20230821 015 ath vb 03

Halász Bence átvette a világbajnoki bronzérmét

2023. 08. 22.

Hétfőn délelőtt nem rendeztek versenyeket a Nemzeti Atlétikai Központban. Az esti programban három magyar atlétanő szerepelt, de előtte Halász Bencét ünnepelték a szurkolók a Medal Plazaban.

Atlétikai vb - Férfi kalapácsvetés
MTI / Derencsényi István

A délutáni program előtt adták át az előző napi versenyszámok dobogósainak az érmeket. Sok százan gyűltek össze ünnepelni Halász Bencét, aki augusztus 20-án remek versenyzéssel bronzérmet szerzett kalapácsvetésben. Az érmeseknek Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár, világbajnoki kormánybiztos adta át az érmeket.

20210101 004 ath vb 03

A rúdugró Klekner Hanga egyéni csúccsal búcsúzott a selejtezőben. A 23 éves korára négyszeres magyar bajnok Klekner a selejtezőben 4,20 méteren kezdett, és ezt, valamint a 4,35-öt is elsőre teljesítette. Következett a 4,50 m, amit elsőre levert, másodszorra viszont a nézők óriási ünneplése közepette tisztán repült át a léc felett. Ezzel négy centiméterrel megjavította eddigi legjobb eredményét. A 37 indulóból ezen a magasságon 22 maradt versenyben a 12-es döntőért. A vert mezőnyben volt a riói olimpiai és londoni világbajnok görög Ekaterini Sztefanidi, aki ezen a magasságon próbált beszállni a versenybe. Klekner a 4,60 métert - ami országos rekord lett volna - háromszor leverte és kiesett. A 460 cm-hez még technikailag és fejben is fejlődnöm kell." - állapította meg az egyéni csúcsot elérő Klekner Helga, akinek eredménye a 18. helyre volt elegendő.

20230821 020 ath vb 03
Peter Szalmas

Takács Boglárka, a világbajnokságok történetének első magyar női 100-as indulója, igen erős futamba került. Többek között az aranyérem három favoritja közül kettővel, a ranglistavezető jamaicai Shericka Jacksonnal és az amerikai Sha'Carri Richardsonnal került egy futamba, s mezőny erejéről minden elmond, hogy a nyolcból hat sprinternek 11 mp-en belüli egyéni csúcsa volt. A mezőny szélén, a kettes pályán futó Takács nem kapta el rosszul a rajtot, de a belső pályákon futók folyamatosan távolodtak tőle. Végül a célba szinte egyszerre érkezett meg a 11.25-öt produkáló hetedik spanyol Jael Bestuével, aki egy századdal volt jobb nála. Boglárka a 11.26 másodperces idővel a 23. helyen végzett. A 21 éves vágtázó úgy véli, a vártnál visszafogottabb eredménynek három oka van, melyek közül az egyik, hogy a rajtja, és különösen az első pár méter nem sikerült jól, a mellette futó jamaicai Shashalee Forbes így nagyon gyorsan ellépett tőle.

20230821 017 ath vb 03

Molnár Janka nem jutott tovább a női 400 méter gát előfutamából. Molnár rögtön az első futamban futott, a kilences pályáján. A biztos elődöntőhöz az első négy között kellett volna végeznie, ám az idei legjobbak alapján erre nem látszott esély, ugyanakkor korábban arról beszélt, hogy képes 56 mp-en belül futni, és az talán elég lehet az elődöntőhöz. Hétfőn viszont nem sikerült megjavítania 56.03 mp-es egyéni rekordját. Az 56.21-es idő a 30. helyre volt elegendő.

Alább a keddi program és a magyar indulók (zárójelben sorrendben a legjobb és az idei legjobb eredményük, illetve a világranglistán elfoglalt helyezésük)

Augusztus 22. (kedd)

Délelőtt nem rendeznek versenyeket.

Délután

18:40 női 100m gátfutás előfutam, Kerekes Gréta (12.92, 12.92, 40.), Kozák Luca (12.69, 12.72, 18.), Tóth Anna (12.84, 12.84, 58.)

19:20 férfi 800m előfutamok, Huller Dániel (1:45.53, 1:46.11, 54.), Vindics Balázs (1:45.91, 1:45.91, 68)

19:58 férfi magasugrás döntő

20:20 női diszkosz döntő

20:25 női 400m gátfutás elődöntők

21:00 férfi 400m síkfutás elődöntők, Molnár Attila (44.84, 44.84, 20.)

21:31 női 1500m döntő

21:42 férfi 3000m akadályfutás döntő