Dr. Aján Tamás, a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) elnöke, találkozott Szabó Bencével, a MOB főtitkárával. A keddi megbeszélés alkalmával az IWF elnöke röviden kitért a nemrég befejeződött wroclawi világbajnokság tapasztalataira, majd szóba került a hazai súlyemelés helyzete is.
A sportvezetők megállapították, a sportág hazánkban nagy lehetőségek előtt áll. A MOB a felzárkóztatási programjában a súlyemelő szövetségnek jelentős segítséget nyújt. Ahhoz, hogy ez a támogatás eredményesen segítse a sportágat, ezért a szakmai munka kell, hogy előtérbe kerüljön, félretéve a személyes ellentéteket. Egy nyugodt, egy éves munkával, egy ütőképes gárdát kellene kialakítani, hogy Rióban megint régi fényében tündököljön a sportág.
Az olimpia utáni első súlyemelő világbajnokságra visszatérve, mivel a riói kvalifikációba a 2014-es és 2015-ös vb eredményei számítanak bele, így több nemzet a fiatalítást, a következő versenyekre az ütőképes, új gárda kialakítását tartotta elsődleges feladatának.
A súlyemelősport vezető hatalmai továbbra is Oroszország és Kína. A két nemzet indulói közül a könnyebb súlycsoportok egyeduralkodói a kínaiak, míg a nehezebb súlycsoportokban az oroszok szerezték meg az összetett aranyérmek többségét.
A sikeres londoni olimpiai szereplés után Irán férfi válogatottja új embereket küldött harcba, s különösen a legnehezebbek között ismét kiválóan szerepeltek.
Az összetett érmek megoszlása (arany, ezüst, bronz, összesen):
1. Oroszország 6 3 3 12
2. Kína 6 2 2 10
3. Koreai NDK1 5 0 6
4. Üzbegisztán1 0 1 2
5. Tajvan1 0 0 1
6. Azerbajdzsán 0 1 1 2
6. Kazahsztán 0 1 1 2
8.Bulgária 0 1 0 1
8. Ecuador 0 1 0 1
8. Irán 0 1 0 1
A magyar színeket hárman képviselték. Baranyai János és Gyurkovics Ferenc súlycsoportja középmezőnyében végzett. A nehézsúlyú Nagy Péter viszont a pontszerző hatodik helyet szerezte meg, úgy, hogy az első fogásnem, a szakítás után, a negyedik helyen várta a folytatást.
(mob.hu, Fotó: Szaka József)