XIV. Halmay Kupa Bükfürdőn

2013. 08. 06.

A szombathelyi Halmay Zoltán Olimpiai Hagyományőrző Egyesület már tizennegyedik alkalommal rendezte meg amatőr úszóversenyét, a Halmay Kupát.

A táv ezúttal is 50 yard (45,72 méter) volt. A Büki Gyógyfürdő tíz éve kiváló házigazdája ennek az unikumnak számító versenynek. Az időjárás ismét kegyeibe fogadta a versenyzőket, szép számmal érkeztek nevezések, a nézők zsúfolásig megtöltötték a medence környékét. Halmay Zoltán szülőfalujának, Magasfalunak polgármestere, Dušan Dvoran ezúttal nem tudott személyesen eljönni, de egy busznyi fürdőzőt küldött, akik közül tízen el is indultak a viadalon.

A 14 év alattiak versenye egyre népszerűbb és színvonalasabb, az időeredmények a felnőtteknél is megállnák a helyüket. A fiúknál a fertődi Pozvai Martin győzött a kenézi Hetyei testvérek előtt. A lányok versenyét a budapesti Balogh Orsolya nyerte, aki tavaly ezüstérmes volt.

A felnőttek versenye ezúttal is bővelkedett izgalmakban, ha új csúcsok nem is születtek. A hölgyek mezőnyében ismét egy nagy visszatérésnek lehettünk szemtanúi. Keszti Júlia - aki a kupatörténet legeredményesebb női versenyzője - hét év után újra diadalmaskodott és tette ezt már mint három gyermek édesanyja. Igazán rendkívüli teljesítmény! A férfiak versenyét az idén egy fiú nyerte. Nem tévedés, a kőszegi Németh Bálint még indulhatott volna a 14 év alattiaknál is, de ő a nehezebb utat választotta, a felnőttek mezőnyében mérette meg magát, ahol remek versenyzéssel biztosan hódította el a kupát. De nem először, hiszen 2011-ben a 14 év alattiak versenyét már megnyerte. Ezzel ő lett az első úszó, aki két korosztályban is győzni tudott.

Ebben az évben megrendezhették volna a családok versenyét is, hiszen feltűnően sok testvér, házaspár, szülő és gyermeke indult. A 14 év alatti helyezettek között ott találjuk a Pozvai, Hetyei, Szabó és Márton testvéreket, míg a felnőttek között az ezüstérmes Printz-Markó Erzsébet és a 4. helyezett Printz Ákos az egyik díjátadónak, Printz Jánosnak, a MOA tanácstagjának a menye és fia.

A XIV. Halmay Kupa végeredménye – felnőttek (50 yard):

Férfiak: 1. Németh Bálint (Kőszeg) 24,68, 2. Tureczky Róbert (Szombathely) 26,92, 3. Lelkes János (Szlovákia, Somorja) 27,40, 4. Printz Ákos (Sikátor) 30,52, 4. Farkasné Domján Szilvia (Győr) 51,42, 5. Horváth Hunor (Szombathely) 33,39, 6. Balogh Péter (Budapest) 34,90 mp

Nők: 1. Keszti Júlia (Szombathely) 30,51, 2. Printz-Markó Erzsébet (Sikátor) 32,75, 3. Iva Kores (Csehország) 36,40, 4. Farkasné Domján Szilvia (Győr) 51,42, 5. Mecséri Annamária (Körmend) 1.06,10, 6. Hanna Godschmidtová Slavko (Szlovákia, Vysoká pri Morave)

A XIV. Halmay Kupa végeredménye – 14 év alattiak (50 yard):

Fiúk: 1. Pozvai Martin (Fertőd) 29,88, 2. Hetyei Erik (Kenéz) 30,13, 3. Hetyei Ervin (Kenéz) 34,82,
4. Bereczky Botond (Budapest) 37,49, 5. Márton Attila (Budapest) 39,75, 6. Márton Zalán (Budapest) 39,98

Lányok: 1. Balogh Orsolya (Budapest) 31,69, 2. Szabó Noémi (Szombathely) 32,66, 3. Pozvai Kiara (Fertőd) 33,03, 4. Szabó Laura (Szombathely) 33,40, 5. Tóth Szonja (Kaposvár) 36,39, 6. Horváth Lilla (Szombathely) 39,43

(Forrás: Gál László, Fotók: Fülöp Ramóna)