Junior női vb: fölényes siker, majd két gólos vereség

2013. 08. 21.

A görögországi Voloszban zajló junior női vízilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában biztos győzelemmel mutatkozott be a felnőttválogatottakkal megerősített magyar együttes.

A második fordulójában a magyar együttes kétgólos vereséget szenvedett Oroszországtól.
Az első negyedben mi, a másodikban az oroszok szereztek kétszer vezetést, amíg azonban az ellenfél mindig, mi csak egyszer egyenlítettünk.
A nagyszünetben így egygólos volt a rivális előnye, amely a harmadik negyed végjátékában két alkalommal már négyre (8–4 és 9–5) is nőtt.
A befejezés és a záró negyed a magyaroké volt, de már csak közelebb tudtuk lopni magunkat az ellenfélhez.
Az első mérkőzésünkhöz hasonlóan ezúttal is a három gólig jutó Illés Anna bizonyult a leggólerősebb játékosunknak, míg az öt találatot szerző orosz Diana Antonova semlegesítése megoldhatatlan feladatot jelentett.
Csapatunk a harmadik fordulóban a a csoportkör zárásaként a brazilokkal mérkőzik meg.

VOLOSZ, JUNIOR NŐI VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG

CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Spanyolország–Kanada 18–8 (7–1, 2–2, 6–3, 3–2)
Szabadnapos: Görögország

B-CSOPORT
Egyesült Államok–Kazahsztán 14–4 (6–0, 2–1, 3–2, 3–1)
Olaszország–Új-Zéland 14–5 (5–1, 3–0, 3–3, 3–1)

C-CSOPORT
Ausztrália–Dél-Afrika 20–3 (6–1, 6–1, 3–1, 5–0)
Ukrajna–Üzbegisztán 5–11 (0–2, 1–2, 0–5, 4–2)

D-CSOPORT
Magyarország – Nagy-Britannia 13-5 (4-1, 4-1, 3-3, 2-0)
Magyarország: Horváth A. - Illés 1, Antal 3, Gurisatti 2, Miskolczi 2 Gémes, Ziegler 1. Cserék: Barna (kapus), Kövesdi, Garda 1, Miklós 2, Horvát B., Polák
Nagy-Britannia: Smith - Gilbert, Chadderton 2, Hesketh 1, Nixon, Dean, Elliot 1. Cserék: Thompson (kapus), Tasken 1, Grimes, Tafazolli, Huck, Oscroft
Oroszország–Brazília 16–4 (5–3, 2–1, 3–0, 6–0)

CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

A-CSOPORT
Spanyolország– Görögország 5–8 (1–2, 1–3, 2–2, 1–1)
Szabadnapos: Kanada

B-CSOPORT
Egyesült Államok–Olaszország 8–5 (1–1, 1–0, 4–3, 2–1)
Új-Zéland–Kazahsztán 11–6 (5–1, 2–3, 1–2, 3–0)

C-CSOPORT
Ausztrália–Ukrajna 22–3 (4–0, 5–0, 6–1, 7–2)
Üzbegisztán–Dél-Afrika 7–8 (2–1, 2–2, 2–2, 1–3)

D-CSOPORT
Magyarország-Oroszország 8-10 (2-2, 1-2, 3-5, 2-1)
Magyarország: Horváth A. – Illés 3, Antal 1, Gurisatti 1, Miskolczi 2, Gémes, Ziegler. Cserék: Barna (kapus) – Kövesdi, Garda 1, Miklós, Horváth B., Polák
Oroszország: Karmaukh – Karimova 1, Belova 1, Kuzina, Bogdanova 2, Larondaikina 1, Babykshina. Cserék: Verkhoglyadova (kapus), Antonova 5, Simanovkh, Perfilyeva, Ryzkhova, Podelschikova
Nagy-Britannia–Brazília 6–6 (0–3, 2–2, 3–1, 1–0)
Az állás: 1. Oroszország 6 pont (26–12), 2. Magyarország 3 (21–15), 3. Nagy-Britannia 1 (11–19), 4 Brazília 1 (10–22)