Férfi és női NBI: üldöző maradt a Füred, tovább menetel a DVSC

2013. 10. 12.

A férfi kézilabda bajnokság 8. fordulójában a Balatonfüred könnyed magabiztossággal győzött a Mezőkövesd ellen, és ezzel felzárkózott a közvetlen élboly mögé, Vácott viszont kikapott a hazai csapat.

Füredi technikai hibával és mezőkövesdi góllal indult a találkozó. Nagyon kevés találat született, a 10. percben még csak 3:1-re, a 15. percben pedig 6:2-re vezetett a hazai alakulat. Ekkor még kevesen gondolták volna, hogy a 27. percig nem is esik több vendéggól. A Füred szép lassan elhúzott ellenfelétől: a 27. percben a harmadik mezőkövesdi gólnál a balatoniak neve mellett már a tizenötös szám szerepelt. A félidő egyik legszebb jelenete az utolsó percben játszódott le, amikor az emberhátrányban lévő BKSE vezette a támadást és a mindössze 16 esztendős Győri Mátyás kínai figurából szerezte meg a fürediek 17. találatát.

A második játékrész is mezőkövesdi góllal indult, ezután öt percig nem sok gól esett (35. perc:18:7). Ekkor megrázták magukat a hazaiak és öt perc alatt 15 gólosra hizlalták az előnyüket 40. perc: 24:9. A magabiztos vezetés kicsit elkényelmesítette a füredieket, és a vendégek három góllal - többek között Kiss Olivér kapus találatával - jelezték, számolni kell még velük (42. perc: 24:12). Sótonyi László ki is kérte az idejét (az egyetlent ezen a mérkőzésen) és a hazaiak egy Faluvégi bombával jöttek vissza a játékba. Az 50. percben már 29:14-re állt a bajnoki, és gyakorlatilag ettől kezdve minden vendég gólra kettővel válaszoltak a hazaiak. A véghajrá 32:16-ról indult, az 59. percben pedig már húsz volt közte: 37:17. A mérkőzés stílusosan a fiatal Győri Mátyás góljával fejeződött be.

Régen láthattuk a Füredet az elsőtől az utolsó pillanatig ilyen fegyelmezetten játszani. A csapat minden egyes tagja hozzátett a játékhoz, nem volt, aki hibázott volna ezen az összecsapáson.

Egy elégedett és egy elégedetlen edző
Sótonyi László
: - Jó mérkőzést csináltunk: végig koncentráltan kézilabdáztunk. Bízom benne, hogy ezt a lendületet tovább tudjuk vinni a következő mérkőzésekre is.
Avar György: - Szégyeljük magunkat!

Férfi NBI, 8. forduló:

BALATONFÜRED-MEZŐKÖVESD 39-18 (17-5), Balatonfüred, játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
Balatonfüred: SZÉKELY - Tombor 2 (1), Lelkes 3, Juhász 3, Kovács Gy. 1, Szöllősi 3, PÁSZTOR 8. Csere: Komendánt (kapus), BÁNHIDI 4, FALUVÉGI 4, Bóka 3, Nagy D. 4, Németh 1, Gerdán, Kis, Győri 3
Mezőkövesd: Kovács J. - Benis 2, Trivkovics 2, Djukics 2, Dobó 1, Szűcs 1, Molnár 2 (2). Csere: Kiss 1, Sipos (kapusok), Fekete, SZEPESI 3, Grünfelder 3, Kovács P., Gyuris, Bán 1. Edző: Avar György.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.

VÁC-OROSHÁZA LINAMAR 20-22 (11-13), Vác, játékvezetők: Horváth, Marton

Az állás: 1. Pick Szeged 16(8 mérkőzés, 2.Csurgói KK 15/9, 3.MKB MVM Veszprém 14/7, 4.Grundfos Tatabánya KC 14/8, 5.B.Braun Gyöngyös 9/7, 6.Balatonfüredi KSE 8/8, 7.Váci KSE 4/6, 8.Ceglédi KKSE 4/7, 9.Orosházi FKSE LINAMAR 3/7, 10.Mezőkövesdi KC 3/7, 11.SZESE Győr 2/7, 12. Provident Junior Válogatott 2/5, 13.PLER Budapest 0/8

Női NBI: tovább menetel a DVSC

Izgalmas összecsapáson tartotta otthon a két pontot a Debrecen a Siófok ellen, így ismét a harmadik heylre lépett előre a bajnokságban.

Fantasztikus kapusteljesítmény, csodálatos csapatmunka, elképesztő szurkolás és egy zseni. Ennyi kellett a hatodik győzelemhez.

Siska Pálma ezúttal már nem csak a nevezettek közé, hanem a pályára is visszatért, s hamar le is tette a névjegyét, a hazaiak első négy góljából hármat ő szerzett. Ezzel együtt a DVSC hibázott többet, így rendre a vendégek vezettek. Amikor 7-10-et mutatott az eredményjelző kezdtek a nézők aggodni, ám egy 7-1-es rohammal fordított a hazai gárda, s szünetig ki is tartott az előny.

A folytatásban azonban hamar egyenlített a Siófok, őrült rohanás kezdődött. Lajtos Nóri a rózsaszín mezben is ihletett formában védett, sokat javult a hazai csapat védekezése, mindenki hozzátette a magáét a játékhoz. A legtöbbet azonban a zseniálisan irányító, a legfontosabb pillanatokban gólokat szerző Kudor Kittitől láthattunk. Hiba nélkül, önfeláldozóan, elképesztő gólpasszokat adva vezette győzelemre a Lokit.

MESTERMÉRLEG
Varga József:
Sok gól, hatalmas küzdelem, a végén ismét csapatmunka.
Golovin Vlagyimir:
Nagyot küzdöttünk, nem sikerült. Gratulálok a Debrecennek.

Női NBI, 8. forduló:

DVSC TVP-SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ 31-28 (15-13), Debrecen, 1200 néző. V: Baranyi, Szloska
DVSC: LAJTOS - SLAKTA 4, SOPRONYI 5, KUDOR 7, ÁBRAHÁM 3, SISKA 4, Szilágyi Á. 3 Csere: Valovics 1, Karnik Sz 1 (1), Barna 1, Karalyos, Smisik 2.
SIÓFOK: PASTROVICS - LUKÁCS 7, SZAMORÁNSKY A. 4, Németh Cs., Deáki 1, BOGDANOVICS 7, Erdősi 2.Csere: Futaki (kapus), LÉRÁNT 4, Dajka 1, Szalai, Drávai 2.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc Hétméteresek: 2/1, ill- 1/1.