Ötnapos látogatásra, még a múlt héten Magyarországra érkezett az indiai Ifjúsági és Sport Minisztérium delegációja, Rajvir Singh főosztályvezető vezetésével. A küldöttség a Magyar Nemzeti Kereskedőház, valamint Pethő Gyula nagykövet és Schmidt Péter külgazdasági attasé meghívására részt vett a Sport és Innováció nemzetközi konferencián. Hétfőn a MOB székházába látogattak...
A delegációt Fábián László, a MOB főtitkára fogadta, majd dr. Nagy Zsigmond, a MOB nemzetközi igazgatója adott tájékoztatást a magyar olimpiai mozgalomról, a MOB 122 éves történetéről, bemutatva az olimpiai eredményességünket, a MOB feladatait, a szakmai programokat. A prezentáció végén a küldöttség tagjai a MOB Életút programjáról, a hazai utánpótlás-nevelési programok működéséről és a létesítmény-üzemeltetésekkel kapcsolatban illetve a riói magyar eredményekről érdeklődtek.
Indiában új alapokra helyezik mind a tömeg-, mind a versenysportot, így a vendégek Magyarországon több terület iránt is érdeklődtek, így például indiai versenysportolók magyarországi edzőtáboroztatásának, képzésének lehetőségeiről, indiai edzők magyarországi szakképzéséről, a mindennapos testnevelésről, valamint a magyar labdarúgó edzők esetleges szerepvállalásáról az Indiában induló akadémiákon.
Az indiai vendégek korábban részt vettek a Testnevelési Egyetem fogadásán, illetve megismerkedtek az egyetem épületeivel, felépítésével. A Groupamában rendezett két napos konferencián az angol nyelvű előadásokat hallgatták meg, majd stadiontúrán vettek részt, melyen az üzemeltetés részleteiről tájékozódtak. Hazánk egyik sikersportága, a vívás is előtérbe került Indiában, a magyar vívósport eredményeit, felépítését dr. Kamuti Jenő, a Magyar Vívószövetség alelnöke mutatta be Rajvir Singh, főosztályvezetőnek és kíséretének.
A vendégek elmondták, hogy Magyarország lényegesen előrébb jár a sport és az utánpótlás területén, ezért is érdekli őket különösen a mindennapos testnevelés magyarországi bevezetése. A tapasztalatokról, eredményekről dr. Somhegyi Annamáriától, a terület szakértőjétől, az Országos Gerincgyógyászati Központ prevenciós igazgatójától kaptak részletekbe menő tájékoztatást.
Az ázsiai küldöttség hasonlóképpen nagy figyelmet fordított a magyar sportinfrastruktúra, egyben az olimpiai felkészülés helyszíneire, így szombaton a Tatai Olimpiai Központba látogattak el. Hétfőn délelőtt a Testnevelési Egyetem nemzetközi igazgatóságán jártak, ahol a kétoldalú együttműködés lehetőségeiről tárgyaltak, ezután érkeztek a Magyar Olimpiai Bizottság székházába, ahová elkísérte őket Deregán Gábor az Magyar Nemzeti Kereskedőház képviseletében.
(MOB)