Uniós egyeztetés előtt áll a televíziós közvetítésekre vonatkozó kiemelt események listája

2012. 03. 07.
Megosztás

Uniós egyeztetés előtt áll a televíziós közvetítésekre vonatkozó „kiemelt események” listája.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a végleges változat elküldése előtt konzultációra hívta az érintetteket. Cél, hogy a magyar siker- és látványsportok a legtöbb hazai néző számára elérhetőek legyenek.

Hazánkban is lehetőség nyílhat arra, hogy a legnépszerűbb sporteseményeknek a tévé képernyőjén keresztül bárki részese legyen. A tévé előtt szurkolhatnak a magyar csapat sikeréért azok is, akik eddig azon bosszankodtak, hogy lemaradnak a kedvenc kézilabda, vagy labdarúgó csapatuk nemzetközi mérkőzéséről.

Európában országonként kell összeállítani azt a listát, amin olyan események szerepelnek, amelyeket nem „sajátíthat ki” egy-egy kisebb tévécsatorna. A „kiemelt események” között jellemzően megtalálhatóak a nemzeti sikersportágak is: Franciaországban a Tour de France, Ausztriában az alpesi sí világbajnokság, az Egyesült Királyságban a wimbledoni tenisztorna, Magyarországon a vízilabda.

A tervezett hazai listán a népszerű uszodai sportágak mellett például a labdarúgás, kézilabda és az országimázs szempontjából igen jelentős Forma-1 budapesti futama is megjelenik.

A minden érintett számára kielégítő lista összeállítása érdekében a „kiemelt eseményekkel” kapcsolatosan soklépcsős véleménycsere zajlott. A szakértői egyeztetések mellett a nézők személyesen és levélben is megfogalmazhatták igényeiket.

Az egyeztetési folyamatban 18, valamilyen sportágat illetve televíziót képviselő szervezet vett részt aktívan. Köztük voltak olyan jelentős nemzetközi szövetségek, mint Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA), az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA), a Nemzetközi Úszószövetség (FINA) és az Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF).

A véglegesítés előtt a Médiatanács a mai napon újabb konzultációt szervezett az érdekelteknek, hogy az elkészült dokumentum a lehető legtökéletesebb legyen. Ezt követően idén áprilisban indulhat el a hatályba lépéshez szükséges uniós egyeztetési folyamat.