Hogy áll az olimpiai kvalifikáció vívásban? Férfi kardvívás

Hogy áll az olimpiai kvalifikáció vívásban? Férfi kardvívás

2019. 08. 26.
Megosztás

A budapesti vívó világbajnokság után vívóink rövid pihenőjüket töltik, majd folytatódnak a világkupa- és Grand Prix-versenyek, ahol tovább gyűjthetik az olimpiai kvalifikációs pontokat a 2019.11.22-től 2020.04.04-ig tartó időszakban. Hogyan állnak most vívóink a csapat és egyéni olimpiai kvalifikációs pontversenyben? Sorozatunkat a legsikeresebb fegyvernemmel a férfi kardvívással fejezzük be.

Csapatverseny:

A férfi kardcsapatok a kvalifikáció megkezdése óta egy világkupa-állomáson, egy kontinentális- és egy világbajnokságon vettek részt. A kvalifikációs időszakban még négy világkupa viadal van hátra. A végelszámolásnál az öt világkupa leggyengébb eredményét minden nemzet törölheti a ranglistáról. A kontinensbajnokságon és a vb-n megszerzett pontokat nem lehet kiejteni.
A kvalifikációs sorozat zárása után az első négy nemzet jogot szerez az olimpián való részvételre, illetve további négy földrész kap 1-1 helyet, ha az adott nemzet a ranglista első 16-ja között van. Ha az utóbbi feltételnek nem felel meg a nemzet, akkor a ranglistáról a legerősebb földrész még egy olimpiai kvótát kap.

A kvalifikációs pontverseny állása részletesen itt tekinthető meg.

Korea biztosan vezeti a ranglistát 40 pont előnnyel a magyarok előtt. Az olaszok 8 ponttal lemaradva követik a magyar gárdát. A németek a negyedik helyen várják a folytatást. Az oroszok meglepetésre jelen állás szerint csak a kontinens jogán kvalifikálnak. Irán, az Egyesült Államok és Egyiptom helyezkedik el még a legjobb nyolc között. Két erős európai kardvívó nemzet, a korábbi olimpiákon dobogós helyen végzett románok és a franciák számára egyre kilátástalanabbnak tűnik a csapatversenyen való részvétel.

A Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású négyes az Eb-n és vb-n is egyaránt a dobogó második fokára állhatott fel. A világkupán negyedik lett a csapat. Ott Szatmári helyett Iliász Nikolász szerepelt a viadalon. A további négy világkupán hasonló jó teljesítménnyel nem lehet kétséges a magyar csapat olimpiai szereplése.



Egyéni verseny:


A csapatrangsor végeredménye nagyban befolyásolja az olimpia egyéni versenyének a mezőnyét. Az olimpiai csapatversenyen résztvevő 8 nemzet mindegyike 3-3 vívót indíthat az egyéni küzdelmekben. A további helyeket a módosított egyéni ranglista alapján töltik fel 34 vívóra. Európa 2 helyet kap, azzal a kikötéssel, hogy nemzetenként csak egy vívót vesznek figyelemben.

A tokiói utazók névsora 5 világkupa-, 3 GP-verseny, továbbá a kontinentális- és világbajnokság eredményeit követően alakul ki. Az egyéni ranglistára is igaz, hogy a vb és kontinens bajnoki eredmény nem törölhető, de a további 8 verseny közül a leggyengébb kettő kiejthető.

1. Apithy Bolade (francia) 100, 2. Bazadze Sandor (grúz) 82, 3.Dolniceanu Tiberiu (román) 39, 4. Anstett Vincent (francia) 38, 5. Seitz Tom (francia) 23,5, 6. Teodosiu Iulian (román) 21

A jó magyar csapat szereplés azt eredményezi, hogy jelen pillanatban három magyar vívó léphet pástra az olimpián az egyéni versenyen. A csapatversenyről lemaradó európai nemzetek közül a francia Apithy és a grúz Bazadze áll kvótás helyen.


A legjobb 50 ranglistája itt tekinthető meg (sárga színnel jelölve a kontinensek egyéni kvótásai).

A még hátralevő világkupa és GP egyéni versenyek:

világkupa: (másfélszeres szorzójú versenyek)
2019.11.15-16. Algír (kard)
2020.02.21.-22. Varsó (kard)
2020.03.06-07. Padova (kard)
2020.03.20-21. Budapest (kard)


GP:
2020.01.10-12. A helyszín később kerül kijelölésre (kard)

(MOB összeállítás Fotók: vívó vb Facebook)