A Szeged, a Kaposvár, a Szolnok és a Vasas az MK elődöntőjében

2013. 09. 16.

Meglepetésre a Kaposvár került ki sikerrel és jutott tovább a korábbi sokszoros bajnok Honvéddal vívott párharcból a férfi vízilabda Magyar Kupában, miután - a szombati, Kőér utcai 9-9-et követően - a vasárnapi negyeddöntős visszavágón 6-2-re diadalmaskodott.

A legutóbb kupadöntős és bajnoki ezüstérmes Szolnok - az idegenbeli 15-6 után a visszavágón 10-5-re nyerve - kettős győzelemmel búcsúztatta a Debrecen együttesét.

Harmadikként a Szeged jutott be a legjobb négy közé, mivel a címvédő együttes - a szombati, egri 11-10-es vereség után - vasárnap három góllal nyert az Újszegedi Sportuszodában.

Minimális előnnyel a birtokában, de bizakodva érkezett a legutóbbi ob I-es idény bronzérmesének otthonába a bajnoki címvédő Eger, amelynek fellépésére félezren voltak kíváncsiak a vendéglátók nyitott medencéjének nézőterén.

A hazaiaknál három, a vendégeknél négy újdonsült világbajnok szerepelt, s a nyári barcelonai aranyérmesek közül elsőként Szivós Márton jeleskedett, aki vezetést szerzett a Szegednek. A háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter révén ötméteresből javítottak az egriek az első szünet előtt (2-1), Szivós második góljával viszont a második játékrész elején megléptek a Tisza-partiak 4-1-re.

Kettejük külön gólpárbaja folytatódott, ennek nyomán alakult 5-2-re az állás, majd a második negyed lezárásaként a szegediek játékosa negyedszer is betalált, ezúttal kilenc méterről vágta a labdát háríthatatlanul a vendégek kapujába (6-2). Ugyanő jeleskedett a nagyszünetet követően is, amikor - ötödször is eredményes lévén - 8-3-ra alakította az állást. A vb-aranyérmes center, Hárai Balázs módosított 8-4-re a világbajnok csapattárs, és a szegedieknél remeklő Nagy Viktor kapuját bevéve, ám az érdemi egri feltámadás elmaradt, a Szeged összességében magabiztosan győzött 9-6-ra, s került a kupa legjobb négy csapata közé.

A Vasas jutott be utolsóként az elődöntője. A piros-kékek vasárnap este 14-10-re győzték le a vendég Ferencvárost, amellyel a szombati első mérkőzésen döntetlent játszott.

Magyar Kupa-negyeddöntők

A-Híd Szeged VE – ZF-Eger 9-6 (3-1, 3-1, 2-2 , 1-2), Játékvezetők: Molnár P., Vogel
Szeged: Nagy V. – Kiss Cs., Juhász, Kunac 1, Tóth M. 2, Szivós 5, Molnár T. Csere: Hegedüs, Decker, Jansik Sz., Vincze M., Sánta D., Seman 1, Molnár D. (kapus).
Eger: Bisztritsányi – Sántavy, Bedő, Gór-Nagy, Graham 1, Biros 2, Kovács G. Csere: Bátori, Salamon, Varga II. Zs. 2, Lőrinc, Bundschuch, Hárai 1, Meixner (kapus).
Emberelőnyök: 11/5, ill. 9/2 Ötméteresek: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Salamon (16. p.)
Továbbjutott: Szeged, 19-17-es összesítéssel

Kaposvári VK–Rationet-Honvéd 6-2 (2-0, 1-1, 1-1, 2-0), Játékvezetők: Csanádi, Dodog
Kaposvár: Szécsi – Berta 2, Dőry, Kovács I., Benics, Juhász-Szelei 1, Surányi. Csere: Győrvári, Szilvasán, Prikidánovics, Kincses 1, Kutasi, Gros 1.
Honvéd: Gergely – Illés, Tóth B., Mátyás, Kovács P., Kodzsi, dr. Kiss G. 2. Csere: Szőke, Boros, Fülöp, dr. Steinmetz B., Simon.
Emberelőnyök: 10/1, ill. 7/0 Ötméteresek: 2/1, ill. 1/0
Továbbjutott: Kaposvár, 15-11-es összesítéssel

Szolnoki Dózsa-Közgép–Debrecen 10-5 (1-1, 4-1, 2-1, 3-2), Játékvezetők: Németh A., dr. Fekete
Szolnok: Decker A. – S. Mitrovics 1, Alekszics, Hosnyánszky, Kis G. 2, Gocsics, Vámos 2. Csere: Tóth P., Vörös 1, Hangay, Jansik D. 1, Pásztor 3, Török B., Lévai (kapus).
Debrecen: B. Mitrovics – Weszelovszky 3, Busila, Jokics, Süveges 1, Halek, Chilkó. Csere: Palotás, Kállay, Misics 1, Marnitz 1.
Emberelőnyök: 8/4, ill. 7/2
Kipontozódott: Busila (27. p.)
Továbbjutott: Szolnok, kettős győzelemmel, 25-11-gyel

TEVA-Vasas – Széchenyi Bank-FTC 14-10 (3-3, 3-2, 6-3, 2-2), Játékvezető: dr. Marosvári, Petik
TEVA-Vasas: Barabás – Brguljan 3/1, Csapó 2, Fazekas 1, Angyal 1, Takács, dr. Steinmetz Á. 2. Cserék: Sedlmayer 2, Manhercz Á. 1, Hőna 1, Német T. 1. Vezetőedző: Földi László
FTC: Gárdonyi – Szabó 2, Bóbis, Roach 3/2, Martin 2, Swift 2, Paján 1. Cserék: Kolozsi, Francsics, Major, Etédi. Vezetőedző: Varga Zsolt
Emberelőny/gól: 12/7, illetve 14/4 Ötméteresek: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Német, illetve Paján
Kiállítás cserével végleg: Tyler
Továbbjutott: Vasas, 22-18-cal