Július 27-én, pénteken a megnyitóval hivatalosan is kezdetét veszi a XXX. Nyári Olimpiai Játékok.
Az m1, az m2 és a Kossuth Rádió a megnyitótól kezdve minden magyar érdekeltségű és fontosabb eseményt közvetít, de a Duna és a Duna World is kiemelt figyelmet szentel az ötkarikás játékoknak. A hagyományos tartalmak mellett a közmédia hangsúlyt fektet az új médiás platformokra is, így az m1, az m2 és Kossuth Rádió közvetítéseit online, okostelefonon és tableten is elérhetővé teszi.
Pénteken 21.30-kor Gundel Takács Gábor és Deák Horváth Péter tolmácsolásában a megnyitóval kezdődik az olimpiai műsorfolyam az m1-en. Szombattól az új arculattal jelentkező csatornán a sport van a középpontban és egészen augusztus 12-ig már szinte csak olimpiai közvetítések lesznek.
A közmédia 72 fős stábjának televíziós kommentátorai közül a kézilabdát Gundel Takács Gábor, a kajak-kenut Knézy Jenő, az úszást és a kosárlabdát Deák Horváth Péter, a birkózást és a női hosszútávúszást Mohay Bence, az ökölvívást, a röplabdát és a futballt Menczer Tamás, a sportlövészetet L.Pap István, a judót, a futballt, és a röplabdát Faragó Richard, az atlétikát Deák Horváth Péter és Szabó Gábor, a vívást, a műugrást és a ritmikus sportgimnasztikát Körösi-Horváth Mariann, a BMX-et, a strandröplabdát Székely Dávid, a tornát Vidu Pál, az evezést Székely Dávid és Vidu Pál, a szinkronúszást Petrovics-Mérei Andrea, a súlyemelést, a kosárlabdát és a kerékpárt Knézy Jenő, a kajak-szlalomot és a tollaslabdát Szujó Zoltán, az öttusát, az asztaliteniszt és a futballt Matuz Krisztián, a teniszt Szabó Gábor és Gundel Takács Gábor, a vízilabdát Mezei Dániel, a triatlont Mezei Dániel, Knézy Jenő és Székely Dávid közvetít.
Az m2 szombaton várhatóan a Tóth Krisztina-Ramos Fabiola asztalitenisz mérkőzéssel kezdi - miközben az m1 a magyar vonatkozású úszó előfutamok közvetíti -, majd az Oroszország-Angola női kézilabda mérkőzéssel, a női 48 kg és férfi 60 kg elődöntőkkel és döntővel, az Egyesült Államok-Horvátország női kosárlabda meccsel, valamint a női tőr elődöntőivel és döntőjével folytathatja követéssorozatát. Az ötkarikás játékok alatt ritkán szakad meg az m1 és m2 olimpiai menete, ha mégis, akkor is főleg sporthoz illetve az olimpiához köthető műsorokkal, közvetítésekkel.
A szigetország egészére kiterjedő, többhónapos kulturális fesztivállal népszerűsíti a nyári olimpiai játékokat az Egyesült Királyság. A London 2012 Fesztivál eseményeiről Abszolút London címmel napi tudósításokban számolnak be az olimpiai közvetítés idején a csatornák. A hétvégi Formula 1-es Magyar Nagydíjat és a soron következő Belga és Olasz Nagydíjakat is adja az m1 és m2.
A televízió mellett a Magyar Rádió is a hagyományosan műsorára tűzi a nemzetközi sportviadalt. Az első olimpia, ahonnan a Rádió ötkarikás híreket mondott, az 1928-as, amszterdami olimpia volt. Az első, ahonnan már helyszíni közvetítéseket követhettek figyelemmel a hallgatók, 1936-ban volt, Berlinből. A rádiós legenda, Szepesi György 1948 óta vesz részt olimpiákon, a 2008-as pekingi játékok kivételével mindig a helyszínről közvetített. Az első olimpiája tehát Londonban volt és idén is kiutazik a brit fővárosba.
A Kossuth Rádió csapatának legtapasztaltabb tagja, Novotny Zoltán, aki mellett Lantos Gábor, Hajdu B. István, Petur András, Gulyás László, Kalapos Mihály, Virányi Zsolt, Böjti-Bera Emese, Szabó Szilárd, Tomka Tivadar és P. Fülöp Gábor szállítja a friss híreket. A közrádió pénteken 22.20-tól közvetíti az olimpiai megnyitót, és szombaton 10 órától „Halló, itt London” címmel megkezdi napi 14-15 órás olimpiai műsorfolyamát. A Kossuth Rádió csatlakozik a brit kulturális fesztiválhoz is. Reggelente a 180 percben Tóth Vali tudósítja a londoni művészeti eseményekről a hallgatókat, július 27-én pedig Shakespeare éjszakák címmel egy különleges sorozatot is elindít a rádió.
A Dunán még a megnyitó előtt a szerdai Egyesült Államok-Franciaország női, a csütörtöki Spanyolország-Japán, az Egyesült Arab Emirátusok-Uruguay, a Brazília-Egyiptom férfi labdarúgó mérkőzésekkel kezdetét vette az olimpiai sportesemények sorozata. A csatorna ezen kívül, július 29-től a Duna "a lényeget" mutatja be. Az olimpia ideje alatt minden reggel 7.05-től 8.25-ig 80 perces összefoglalót ad az előző nap legfontosabb eseményeiről. Ezt követően a nézők 8.35-től 9.27-ig 52 perces stúdióbeszélgetést láthatnak, valamint minden nap kibővített, friss sporthírekkel szolgál a csatorna 18.20 illetve 22.30 perces kezdettel. A Duna World az olimpia alatt, minden nap 4-6 óra közti időtartamban, éjfél után ad sportösszefoglalókat a határon túli, a tengerentúli és a hazai, későn fekvő nézőknek. Az olimpia mellett a pénteken rajtoló NB1-es szezon első három fordulójának kilenc mérkőzését is közvetíti a csatorna.
A hagyományos közvetítések mellett a közmédia Olimpia TV néven androidos és iOS-es mobiltelefonra és tabletre, valamint Windows Phone 7 telefonra is mobilalkalmazást fejlesztett ki, ahol a friss hírek mellett élőben nézhető illetve hallgatható az olimpiai közvetítéssorozat. A Londoni Olimpia főbb eseményei 3D-ben is követhetők lesznek a közmédia közelmúltban indított M3D televízió csatornáján is.
Az alkalmazások, friss hírek, tévés és rádiós streamek, valamint a folyamatosan frissülő adásrend a közmédia hivatalos olimpiai oldaláról, www.hirado.hu/olimpia érhetők el.
Érdekesség még, hogy kódolatlanul foghatók az m1 olimpiai műsorszámai Európában a londoni ötkarikás játékok ideje alatt az MTVA műholdas terjesztési rendszerében, az Eutelsat 9A műholdon. Az egyéni műholdvevővel rendelkező nézők így az m2, Duna és Duna World, továbbá a Magyar Rádió műsorai mellett élvezhetik az m1 olimpiai műsorait is, és szurkolhatnak a magyar sportolóknak.