A Magyar Olimpiai Bizottság mint országos közfeladatokat ellátó köztestület, közhasznú civil szervezet mindig is kiemelten fontosnak tartotta, hogy tevékenysége a pártoktól független, a napi politikától mentes legyen. A magyar sportéletben vezető szerepet betöltő MOB, a sportot szerető magyar emberekkel együtt, ezekben a napokban a XXII. Téli Olimpiai Játékokra, a Magyar Olimpiai Csapat minél eredményesebb szereplésére koncentrál.
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2012. június 19. napjától 208 718 lajstromszám alatt oltalom alá vette a Magyar Csapat logóját. Nem a Magyar Csapat kifejezés vagy elnevezés áll védjegyoltalom alatt, hanem a Magyar Csapat logója, amelyben szerepel az olimpiai ötkarika. A logó értelme valójában nem csupán magyar csapat, hanem az ötkarika megjelenése miatt Magyar Olimpiai Csapat, mert a MOB kizárólag a Magyar Olimpiai Csapatra vonatkozóan rendelkezik felhatalmazással és jogkörökkel a MOB Alapszabálya és a NOB Charta szerint.
A MOB a sportról szóló 2004. évi I. törvény (Sporttörvény) 38. § (3) bekezdés f) pont fb) alpontja alapján kizárólagosan jogosult a Nemzetközi Olimpiai Bizottság előírásaival összhangban az olimpiai jelkép, zászló, jelvény, jelmondat, himnusz, valamint az „olimpia” és az „olimpiai” elnevezés kereskedelmi vagy egyéb célú felhasználására, illetve ezek mások általi használatának, hasznosításának engedélyezésére, valamint az ezzel kapcsolatos vagyoni jogok gyakorlására, illetve az ezekkel való rendelkezésre Magyarország területén.
A MOB az olimpiai mozgalom érdekében védi az olimpiai jelképeket, szimbólumokat, az olimpia eszmeiségének megőrzése, az eredetiség, a megkülönböztetés, valamint a szurkolók, vásárlók hiteles tájékozódása céljából. Az olimpiai jelképeknek, elnevezéseknek a MOB előzetes és írásos engedélye hiányában bármilyen módon történő felhasználása Magyarország területén törvénysértést valósít meg, ami ellen a MOB következetesen fellép. Ezzel együtt a „Magyar Csapat” kifejezésre nincs védjegyoltalom bejegyezve, ezért az bárhol és bármikor szabadon használható. Ennek egyetlen korlátja, hogy az alkalmazott képi megjelenítésnek egyértelműen megkülönböztethetőnek kell lennie a védjegyoltalommal ellátott logótól.