Dr. Baji Balázs vezetésével ülést tartott a Magyar Olimpiai Bizottság Sportolói Bizottsága. A fórumra meghívást kaptak sportági szakszövetségek, azok hasonló testületeinek képviselői is. Összesen közel húsz sportág osztotta meg a sportolói képviseletének aktualitásait, jó gyakorlatait. A MOB főtitkára a Kettőskarrier-programról is beszélt.
Akár a találkozó jelmondata is lehetne Csonka Zsófia megfogalmazása, miszerint „együtt többre megyünk” – utalt a sportlövő a bizottság céljára, a sportolók szövetségen, sportszervezeten belüli érdekérvényesítésére, hangjuk „meghallgatására”.
Fábián László főtitkár köszöntőjében emlékeztetett arra, hogy a MOB mindig is kiállt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által is hangoztatott „athletes first”, azaz a „sportoló az első” célkitűzés mellett. „A sportolói bizottság az egyik legfontosabb testületünk, amit természetesen a MOB irodája is támogat, segít. Örömmel látjuk, hogy egyre többen jöttök el egy ilyen kibővített ülésre, egyre többen vannak azok a szövetségek, ahol az alapszabályban is rögzített sportolói bizottság működik. Cél, hogy a sportolók reprezentálva legyenek a szövetségekben is, segítségére tudjanak lenni egyes elnökségi döntéseknek. Ezen a területen a MOB partner tud lenni. A sportolókat tartjuk fókuszban, nem véletlen, hogy egyik zászlóshajónk az októberben indult Kettőskarrier-programunk, aminek négy pillérével az aktív élsportolókat és a pályájuk végén járó versenyzőket is segíteni kívánjuk a szövetségekkel együttműködve” – foglalta össze az olimpiai bajnok öttusázó sportvezető.
Dr. Baji Balázs – aki tagja a MOB elnökségének és közgyűlésének is – visszatekintett a bizottság működésére, tevékenységére, majd annak fontosságáról beszélt. A nyílt üléssel kapcsolatban azt mondta, fontos a tapasztalatcsere, a jó gyakorlatok megosztása, a problémák, kihívások, nehézségek megfogalmazása, átbeszélése, a javaslatok közzététele, megvitatása. Ennek jegyében közös gondolkodást hirdetett. A világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnoki ezüstérmes, olimpikon gátfutó kihirdette, hogy november 15-én délután – párizsi olimpiai fókusszal – újra sportolói fórumra kerül sor, és bízik a minél nagyobb és aktívabb részvételben. Az NSÜ vezérigazgató-helyettese azt is elmondta, hogy hamarosan elkészül az a kézikönyv, ami iránymutatást tud majd adni a sportolói bizottságok működésével kapcsolatban.
Dr. Bartha Csaba, a MOB operatív igazgatója saját, győri sportvezetői példáját hozta fel. „Egy sportoló sokszor másként lát egy helyzetet, felmerülő problémát, mint egy sportvezető, de ebből utóbbinak tanulnia kell.”
Az eseményen az atlétika, birkózás, íjászat, judo, kajak-kenu, kosárlabda, röplabda, sí, snowboard, sportlövészet, sportmászás és hegymászás, tenisz, tollaslabda, torna és ritmikus gimnasztika, triatlon, úszás, valamint vízilabda sportágak képviselői vettek részt az eseményen; jelen voltak főtitkárok, sportolói bizottsági tagok, egykori és jelenlegi élsportolók.
Több sportágban működik sportolói bizottság (birkózás, íjászat, tenisz, sportlövészet, úszás, vízilabda); van, ahol nem, de korábbi élsportoló vezeti a szövetséget, vagy tagja az elnökségnek (torna, kosárlabda); van, ahol még nem hozták létre, de kis szervezet lévén a vezetés közvetlen kapcsolatban tud lenni a sportolókkal (snowboard, sportmászás), és van, ami éppen megalakulóban (röplabda), illetve szervezés alatt van (sí). Van olyan szövetség is, ahol a nemzetközi szervezet sportolói bizottságának tagja magyar sportoló, vagy egykori élsportoló, olimpikon, aki közvetlen kapocsként tudja segíteni a témában a hazai szervezetét (birkózás, judo, ritmikus gimnasztika).
Több magyar sportoló is tagja nemzetközi sportszervezet sportolói bizottságának: például Gyurta Dániel a NOB-ban, Knoch Viktor a korcsolyázóknál (nemzetközi, ISU) és az Európai Olimpiai Bizottságban (EOC), Lőrincz Tamás a birkózóknál (nemzetközi, UWW), Tóth Tamás a triatlonosoknál (nemzetközi, elnök, WT), Tótka Sándor a kajak-kenusoknál (nemzetközi, ICF), Siklósi Gergely a vívóknál (nemzetközi, FIE), Hegyi Dóra a tornászoknál (nemzetközi, alelnök, FIG, aerobik), Hosnyánszky Norbert a vizes sportoknál (európai, LEN), Karakas Hedvig (nemzetközi IJF) és Tóth Krisztián (európai, EJU) a judósoknál erősíti a sportolók érdekeit. Korábban többek közt Szilágyi Áron a vívóknál (FIE) tette ezt. Szilágyi Áron jövőre a NOB Sportolói Bizottságának lehet tagja, a MOB elnöksége az olimpiai bajnok vívó pályázatát támogatja, csakúgy, mint a vízilabdázó Varga Dánielét az európai szervezet testületébe.