Atlétikai válogatott viadal Budapesten a nanjingi indulókkal (videóval)

2014. 06. 26.

Budapesten, az Ikarus BSE Atlétikai Sportcentrumában kerül megrendezésre július 4-én, pénteken a Magyarország – Csehország – Szlovákia országok közötti U18 (ifjúsági) válogatott viadal.

A masz.hu oldalán megjelent csapat összeállításból kiderül, hogy a nanjingi ifjúsági olimpiára utazó atléták egy kivétellel mind ott lesznek a hármas viadalon. A rúdugró Kiss Réka igazoltan lesz távol, mivel ő az idősebb korosztállyal utazik Szlovéniába. Minden nanjingi induló saját versenyszámában áll rajthoz, egyedül a 2000m akadályfutó Tóth Lili Anna (a képen) 3000m síkfutásban szerepel.

A válogatot viadalon szereplő atléták A verseny időrendje

Egyébként az elmúlt hétvégén rendezték a korosztály országos bajnokságát Zalaegerszegen, s ott is kiválóan szerepeltek a nanjingi atléták.

A bajnokságot a két hét múlva sorra kerülő Magyarország – Csehország – Szlovákia országok közötti ifjúsági válogatott viadal „szemüvegén” keresztül néztem.
Lengyák György utánpótlás referens beszámolójából kiderül, hogy jó néhány kiemelkedő eredmény született.

Az Ifjúsági Olimpiára kvalifikációt szerzett versenyzők továbbra is jó formát mutatnak: Bácskay Zsófia három, Bajnok Eszter, Ferenczi Melinda, Tóth Lili Anna és Halász Bence (a képen) két bajnokságot nyertek; Schmölcz Márk Xavér óriási egyéni csúcsot dobott gerelyhajításban, Kiss Réka, Luterán Petra, Sorok Klaudia is győzött.
A bajnokság színvonala a közelgő U18-as viadal szempontjából nézve biztató volt.

A bajknokság eredményeit itt megtalálják.