A torna szövetség londoni konzultációja

A torna szövetség londoni konzultációja

2012. 11. 30.
Megosztás

„Kezd feléledni a magyar tornasport, a vidéki bázisok újjáélednek, lelkesedés tapasztalható” – ezzel a mondattal vette át a szót Medvegy Ivántól, a Magyar Olimpiai Bizottság szakmai főmunkatársától dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke.

Kiemelte, hogy a világ nagyhatalmai között – Egyesült Államok, Japán, Kína, Oroszország, Nagy Britannia, Németország – Magyarország előkelő helyet foglal el.

A sportág nemzetközi erőviszonyai jelentős mértékben nem változtak. A csapatfinálé nyolcas döntőjébe a pekingi olimpiához képest két új ország csapata került be: az angol valamint az ukrán mellett Korea és Románia csapata került ki. Meglepetést az angol csapat 3. helye és az ukrán csapat 4. helye okozta.

A szerenkénti finálék izgalmas és színvonalas versenyt hoztak kevés rontással. Az első helyezettek most már több országból kerültek ki, nem úgy, mint a pekingi olimpián ahol a kínaiak öt szeren végeztek az első helyen.

Ami a magyarok helyét illeti a nemzetközi mezőnyben: a férfiaknál két magyar tornász indult az olimpián. Berki Krisztián olimpiai bajnok lett lólengésen és ugyanezen a szeren Hidvégi Vid a nyolcadik helyezést érte el. Magyarország nem tudott csapattal részt venni Londonban.

Berki Krisztián olimpiai célkitűzése, lovon a döntőbe kerülés és ott az érmes helyezés elérése volt. Ehhez az eredményhez egy 6,9 kiinduló-pontszámú gyakorlatot kellett a legjobb kivitellel megcsinálnia. Ez sikerült és 16.066-os pontszámmal olimpiai bajnok lett.

Dr. Bartha Csaba, sportszakmai főmunkatárs a MOB nevében gratulált Berki Krisztián teljesítményéhez.

Hidvégi Viddel szemben az elvárás lovon a fináléba kerülés volt. Az elvárásnak megfelelt és a lólengés fináléjába14.300-as pontszámmal a nyolcadik helyen végzett.

A felkészülés során a hazai viszonyoknak megfelelő maximális sportegészségügyi támogatást kapott a Magyar Torna Szövetség. Dr. Halasi Tamás keretorvos koordinálásával az egészségügyi team (gyúró, gyógytornász, pszichológus stb.) hatékonyan segítette a felkészülést.

„Berki Krisztián felkészülését Kovács István, míg Hidvégi Vid felkészülését Laufer Béla irányította. Felkészülésüket a válogatott keret munkájából kiemelve, önállóan tervezték és hajtották végre egyéni felkészülési program alapján. Az eredmények tükrében mind a két szakember a feladatát kiválóan látta el” – hangzott el dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnökének értékelésében.

„Anyagi, pénzügyi gondok a közvetlen felkészülést nem befolyásolták, mivel minden anyagi jellegű kérésünket, ami szakmailag indokolt volt, a torna szövetségünk megoldotta a MOB segítségével - mondta Kovács István. Köszönet a Magyar Olimpiai Bizottságnak, hogy az állami forrás rendelkezésre állásáig, saját bevételeiből, ill. tartalékaiból finanszírozta a felkészülést a sportszakmailag szükséges ütemezésben” – zárta a konzultáció férfi torna részét Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára.

A nőknél az elmúlt négy évben csapat szinten a 12. helyet tudhatja magának Európában, világviszonylatban, pedig a 20. helyet érték el a magyarok. A női torna legnagyobb problémája, hogy egyéni eredményekben csak az Európa-bajnokságon tudtak finálés helyeket szerezni, mely sajnos nem volt elég ahhoz, hogy a világbajnokságon, olimpián fináléba kerüljenek. Böczögő Dorina képviselte a magyar színeket Londonban.

Draskóczy Imre női szövetségi kapitány az utánpótlás erősségére hívta fel a figyelmet, különösen a tehetséges, EYOF győztes békéscsabai Makra Noémire.