Férfi BL: Idegenben is otthon a Veszprém

2013. 11. 18.

Ötödik BL-csoportmérkőzése kezdetben nehezebben alakult a vártnál a Veszprémnek, de második félidei határozott játékával nyerni tudott Celjében.

A találkozó első perceiben a Celje kezdeményezett, a Veszprém lassabban lendült játékba, de már a 8. percben vezetett Nagy találatával (2-3). Ilic szórta elsősorban ebben a periódusban a gólokat, de hozzá zárkózott a hazaiaktól a fiatal Sliskovic is, így tartotta előnyét a Veszprém még Schuch kiállítása ellenére is (5-7). És annak ellenére is, hogy beállóból nem, inkább szélről, de leginkább átlövésekből volt eredményes a vendégcsapat, míg a Celje gyors letámadásokkal, sok mozgással operált – remekül, hiszen a 17. percben egyenlített is (8-8). Majd aztán Lékai Máté vezetésével újabb impulzusokat kapott a szlovén csapat játéka, így 10-9-re emberhátrányban fordított a Celje, de aztán itt meg is rekedt, és Ruesga beállása már 13-11-es veszprémi fórt jelentett. Ő Nagy Lászlót igyekezett pótolni, aki még a meccs elején sérült meg egy lövésnél, de Sliskovicot még neki sem sikerült semlegesítenie, így a szünetben eggyel vezetett a Veszprém.

A fordulást követően Zelenovic azonnal egalizált, jött is Alilovic helyére Fazekas a veszprémi kapuba. Ő már meg tudta fogni Sliskovic lövéseit, elöl pedig Ugalde és Ilics góljaival háromra nőtt újra a két csapat közti különbség (15-18). Ezt követően Schuch a végleges kiállítás sorsára jutott, de a 40. percben már négy volt közte, de ehhez kellett Gulyás és Nagy ismételt pályára lépése is (16-20). Na meg az az Ugalde, aki szinte ficánkolt a balszélen, még kínaiból is betalált, ezzel vezetett 25-18-ra a magyar bajnok, és ezzel teljesen elvette a szlovén gárda kedvét a játéktól. Az egyetlen kivételt a magyar válogatott Lékai Máté jelentette, aki góljainak nagy részét az utolsó hét percben lőtte, ezzel csökkentve a különbséget a két csapat között, ám a végkifejletet ő sem tudta megfékezni, legfeljebb csillapítani: nyert a Veszprém és a csoportkör felénél makulátlan mérleggel vezeti hatosát.

Vélemények:

Antonio Carlos Ortega:
Nehéz meccs volt, az ellenfél nagyon motiváltan játszott. Egy kicsit megleptek bennünket a védekezésükkel, az első félidő után tudtunk erre reagálni. Már ebben a periódusban is volt lehetőségünk elhúzni, de sokat hibáztunk. A második félidőben lényegesen jobban játszottunk.

Momir Ilic:
Izgalmas meccs volt, az első félidőben a Celje nagyon jól játszott. A második félidőben sikerült felülkerekednünk, várjuk a jövő heti visszavágót.

Vladan Matic: Sok technikai hibát vétettünk, 15 labdát vesztettünk, ez meghatározta a sorsunkat. Sokkal jobban tudunk ennél játszani, de ma a hibáink miatt a Veszprém győzött.

Urban Lesjak: A Veszprém megmutatta az erejét, látszott, hogy nyerni jöttek. Nem vagyok elégedett a csapatommal, reméljük jövő héten jobb teljesítményt tudunk nyújtani

Férfi Bajnokok Ligája, A-csoport, 5. forduló:

CELJE-MKB-MVM-VESZPRÉM 26-31 (14-15), Celje, játékvezteők: Hansen, Pettersen (norvégok)
CELJE: Skok, Lesjak (kapusok), Blagotinsek, Janc, Lékai 5, Marguc 7 (2), Poteko, Potocnik, Ranevski, Razgor, Skube 1, Sliskovic 7, Zabic, Zelenovic 3, Zuran, Zvizej 2 (2).
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez, Gulyás 2, Ilics 6 (1), Iváncsik G. 1, Iváncsik T. 2, Jamali, Nagy L. 3, Pesic, Ruesga 2, Schuch 1, Sulic 2, Terzics, Ugalde 7.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1
Rhein-Neckar Löwen-CO Zagreb 34-26
Motor Zaporizsje-Szentpétervár 29-24
Az A-csoport állása: 1. MKB-MVM Veszprém 10p, 2. Löwen 7p, 3. Motor Zaporizsje 5p , 4. Celje 4p (-1), 5. CO Zagreb 4p (-6), 6. Szentpétervár 0p.