Férfi NB I: döcögős kezdés után tízgólos veszprémi siker

2013. 11. 12.

A férfi kézilabda NB I 12. fordulójából előrehozott mérkőzésen a címvédő MKB-MVM Veszprém 30–20-ra legyőzte idegenben a B.Braun Gyöngyöst.

A veszprémi klubhonlap beszámolója szerint a válogatott és a Veszprém korábbi kapusa, Liszkai Szilveszter parádés formában kezdte a találkozót, az első kilenc lövésből hatot is védett, miközben Fazekas Nándor a túloldalon csak elvétve találkozott Iváncsik Ádámék lövéseivel (2/8-cal kezdett), így még a 12. percben is előnyben voltak a gyöngyösiek (4–3).

Chema Rodríguez lerohanásgóljával először vezetett a címvédő (4–5), de Oláh találatával gyorsan fordított a Gyöngyös (6–5), amely a 20. minutumban Sándor Ákos találatával 10–8-re vezetett.

Innentől azonban már a veszprémiek akarata érvényesült, Iváncsik Tamás alaposan belelendült, és már a szünetig hat gólig jutott megnyugtató előnyhöz juttatva csapatát (12–15).
A fordulást követően ráadásul nagyon beragadtak a gyöngyösiek, a 7. percben Acusi Mekaro révén szerezték meg az első találatukat, eddig azonban már négyszer is eredményesek voltak a vendégek (13–19).

Iváncsik Tamás ráadásul ott folytatta, ahol abbahagyta, a 45. percre már 11 gólnál járt (16–23), de Ugalde is rendesen termelt (6), ráadásul a hajrához közeledve Fazekas is feltornázta ötvenszázalékosra (16/32) védési mutatóját (16–28).

A találkozó végére már csak az volt a kérdés, mennyivel nyernek a vendégek, végül Hajdu Gábor az utolsó percben tízre csökkentette a különbséget (20–30).

Gulyás István: – Az első félidőben agresszivitásban és gyorsaságban is felvettük a versenyt a Veszprémmel. Mindenki megtette a magáét, nincs szégyenkeznivalónk.

Carlos Ortega: – Az első harminc percben érezhető volt a csapaton a fáradtság. Nagyszerű közönség előtt játszhattunk, készülünk a vasárnapi BL-meccsre.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

12. FORDULÓB.BRAUN GYÖNGYÖS–MKB-MVM VESZPRÉM 20–30 (12–15), Gyöngyös, 1500 néző. V: Herczeg P., Südi P.
GYÖNGYÖS: LISZKAI – Oláh T. 1, Szalafa,DEBRECZENI 3,VARSANDÁN M. 6 (1), Acusi 3, Hajdú 3. Csere: Hudák, Tamási, Holló B. (kapusok), Iváncsik Á. 3 (2), Sándor Á. 1, Koller, Szöllősi Á.
VESZPRÉM: FAZEKAS – Gulyás, Nagy L., RODRÍGUEZ 3, Schuch 1, Ilics 1, Iváncsik G. 1. Csere: Terzics, PESICS 4, IVÁNCSIK T. 11 (4), Ruesga 1, UGALDE 6, Dzsamali 2, Pásztor M.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4

AZ ALAPSZAKASZ ÁLLÁSA 1. MKB-MVM Veszprém 22/12 mérkőzés, 2. Pick Szeged 22/11, 3. Csurgói KK 19/12, 4. Balatonfüredi KSE 16/12, 5. Grundfos Tatabánya KC 16/11, 6. B.Braun Gyöngyös 14/12, 7. Ceglédi KKSE 8/12, 8. Orosházi FKSE 7/12, 9. SZESE Győr 6/11, 10. Váci KSE 5/10, 11. Provident-Juniorválogatott 5/9, 12. Mezőkövesdi KC 5/12, 13. PLER Budapest 3/12