„Irány Tokió!” olimpiai szellemi vetélkedő selejtező kérdései - 3. forduló

2020. 03. 24.

Megjelent az „Irány Tokió!” olimpiai szellemi vetélkedő selejtező 3. fordulójának kérdéssora. A megfejtéseket március 25-én éjfélig várjuk.

3. forduló

Felhívjuk tisztelt játékosaink figyelmét, az értékelhetőség érdekében kizárólag csak 1-4 jegyű arab számokkal válaszoljanak a kérdésekre (évszám esetén 1900 formátumban)!

Kérjük, hogy a jelentkezésük visszaigazolásakor kapott táblázatban vagy az excel fájlban küldjék be megfejtéseiket!

1. Hány olimpián volt a vízilabdázók olimpiai tornájának legeredményesebb góllövője Manuel Estiarte?

2. Hány olyan atléta olimpikon van, aki az olimpiákon egyéni versenyszám(ok)ban csak aranyérmet nyert, de abból legalább négyet szerzett?

3. Melyik olimpián rendezték meg először 12 férfi és 12 női csapattal a röplabdázás küzdelmeit?

4. Az eddigi olimpiákon hány vívó versenyszámnak volt ázsiai győztese?

5. Melyik évben rendezett olimpián nem döntötték el asztaliteniszben a 3. helyek sorsát, és minden versenyszámban 2 bronzérmest hirdettek?

6. Hány, 2016-ban is az atlétikai programban szerepelt női futószám van, amelynek olimpiai versenyein nem sikerült világcsúcsot javítani az olimpiákon?

7. Melyik évben rendezett olimpián fordult elő, hogy 4 testvér is részt vett a versenyeken, és ezen az olimpián 1., 2., 3., 4., 6. pontszerző helyeket értek el?

8. Melyik évben rendezett olimpián fordult elő, hogy 4 testvér ugyanabban a csapat versenyszámban lett olimpiai aranyérmes?

9. Melyik évi olimpián nyert először a női atléták közül aranyérmet az afrikai kontinenshez tartozó ország versenyzője?

10. Hány fő büszkélkedhet olimpiai aranyéremmel a jelenlegi (2020.03.24.) NOB rendes (nem tiszteletbeli) tagok közül?

11. Melyik évben rendezett olimpián fordult elő, hogy a súlyemelés legeredményesebb nemzete Egyiptom lett?

12. Melyik évben nyerték a francia tornásznők első olimpiai érmüket?

13. Melyik évben rendezett olimpián volt a legkisebb különbség a síugrók csapatversenyében a győztes ország és a második helyezett csapat között?

14. Melyik évben rendezett olimpia volt az utolsó, amikor a férfi atléták 1500 m versenyszámának győztese a 2016-os olimpiai bajnok idejénél gyengébb idővel tudott olimpiát nyerni?

15. Melyik évben rendezett olimpián szerezte érmét az a sportolónk, aki a magyar ökölvívók közül a legfiatalabb korban lett olimpiai érmes?

16. Az olimpiák labdarúgó tornáinak tényleges döntőiben (1-2. hely) melyik évben született a legtöbb gól?

17. Hány érmet nyert az olimpiákon az egyéni versenyszámokban Marit Bjørgen?

18. Hány - az olimpiákon megrendezésre került - női atlétikai versenyszámban a mai napig a legjobb olimpiai teljesítmény (olimpiai csúcs) a szöuli győztes eredménye (a gerelyhajítást a 30 év alatti szabályváltozások miatt ne vegyék figyelembe)?

19. Melyik olimpián szerepeltek a legeredményesebben a norvég férfi sífutók?

20. Hány nyári olimpián adta a legtöbb olimpiai aranyérmest a Budapesti Honvéd SE (egyedül vagy más egyesülettel együtt azonos számú aranyérmes)?