a torna 10. helyén végeztek.

Jobban kezdett a magyar válogatott, a 8. percben 6-1-re vezettek a brazilok, míg a mieink rendre eladták a labdát támadásban, és többször is emberhátrányba kerültek. Kovács Péter időt kért, hogy megnyugtassa sokat hibázó csapatát. Sajnos támadásban továbbra is sok volt a magyar hiba, a gyors brazilok pedig ezt kihasználva nyolc gólosra növelték előnyüket, majd a 11. percben Bohács szerezte a második magyar gólt hosszú gólcsend után. A brazilok tovább már nem tudták növelni előnyüket, támadásban egyre jobban magára talált a magyar válogatott, főként Faluvégi Rudolf, de a mieink kapuja előtt a brazilok voltak gyorsabbak, és elsősorban Toledo révén mindig volt válaszuk a magyar gólokra. Szünet előtt Kovács Péter csapata öt gólra zárkózott fel, majd Bánhidi 30. percben szerzett góljával 19-15 lett az állás a brazilok javára, ami már nem változott, így a gyenge kezdés után végül kecsegtetőbb pozícióból vághatott neki a magyar válogatott a 2. félidőnek.

A második félidő elején a magyar csapat nem tudta tovább csökkenteni hátrányát, majd két magyar emberhátrányt követően 25-19-re vezettek a brazilok. A magyar válogatott kettős emberelőnybe került, ám ebben a szituációban is gólt kapott, így csak egy góllal tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. 27-21-nél Kovács Péter időt kért a 46. percben. A brazilok több lövése is mellészállt, Leimeter két góljával pedig ismét öt gól volt a dél-amerikaiak előnye kilenc perccel a találkozó vége előtt. A végjátékban többet kockáztatott és többet is hibázott a magyar válogatott, így a brazilok hat góllal győztek, és megszerezték a 9. helyet. Magyarország a 10. helyen végzett az 5. U19-es férfi kézilabda-világbajnokságon.

A mérkőzést követően a magyar és a brazil válogatottnak Vetési Iván MKSZ-elnök, a Szervező Bizottság elnöke, valamint Wittinghof Tamás, Budaörs polgármestere adott át emlékérmet.

Férfi U19-es világbajnokság, Magyarország, 2013. augusztus 9-23.

A 9. helyért:
BRAZÍLIA-MAGYARORSZÁG 35-29 (19-15), Budaörs, játékvezetők: Kolahdouzan, Mousavian (irániak)
BRAZÍLIA: Fonseca, Rosa (kapusok), Andrade 2, Ferreira, Hackbarth, Joench, Langaro 1, Moreira Filho, Nascimento 3 (3), Ponciano 1, Santaela 3, A. Santos, L. Santos 8, J. Silva 7, W. Silva, Toledo 10
MAGYARORSZÁG: Holló, Borbély (kapusok), Bánhidi 2, Bohács 2, Bujdosó, Faluvégi 8, Fekete 1, Gidai 3, Horváth 1, Kovacsics P. 2, Leimeter 3, Nagy 3, Stranigg 2, Szeitl, Tóth 2, Törteli
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 0.