Az EHF és a magyar szövetség közös sajtótájékoztatója

Az EHF és a magyar szövetség közös sajtótájékoztatója

2013. 03. 10.
Megosztás

Március 9-én a budapesti Hotel Hiltonban nemzetközi sajtótájékoztatót tartott az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) és a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ).

Az eseményen az EHF beszámolt Végrehajtó Bizottsága budapesti ülésének döntéseiről, valamint megállapodás aláírására került sor a 2014-es magyar-horvát közös rendezésű női Európa-bajnokság magyar helyszíneiről az MKSZ és az EHF között. Az EHF részéről elhangzott, hogy már a 2013/2014-es szezonban sor kerülhet a női Bajnokok Ligája első négyes döntőjére, amelyre Budapest is jó eséllyel pályázhat, ugyanakkor az MKSZ felvetésére szó esett a BL-mérkőzések magyarországi TV-közvetítésével kapcsolatos helyzetről is.

Az eseményen Jean Brihault, az EHF elnöke megköszönte a Magyar Kézilabda Szövetségnek, hogy vendégül látta az európai szövetség Végrehajtó Bizottságának ülését, egyben gratulált az MKSZ-nek alapítása 80. évfordulójához, sok sikert és emlékezetes pillanatot kívánva a jubileumi évhez.
- A magyar szövetség mindig is a legerősebbek közé tartozott az európai kézilabdában, komoly tradíciókkal és sikerekkel válogatott és klubszinten egyaránt. Pénteken rendkívül hasznos együttes ülést tartottunk a magyar szövetség elnökségével, amelyen fontos, megfontolandó kérdéseket vetett föl a magyar vezetés Vetési Iván elnök vezetésével. Nekem semlegesnek kell lennem, de azt kívánom, hogy a 2014-es Európa-bajnokság legnagyobb nyertesei a szervezők legyenek. A jövőre sorra kerülő torna mindkét rendezője számos nagy sikerű verseny rendezésével büszkélkedhet. Elég, ha csak a 2000-es horvátországi férfi Európa-bajnokságra vagy a 2004-es magyarországi női Európa-bajnokságra gondolunk. Ezért is vagyunk benne biztosak, hogy a két ország együtt minden idők egyik legjobb női Európa-bajnokságát rendezi meg 2014-ben - hangsúlyozta Jean Brihault.

Michael Wiederer, az EHF főtitkára csatlakozott Jean Brihault szavaihoz:
- Örülünk, hogy a Végrehajtó Bizottság Budapesten, a 2014-es női Európa-bajnokság döntőjének helyszínén ülésezhetett. Külön szeretnénk megköszönni Vetési Ivánnak, házigazdánknak a vendéglátást és az együttműködést. Az európai női kézilabda számára válogatott szinten a következő nagy versenyünk a magyar-horvát közös rendezésű kontinenstorna, amelynek két, rendezésben is rutinos, egyben eredményes ország adhat otthont, ami külön öröm számunkra. A női Európa-bajnokságokat illetően értékeltük a 2012-es szerbiai kontinensviadalt is, amelyet sikeresnek ítéltünk, különösen az esemény televíziós nézettsége tekintetében, 35 százalékkal több néző követte az eseményt, mint 2010-ben. Mindez már ráirányította a figyelmet a 2014-es dániai férfi, illetve a magyar-horvát közös rendezésű női Európa-bajnokságra. Biztosak vagyunk, hogy jövőre is remek tornákat láthatunk, nagyon közel állunk a végső, mindenre kiterjedő szerződés aláírásához a magyar és a horvát szervezőkkel is. A válogatott versenyek mellett fontosak számunkra a klubcsapatok versengése is. Magyarország rendkívül speciális helyzetben van, hiszen amellett, hogy a férfi Bajnokok Ligájában két magyar csapat is a legjobb 16 közé jutott, a nők mezőnyében két magyar csapat is favoritnak számít. Ülésünkön tárgyaltunk a 2013/2014-es szezon európai klubversenyeiről, amelyről a Versenybizottság előterjesztése nyomán hozunk döntést. A női BL-t illetően már a következő szezonban lehetséges, hogy négyes döntőre kerül sor – a férfiak versenyéhez hasonlóan. Ehhez meg kell találni a fenntartható financiális és szervezési megoldásokat. Tisztában vagyunk vele, hogy Budapest élénken érdeklődik a négyes döntő megrendezése iránt.

- A Magyar Kézilabda Szövetség rendkívül büszke arra, hogy társrendezőként, horvát sportbarátainkkal együtt egy olyan jelentős sportesemény házigazdája lehet, mint a 2014-es női kézilabda Európa-bajnokság - hangsúlyozta Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke. - Magyarország, mint a torna fő rendezője, rendkívül elkötelezett a női kézilabda népszerűsítése mellett. Célunk, hogy magas színvonalon rendezzük meg a kontinensviadalt, amely a kézilabda-rajongók számára egy élvezetes, szórakoztató esemény lesz. Fontos számunkra, hogy a lehető legtöbb néző legyen személyesen is jelen a csarnokokban, ezzel is növelve a női kézilabda, egyben a torna elismertségét. A 2014-es női Európa-bajnokság fontos mérföldkő a Magyar Kézilabda Szövetség életében, amely idén ünnepli alapításának 80. évfordulóját. Büszkén jelenthetem be a torna magyarországi helyszíneit: a budapesti Papp László Sportarénát, a debreceni Főnix-csarnokot, és az újonnan megépülő győri csarnokot. Tartalék helyszínként a sok csatát látott Veszprém Aréna is készen áll.

Az Európai Kézilabda Szövetség elnöke és főtitkára, valamint a Magyar Kézilabda Szövetség képviseletében Vetési Iván ünnepélyes keretek között megállapodást írtak alá a 2014-es női felnőtt Európa-bajnokság magyarországi helyszíneiről. A csoportmérkőzéseknek és a középdöntőnek hazánkban Debrecen és Győr ad otthont, míg az elődöntőkre és a helyosztókra, köztük az Európa-bajnokság fináléjára a budapesti Papp László Sportarénában kerül sor. Magyarországi tartalék helyszín a Veszprém Aréna. A Győri Arénával kapcsolatban pontos ütemtervet állított össze a Magyar Kézilabda Szövetség és a Szervező Bizottság.

- Amennyiben a lefektetett mérföldköveknek megfelel a győri építkezés és fejlesztés, akkor természetesen Győr lesz a csoportkör egyik helyszíne - húzta alá Vetési Iván. - Veszprém azonban készen áll, tartalék helyszínként.

Dr. Simicskó István, sportért és ifjúságért felelős államtitkár örömmel üdvözölte a megállapodást:
- Magyarország kormánya nem csupán egyszerűen a sportot tekinti szívügyének, hanem támogatja, hogy hazánk folyamatosan helyszíne lehessen a világ legjobb sporteseményeinek, Európa- és világbajnokságoknak. Büszkék vagyunk rá, hogy a XXI. század egyik legdinamikusabban fejlődő sportága, a kézilabda női Európa-bajnokságát jövőre Horvátországgal karöltve Magyarország rendezheti meg.

A sajtótájékoztatón szó esett a kézilabda Bajnokok Ligája magyarországi közvetítéseiről is.
- Felvetettük az EHF Végrehajtó Bizottságának a kérdést, hogy a rendkívül jól szereplő magyar csapatok és a szurkolók érdekében az ehftv.com Magyarországra szóló blokkolását oldja fel az EHF a magyar mérkőzéseket illetően. Ezt a témát mindenképpen napirenden kell tartanunk - adott tájékoztatást Vetési Iván.

- A felvetés is jól mutatja, mennyire fontos a magyar szurkolóknak a kézilabda - mondta el Michael Wiederer. - A legtöbb országban a sportcsatornákra, fizetős csatornákra kerülnek át a kézilabda-közvetítések. A közvetítési jogok értékesítésével az EHF Marketing, az európai szövetség leányvállalata foglalkozik. Szeretném hangsúlyozni, hogy az EHF Marketing elégedett a jelenlegi helyzettel, hiszen garantált valamennyi magyar érdekeltségű mérkőzés közvetítése. Természetesen minden oldalról, jogi szempontból is megvizsgáljuk az MKSZ felvetését. Az EHF arra törekszik, hogy minél többen követhessék nyomon a mérkőzéseket, ezért elindítjuk a tárgyalásokat, hogy megvizsgáljunk, mit tehetünk.