Az olaszokat is legyőzték a Kemény-legények

2012. 07. 01.

Kemény Dénes olimpiai bajnoki címvédő legénysége szombat este három góllal verte a házigazdákat.

A londoni ötkarikás előkészületek keretében zajló, nyolccsapatos cosenzai torna negyedik napján került szembe a hazaiak legjobbjaival a magyar együttes, amely az első negyedben 2-0-ra elhúzott. Bár a második nyolc percben beleerősítettek a taljánok, a nagyszünetre is megőrizték a vezetést a magyarok (4-3).

A folytatásban Biros Péter csapatkapitány járt elöl jó példával, amikor is a harmadik játékrészben egymás után kétszer is betalált, és 6-3-ra alakította a meccs állását. 6-4 után a szintén háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely ejtésgóllal módosított 7-4-re, de - a magyar válogatott hivatalos honlapja, a www.vlv.hu helyszíni beszámolója szerint - a bírói nyomás eredményeként 7-6-ra felzárkóztak az olaszok.

A befejező negyedet az összesen négyszer eredményes Kiss G. bombagólja vezette fel, neki köszönhetően lett 9-6 is, végül - 9-7 után - a center Kis Gábor állította be a 10-7-es végeredményt.

Vasárnap este a másik elődöntőben a szerb csapatot 12-8-ra verő montenegrói válogatott ellen száll medencébe a magyar együttes a tornaelsőségért.

FÉRFI VÍZILABDA, COSENZAI TORNA
ELŐDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 10–7 (2–1, 2–2, 3–3, 3–1), Cosenza. V: Koganov (azeri), Alexandrescu (román)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Kásás, Biros 3, Varga Dániel, Steinmetz Á. 1, Kiss G. 4, Madaras 1. Cs: Varga T., Varga Dénes, Hosnyánszky, Szivós, Kis G. 1.
OLASZORSZÁG: Tempesti – A. Perez, Gitto 1, Figlioli 2, Giorgetti 2, Felugo 1, Figari, Gallo, Presciutti 1, Fiorentini, Premus, Deserti, Märcz
Gól – emberlőnyből: 9/5, ill. 14/5
Kipontozódott: Hosnyánszky, Szivós
Montenegró–Szerbia 12–8