Meccsdömpinget hozott a vasárnap is a női válogatott kézilabdázásban, kevesebben voltak, akik nem játszottak (például Magyarország vagy az Európa-bajnoki címvédő Montenegró), mint akik igen.
A spanyolok a dánokat verték meg hat góllal, a franciák a románokat öttel.
A mieink első csoportellenfele, Csehország (a képen) például még Dánia B-válogatottjától is kikapott 31–27-re, így nyeretlenül zárta a Kvikben rendezett felkészülési tornát. Bár ezek mind csak edzőmeccsek, eredményeikből veszélyes messzemenő következtetéseket levonni, ráadásul a csehek három, kisebb sérüléssel bajlódó kulcsemberüket nélkülözve utaztak Dániába, lassan kimondhatjuk, hogy jelenlegi állapotukban Hajdu János csapatának illene legyőznie őket szombaton.
Második szerbiai mérkőzésükön Tunéziával találkoznak majd a mieink, amely a szintén vb-résztvevő, de szintén nem túl acélos Japánt győzte le fogcsikorgatva vasárnap, utána pedig Ausztrália lelkes amatőrjei következnek, majd december 12-én este a Románia elleni, alighanem sorsdöntő csata vár a magyarokra.
Nos, Gheorghe Tadici együttese vasárnap Franciaországtól kapott ki, a helyi beszámolókat idézve „az utóbbi idők legrosszabb első félideje” után. A szünetben már 15–7-re vezettek a végül 27–22-re diadalmaskodó franciák. A románok hat felkészülési meccsükből egyetlenegyet nyertek meg (Japán ellen szombaton), ami azért nem arról árulkodik, hogy világverő formában lennének.
Ilyesmivel ötödik szerbiai csoportellenfelünket sem lehet vádolni, de tény, hogy a szombaton súlyos térdsérülést szenvedett első számú irányítót, Kerstin Wohlboldot a HC Leipziggel a BL-ből csont nélkül kieső átlövővel, Saskia Langgal pótló németek vasárnap is legyőzték Svédországot, ezúttal 28–27-re.
Essék szó a magyarokról is, akik hétfő délutántól Szegeden és Algyőn készülnek, és szerdán a helyi junior fiúk elleni tesztmeccsel fejezik be a hazai felkészűlést, majd utaznak Újvidékre, ahol még 2 napon készülnek az első vb találkozójukra.
A válogatott december 7-én Csehország, 9-én Tunézia, 10-én Ausztrália, 12-én Románia, 13-án pedig Németország ellen lép pályára a csoportkörben. A csoportból a legjobb négy jut a nyolcaddöntőbe.
A sérüléssel (betegséggel?) bajlódó Zácsik Szandra hétfőn csatlakozik a világbajnokságra készülő magyar együttes keretéhez, sorsa –, hogy a tornán Hajdu János megbízott szövetségi kapitány rendelkezésére állhat-e vagy sem –, legkésőbb szerdáig dől el.
Erről a szakember számolt be a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.
„A ma délutáni algyői edzést követően akár el is dőlhet Zácsik Szandi sorsa – mondta Hajdu János –, hiszen a szakmai stáb meglátja, hogy mennyire terhelhető, míg a keret orvosai megvizsgálják őt. Ha viszont még így is marad bennünk kérdőjel, akkor nem biztos, hogy megszületik a végleges döntés, mert ezt akár szerdáig is elhúzhatjuk. A játékosnak voltak, illetve változatlanul vannak alhasi panaszai, fájdalmai, annak ellenére, hogy minden lelete negatív lett. Egyelőre továbbra is csak feltételezések vannak, hogy mi váltja ki mindezt. Antibiotikum kúrán is volt a napokban, fekvőbeteg volt, meglátjuk, milyen állapotban tér vissza közénk, mennyire terhelhető.”
A szakember elárulta: az általa is a világ egyik legjobb átlövőjének tartott Zácsik kiesése bár nagy veszteséget jelentene, adott esetben Tomori Zsuzsanna pozíciójának megváltoztatásával megnyugtatóan lehetne pótolni a ferencvárosi klubtársat, vagy éppen a Bulath Anita, Triscsuk Krisztina páros juthat nagyobb szerephez támadásban.
A MAGYAR VÁLOGATOTT 18 FŐS KERETE
Kapusok: Herr Orsolya (Győri Audi ETO), Kiss Éva (Fehérvár KC), Triffa Ágnes (Ipress Center Vác)
Jobbszélsők: Bognár-Bódi Bernadett (Győri Audi ETO), Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: Soós Viktória (Győri Audi ETO), Tomori Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Beállók: Cifra Anita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Bulath Anita (Dunaújvárosi Kohász KA), Szekeres Klára (Érd), Triscsuk Krisztina (Érd), Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Vérten Orsolya (FTC-Rail Cargo Hungaria), Vincze Melinda (Dunaújvárosi Kohász KA)
NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
KVIK (DÁNIA)
Dánia B–Csehország 31–27
Spanyolország–Dánia 29–23
LEVERKUSEN (NÉMETORSZÁG)
Németország–Svédország 28–27
VRNJACKA BANJA (SZERBIA)
Angola–Horvátország 29–26
Szerbia–Macedónia 37–17
DRAMMEN (NORVÉGIA)
Hollandia–Oroszország 28–27
Norvégia–Dél-Korea 26–21
PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)
Tunézia–Japán 30–28
Franciaország–Románia 27–22
(Forrás: NSO)