Vodafone OB I: Szegeden győzött a Szolnok

2013. 11. 04.

A Szolnok vendégként nyerte a Szeged ellen a férfi vízilabda-bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnapi rangadóját.

A bajnokesélyesként számon tartott csapatok kora délutáni csatája, amelyet az újszegedi sportuszodában rendeztek meg telt ház, mintegy félezer néző előtt, a meghibásodott eredményjelző gyors rendbetétele után vendéggóllal indult: az olimpiai bajnok center, Kis Gábor volt eredményes. A negyed közepén, a harmadik hazai emberelőnyt kihasználva a világbajnok csapatkapitány, Szivós Márton egyenlített (1-1).

A sátortető alatt összesereglett hazai szurkolók örömére a második nyolc perc szegedi gólokkal folytatódott: előbb a szlovák légiós, Lukas Seman pöckölt pontosan, majd az Eb-győztes Kiss Csaba lökete védőkézen megpattanva ért célba (3-1). A szolnokiak szépítő találata még a nagyszünet előtt érkezett a világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes szerb Stefan Mitrovic jóvoltából, de a minimális félidős hazai vezetéshez az is "kellett", hogy Szivós büntetőt rontson (3-2).

A harmadik negyed érdemi felvezetéseként a szolnokiak másik olimpiai bajnoka, a nyáron Barcelonában világbajnokká is avanzsált Hosnyánszky Norbert egyenlített. Válaszképpen a vb-aranyérmes Decker Ádám kciógóllal állította vissza a hazai vezetést (4-3). A túloldalon Pásztor Mátyás használt ki egy emberelőnyt (4-4), míg a szegedieknél Jansik Szilárd öltötte magára az újabb ötméteres-rontó nem éppen hálás szerepét. Annál pontosabban célzott a duplázó Mitrovic (4-5).

A kétgólos hátrányát egygólos vezetésre javító Szolnok a befejező játékrészben hamar leadta előnyét, miután Szivós megúszásból gólt szerzett (5-5), majd ugyanő egalizált a szerb vb- és Eb-aranyérmes, olimpiai harmadik Zivko Gocic emberelőnyös találatát követően (6-6). A játékrész közepénél aztán a szintén barcelonai magyar világbajnok, Vámos Márton balkeze villant (6-7). Bár több lehetőségük is nyílt a hazaiaknak a javításra, emberelőnyös helyzeteik egész sorát puskázták el, az utolsó pillanatban pedig jött a kegyelemdöfés: Vámos beállította a biztos szolnoki sikert jelentő 8-6-os végeredményt.

Vincze Balázs: – Elsősorban támadásban hibáztunk sokat, kicsit szétesőek voltak az akcióink, ziccer, megúszás, ötméteres és emberelőny is kimaradt. Ettől egyre bizonytalanabbak lettünk, és nem tudtunk visszatalálni abba a kerékvágásba, amelyben a találkozót kezdtük. Ezt pedig annak a számlájára írom, hogy nincsenek ilyen szintű mérkőzéseink.
Kovács István: – Voltak nagyon rossz és nagyon jó szakaszai a mérkőzésnek. Csak gratulálni tudok játékosaimnak, Decker Attilának (a képen) külön is a jó egyéni teljesítményéhez, mert amikor a Szeged vezetett, mindig fel tudtunk jönni rá. Volt tartásunk, pedig sok energiát igényelt az emberhátrányos védekezés. A végén jobban tudtunk koncentrálni, és ez fontosnak bizonyult.

Eredmény:

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
A-HÍD-SZEGED–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 6–8 (1–1, 2–1, 1–3, 2–3), Szeged, 400 néző. Vezette: Vogel G., Fekete B.
SZEGED: Nagy V. – Tóth M., SZIVÓS 3, DECKER Á. 1, Seman 1, Kiss Cs. 1, Juhász Zs. Csere: Sánta, Kunac, Jansik Sz., Hegedüs G., Molnár T., Vincze M.
SZOLNOK: DECKER A. – Sz. Mitrovics 2, HOSNYÁNSZKY 1, Jansik D., Kis G. 1, VÁMOS 2, Gocics 1. Csere: Török B., Pásztor 1, Hangay Z., Vörös.
Gól – emberelőnyből: 13/1, ill. 14/5 Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. – Gól – ötméteresből: 2/0, ill. –
Kipontozódott: Juhász Zs. (25. p.), Kis G. (29. p.), Török B. (31. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Hosnyánszky (31. p.)

AZ ÁLLÁS 1. ZF-Eger 24/8 mérkőzés, 2. A-HÍD Szeged 19/8, 3. RacioNet Honvéd 19/7, 4. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 18/7, 5. PVSK-Füszért 13/8, 6. BVSC-Zugló 12/8, 7. Széchenyi Bank-FTC 10/8, 8. Debrecen 10/7, 9. OSC Újbuda 9/7, 10. TEVA-Vasas 8/7, 11. Kaposvári VK 6/8, 12. KSI SE 6/8, 13. Valdor-Szentes 1/7, 14. Ybl Waterpolo Club 0/8

(Forrás: mti, waterpolo.hu)