A BVSC vívói átvették "A hónap műhelye" díjat

A BVSC vívói átvették "A hónap műhelye" díjat

2014. 03. 26.
Megosztás

Autentikus környezetben, a magyar vívósport egyik fellegvárában, a BVSC idén 65 esztendős vívószakosztályának zuglói bázisán, a dr. Bay Béla vívóteremben vette át a háromszoros olimpiai bajnok dr. Fenyvesi Csaba szakosztályelnök a fiatalok februári teljesítményéért járó "A hónap műhelye" díjat.

Az 1911-ben alakult Budapesti Vasutas Sport Club - jelenlegi nevén BVSC Zugló - 11 szakosztályt működtet, köztük az 1949-ben alapított vívókét, akik az elmúlt 65 évben meghatározói voltak a hazai és nemzetközi vívóelitnek.

Az emblematikus műhely dr. Nedeczky László vezetése mellett, dr. Bay Béla (fotó) és a nagy mesterek irányításával olyan nagyságoknak adott otthont, mint többek közt dr. Fenyvesi Csaba, dr. Kamuti Jenő, Bóbis Ildikó, Szekeres Pál, Kovács Iván, dr. Mendelényi Tamás és felesége, Ágoston Judit, vagy Érsek Zsolt.

A szerdai eseményen a fiatalok és az edzők valamint a média munkatársai mellett részt vett (a fotón balról) Bruckner Gábor, az Utánpótlássport.hu kiadója, a MédiaBook ügyvezetője, Lehmann László, a MOB Sportiskolai programjának vezetője, Pósfai Gábor, a Decathlon Magyarország ügyvezetője, Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke, Szatmáry Kristóf, a BVSC elnöke, dr. Fenyvesi Csaba, a szakosztály elnöke valamint a moderároti feladatokat is ellátó Siklós Erik, a MOB marketing és kommunikációs igazgatója.

A díjat - és a vele járó 500 ezer forintos Decathlon-spotszervásárlási utalványt - idén másodszor, ismét több száz jelölés - és a szavazás - után ítélte meg a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu alkotta kuratórium.

A közel másfélszáz sportolót foglalkoztató BVSC-Zugló vívószakosztálya kardban és párbajtőrben vezető szerepet tölt be a sportági utánpótlás-nevelésben. A február végén kezdődött korosztályos Európa-bajnokságon a junior párbajtőröző Hamar Balázs egyéniben bronz-, csapatban aranyérmet szerzett, ezzel a magyar küldöttség egyik legeredményesebb tagja lett. A kardozó Kelecsényi Mirabella vezérletével bronzérmes lett a kadet leánycsapat, amelynek tagja volt Papp Borbála is. Utóbbi a juniorok között is kivívta az indulás jogát, és a csapattal a dobogó második fokára állhatott fel.

Pósfai Gábor köszöntőjében hangsúlyozta, egyre nagyobb érdeklődés mutatkozik a díj iránt a klubok és a média felől is, annak egyre nagyobb a presztízsértéke. Az ügyvezető emlékeztetett, az első "Az év műhelye" díjat szintén vívók, a Vasas szakosztálya érdemelte.

Csampa Zsolt a díjat az alapítóknak, a sportolóknak és az edzőknek egyaránt megköszönte. "Minden támogatás nagyon jól jön a műhelyeknek" - mondta az elnök, aki emlékeztetett a jeruzsálemi sikerekre és eredményes versenyzést kívánt a közelgő ifjúsági olimpiai kvalifikációs viadalokra.

Lehmann László a MOB számára kiemelten jelentős utánpótlás-nevelési programokról beszélt. Hangsúlyozta, a 10-12 éve működő Héraklész-, Sport XXI. és Sportiskolai programok eredménye tetten érhető. Elmondta, amíg a pekingi olimpián a sportolók kisebb hányada volt egykor valamelyik - kiemelten a Héraklész - program támogatottja, addig Londonban már a csapat jelentős része annak mondhatta magát, Rióban pedig vélhetően alig lesz olyan sportoló, aki ne lenne egykori kedvezményezett. A programvezető zárszavában méltatta a 110 éves klub 65 éves szakosztályát.

Szatmáry Kristóf a klub székházának, infrastrukturájának fejlesztéséről beszélt, mint mondta, ez a gyermekek számára is motivációt jelenthet. Az elnök hangsúlyozta, a vívó az egyesület egyik legeredményesebb szakosztálya.

Dr. Fenyvesi Csaba köszöntőjében mesterére, dr. Bay Bélára és az egykori szakosztályvezetőre. dr. Nedeczky Lászlóra emlékezett, majd méltatta a klub jelenlegi, "magasan kvalifikált, kiváló" edzőit. A fejlesztésekkel kapcsolatben elmondta, a beruházás többek közt a padlózat felújítására is kiterjed majd.

(Fotó: MOB/Kovács Anikó)