Varga Miklós kiesett

2012. 07. 30.

Varga Miklós vasárnap pontozásos vereséget szenvedett a 60 kg-osok első fordulójában, így kiesett a londoni olimpia férfi ökölvívótornáján.

A tavaly világbajnoki negyeddöntős Varga ellenfele a 20 éves, ifjúsági olimpiai bajnok litván Evaldas Petrauskas volt, aki rögtön a mérkőzés elején meglepte a hajdúsámsoni bokszolót néhány pontos ütéssel. A menet második felére Varga magára talált, de így is 6-4-re a litván vezetett az első három perc után.

A második menet hasonlóan indult, mint az első, továbbra is Petrauskas volt a pontosabb, többet talált. Másfél perc elteltével a vezetőbíró rá is számolt Vargára. Ezt a menetet szintén 6-4-re hozta a litván.

A folytatásban sem változott a mérkőzés képe, továbbra is Petrauskas irányított, 1:27 percél pedig ismét rászámoltak Vargára. A litván még az utolsó másodperceket is meghajtotta, a menetet 8-4-re, az összecsapást pedig 20-12-re nyerte meg.

A magyar bokszolók közül a 75 kg-os Harcsa Zoltán győzelemmel kezdett vasárnap, Káté Gyula (64 kg) pedig kedden mutatkozik be az ötkarikás játékokon.

Eredmény:
férfi 60 kg, a legjobb 32 között: Evaldas Petrauskas (litván)-Varga Miklós 20-12