A kajak-kenu sport vezetői találkoztak a miniszterelnökkel

Baráth Etele: - Látványsportként nem tudjuk magunkat eltartani

2013. 10. 18.
Megosztás

A Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöke szerint a kajak-kenu, mint versenysport nem tudja eltartani magát, újítani kell több dologban is. Baráth Etele vezetőként a tehetség felismerését tartja a legfontosabbnak. Mindezekről a Sport Tv Mai helyzet című műsorában beszélt.

„Jó egy-másfél év, amíg az új rendszer igazán működésbe lép, addig marad sok-sok kérdőjel” – mondta, az új szakmai igazgatóról, Csabai Ervinről pedig elárulta, tapasztalata garancia rá, hogy vele tudnak majd nyitni a szabadidősportok irányába is. Az elnök tudja, több szempontból is igazodni kell a világ trendjeihez, például a támogatók esetében.

„Felfedeztük, hogy a gazdasági válság kapcsán például a nagy szponzorok messze nem azt igénylik már, hogy a nevük szerepeljen. Ők azt akarják, hogy megfelelő értéket kapjanak azért, ha valamibe fektetnek – fogalmazott a sportvezető. Arra is kitért, hogy nem mindenkit lehet a televízió képernyőjén elérni, ezért a kommunikációban is érdemes új csatornákat nyitni. – A facebooktól kezdve, a twitteren keresztül a youtube-on át minden más eszköz szükséges. Ez a másik eszköz, másfajta filozófiát igényel.”

A fenntarthatóságot érdekében is lépéseket tenne az elnök, és súlyos szavakat fogalmazott meg.

„Soha nem fogja a versenysport, a kajak-kenu magát teljesen eltartani. Ez tényleg nem úgy látványsport, mint a labdarúgás. Nem tudja eltartani magát, de növelni tudja a bevételeit, és csökkenteni tudja a kiadásait – nyilatkozta Baráth Etele, szerinte a kluboknak is változtatni kell. – Nem úgy van, hogy kaptunk pénzt, megérdemeltük, mert eredményesek voltunk, az elköltjük, jövőre pedig kapunk valamit, hanem szolgáltatást kell nyújtani. Olyan fejlesztéseket kell végrehajtani, ahonnan be tudnak vonni kisebb-nagyobb forrásokat.”

Baráth Etele tizennyolc éve áll a szövetség élén. Szerinte vezetőként az a legfontosabb feladata, hogy felismerje ki miben tehetséges, és támogatnia kell őt a célok elérésében.

„Ez a tehetség nagyon sokféle lehet, ebből adódnak a konfliktusok is, de én azt hiszem, hogy ezek az eredmény által legyőzhetőek. Ha megnézzük milyen karakterűek az edzőink és a versenyzőink, félelmetesen különbözőek, de mindenkinek azonos a célja – ragadja ki a legkézenfekvőbb példát, az edzők és a versenyzők viszonyát, amibe ő nem szívesen szól bele. – Akkor kell csak közbeavatkozni, ha köztük jön létre egy olyan konfliktus, ami utána tönkretenné ezt a várható eredményt.”

(Forrás: NSO)