Férfi NB I: plüssmaci- és gólzápor Szegeden

2013. 12. 08.

A férfi kézilabda NB I 15. fordulójában a Pick Szeged hazai pályán 35–25-re legyőzte az SZESE Győrt, így továbbra is hibátlan mérleggel áll.

A delmagyar.hu beszámolója szerint a szezon utolsó hazai találkozó előtt immár hagyományosan repkedtek plüssmacik a pályára a jótékonysági akció keretein belül, a hazai csapat pedig a gólok számában igyekezett csatlakozni ehhez.
Az első 14 mérkőzését egyaránt megnyerő, Győrben 31–19-re diadalmaskodó szegediek már a mérkőzés elején elléptek a vendégektől, és Zubai vezérletével gyorsan megléptek 8–2-re.
Az első negyedóra végére Gebhardt közelebb lopta ugyan együttesét (10–6), a félidőre azonban így is majdnem megvolt a közte tíz (20–11).
A fordulást követően a vendégek ébredtek előbb (20–13), Larholm betörése után azonban már megvolt a kétszámjegyű különbség (23–13), még ha ez nagyon növekedni már nem is akart a későbbiek során. A szegediek végül így is nagyon simán, 35–25-re nyertek, így 15. szezonbeli fellépésüket is behúzták.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

15. FORDULÓ

PICK SZEGED–SZESE GYŐR 35–25 (20–11), Szeged, 2500 néző. V: Felhő, Öcsi
SZEGED: Mikler – Parrondo 1, Balogh Zs. 2, Mindegía 2, ZUBAI SZ. 5, Ilyés 4, Kekezovics 1. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, LARHOLM 6 (3), Vadkerti 2, Sulc 4, ANCSIN 5, Vranjes 2, Budai, Hegedűs M. 1.
GYŐR: Lorger – GEBHARDT 7 (2), Németh G. 2, Rosta M., Hernández, MOTA 4 (2), Halász L. 2. Csere: Somogyi (kapus), Gubó 1, Tóth E., Gál K., Simon B. 2, Kalmár 1, Rivnyák 1, Szabó A. 3, Terenyi 2.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Carlos Pastor: – A második félidőben gyorsan elhúztunk tíz góllal, a folytatásban a fiatalokat is pályára küldtem. A sok mérkőzés miatt igyekeztem pihentetni kulcsjátékosainkat.
Magí Serra: – Az első félidőben kissé megilletődötten kézilabdáztunk, a szünet után látottakkal viszont elégedett vagyok.

MEZŐKÖVESDI KC–CEGLÉDI KKSE 25–27 (13–10), Mezőkövesd, 700 néző. V: Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD: KOVÁCS J. – Benis 1, Djukics 3, Grünfelder 1, Trivkovics 1, DOBÓ 7, SZEPESI 7. Csere: Kiss O. (kapus), Gyuris, Bakos 2 (2), Szűcs 2, Bán, Kurbely 1, Molnár F., Fekete L., Kleis.
CEGLÉD: BARTUCZ 1 – POCSAI 6 (2), Antal Sz. 2, Vujovics, BÍRÓ 7, Takács 1, Varga P. Csere: Bősz (kapus), Endrédi, Tóth N., Dengi 1, Lászlai 3, Lepsényi 1, Lakos, PERISICS 5.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2
Avar György: – Nem bírtuk el a nagy tétet.
Kökény István: – Jobban bírtuk erővel a fordulatokban gazdag meccs végét, és ekkor jobban is játszottunk. Ennek gyümölcse a két pont.

B.BRAUN GYÖNYÖS–PLER BUDAPEST 29–28 (14–13), Gyöngyös, 700 néző. V: Hargitai G., Markó G.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Szalafai 5, Bakos D. 3, Frey 5, Sándor Á. 2, HAJDU 4, Varsandán M. 2. Csere: Tamási (kapus), Debreczeni 2, Mekaru 1, Koller 3, Iváncsik Á. 2 (1), Sándor R., Szöllősi.
PLER: Szabó T. – Rév, MARCZINKÓ 5, Bakos Gy. 2, Mikita J. 4, Varga L., Autch 2 (2). Csere: Kránitz (kapus), Mousavi 2, Mikita M. 4, Nagy B. 2, Leineter 1, Németh T. 4, Vancsics J. 2, Győrfi.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Gulyás István: – Nem játszottunk szépen, felelőtlenül, olykor talán nagyképűen is kézilabdáztunk, a győzelem azonban mindent feledtet.
Hutvágner István: – A hazai pálya minden előnyét élvező Gyöngyös megérdemelten nyert, a kis csapatoknak ez a sorsa, hogy az ilyen mérkőzéseket elbukják.

CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 29–24 (13–14), Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok. 800 néző. V: Herczeg P., Südi P.
CSURGÓ: Wiszomilszky – Pukouszki 4, Borsós T. 1, Lele 4, Szöllősi Sz. 2, AGUIRREZABALAGA 6. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Grebenár 1, Gazdag 1, OLÁH G. 5 (2), Pordán 3, Országh, Golubovics, Nagy M. 2, Balogh T. (kapus).
BALATONFÜRED: Székely – Juhász 2, Pásztor 3, ZDOLIK 6, GRIGORIEV 5, Tombor, Kovács Gy. Csere: Komendant (kapus), Várhidi 3, Lelkes, Szöllősi B. 2, Kovács Gy., Faluvégi 2, Nagy D. 1, Németh B., Vasvári, Bujtár.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Imre Vilmos: – Ezt a győzelmet Magyarország legjobb szurkolótáborának ajánlom, a fáradtság látszott rajtunk, de az év utolsó hazai mérkőzésével boldog ünnepeket kívánok mindenkinek.
Sótonyi László: – Különös érzés volt ez a mérkőzés számomra, mindig meghatottan jövök (haza) Csurgóra. A mérkőzésen ellenfelünknek olyan lehetőséget adtunk, amit egy ilyen jó csapat kihasznál.

A tabella: 1. MKB-MVM Veszprém 16 15 - 1 572-358 30 pont, 2. Pick Szeged 15 15 - - 492-332 30, 3. Csurgó 17 14 1 2 504-421 29, 4. Grundfos-Tatabánya 15 10 3 2 385-344 23, 5. Balatonfüred 16 8 3 5 430-403 19, 6. B.Braun Gyöngyös 15 8 3 4 415-416 19, 7. SZESE Győr 16 5 - 11 370-425 10, 8. Cegléd 16 5 - 11 376-472 10, 9. Orosháza-Linamar 16 2 4 10 369-447 8, 10. Vác 14 3 1 10 325-352 7, 11. Provident-Juniorválogatott 13 3 1 9 324-392 7, 12. PLER Budapest 17 2 1 14 420-486 5, 13. Mezőkövesd 16 2 1 13 375-509 5