Császár Gáborra hosszú kényszerszünet vár, nem lehet résztvevője a bronzmeccsnek – Dr. Balogh Péter szerint a magyar egészségügyi csapat is kitett magáért
A Svédország elleni elődöntős mérkőzés hajrájában fájdalmasan kapott a lábához Császár Gábor kézilabdázó, cserét kellett kérnie, és a kispadról már nem is tudott visszatérni a pályára, pedig az ő tudásának a hozzáadásával talán - vagy inkább legalább - a hosszabbítást ki lehetett volna harcolni.
„Gábor a magyar olimpiai csapat harmadik súlyos sérültje, akinek le kell mondania arról, hogy vasárnap a horvátok elleni bronzmérkőzés résztvevője lehessen – tájékoztatta szombaton délelőtt Dr. Balogh Péter, a Londonban tevékenykedő magyar egészségügyi csapat vezetője a T-Mobile Sporthír Szolgálat munkatársát.
–Vizsgálata, majd annak eredményét figyelembe véve az ellátása a mérkőzés után azonnal megtörtént. Szalagsérülést szenvedett ezen kívül egy apró tőrést is kimutatott a diagnózis, amelyből előbbi okozza a nagyobb gondot. Rögzítőkötést kapott és hogy a sérült lábát a legkevésbé terhelje, mankót is. Rá tud lépni a lábára, de azt tanácsoltuk neki, hogy a lehető legkevesebbet sétáljon és tartózkodjon még a sérült lábának a lógatásától is. Meglátásom szerint teljes gyógyulása legkevesebb 5-6 hetet vesz majd igénybe. Mindenesetre a fizioterápiás kezelését már pénteken este el tudtuk kezdeni.”
Az egészségügyi csoport Győrből érkezett vezetője elmondta, hogy az olimpia eddigi versenynapjain több kisebb sérülés mellett igazából csak három súlyos eset okozott gondot az érintett sportágak szakvezetőinek, illetve az átlagosnál nagyobb feladatot az orvosoknak. Mint ismeretes, a 74 kilósok között szereplő Bácsi Péter kötöttfogású birkózó részleges hátsó térdszalag sérülése miatt nem tudta a legnagyobb terveit megvalósítani, az olimpia legnagyobb hősei közé tartozó Joó Abigél cselgáncsozó pedig súlyos porcleválásos sérülése ellenére is harcba szállt az éremszerzésért, pedig a helyében sok vetélytársa a tatami közelébe se ment volna. Nem iparkodott haza, ahová csak tudott, elment a csapattársait buzdítani. Aligha kerülheti el odahaza a sebészi közbeavatkozást, amely után remélhetőleg viszonylag gyorsan folytathatja majd a versenyzést.
„Bácsi Péter már otthon van, és úgy tudom, hogy a Sportkórházban már alaposan megvizsgálták és hamarosan eldől, hogy milyen kezelés vár a versenyzőre. Nem kizárt, hogy ő rá is műtét vár, de ennek eldöntése a budapesti kollégákra vár” – folytatta Dr. Balogh Péter, aki elmondta még, hogy munkatársai egytől egyig nagy és eredményes munkát végeztek Londonban, és emellett ugyanolyan jó csapatot alkottak az olimpián, mint a magyar olimpikonok.
(Forrás: T-Mobile Sporthír Szolgálat – Szalay Péter)