A téli sportágak 12 új versenyszáma került a februári téli olimpia programjába. Három vegyes, négy férfi és öt női sportági esemény résztvevőinek drukkolhatnak a téli sportok rajongói, néhány sorban és nyolcszor 90 másodpercben bemutatjuk, miről van szó…
Biatlon vegyes váltó
19 nemzet, két férfi, két nő, síelés és sí lövészet mindez harcban az idővel. A váltót a nők kezdik az első 6 kilométeren, majd a férfiak fejezik be 7.5 kilométerrel. Minden versenyző kétszer lő, egyet fekvő, egyet pedig álló helyzetben. Egy körben ötször kell célba találni, ha nem sikerül 150 méter büntető kör jár a csapatnak. A leggyorsabb győz.
Műkorcsolya csapatverseny
Tíz csapat, csapatonként hat versenyző - egy férfi, egy nő, egy pár és egy jégtánc kettős - vesz részt a versenyen. Miután minden csapat bemutatta kötelező programját, a legjobb öt bemutathatja kűrjeit is. Az eredmény az egyes versenyzők és párosok technikai és az előadásmódra kapott pontjai alapján meghatározott helyezési pontok összegeként jön létre. Győzzön a legjobb!
Szánkó csapat váltó
Mind a 12 kvalifikált nemzet egy férfi egyes, egy női egyes és egy szabadon választható összetételű kettes szánkót indíthat Szocsiban. Mindhárom szánkó egymás után siklik majd le az 1384 méter hosszú pályán, az óra csak akkor áll meg, ha a csapat utolsó versenyzője is áthaladt a célvonalon. Az indulás sorrendjét a csapat választhatja meg, a legjobb taktika és a gyorsaság jelenthet aranyérmet.
Sí félcső (féri és női)
A férfiaknál harminc, a nők esetében huszonnégy indulóra lehet számítani. A verseny két - egy kvalifikációs és egy döntő - fázisból áll. Fázisonként kétszer indulnak a versenyzők, a jobbik számít a végeredménybe, így a legjobb tizenkettőbe kerülő síző juthat döntőbe. A bírálati szempontok: kivitelezés, változatosság, nehézségi fok, a cső kihasználása.
Slopestyle sí (férfi és női)
30 férfi, 24 nő, 565 méter hosszú, 35 méter széles pálya, 3 ugrás, 2 fázis, 12 döntős. Az adatok hasonlóak az előbb bemutatott sportághoz. Nincs ez másképp az elbírálás szempontjainak esetében sem: kivitelezés és változatosság, nehézség, folyamatosság és kockázatvállalás. Az izgalmasnak ígérkező versenyek végén a legmagasabb pontszámot elért versenyző állhat majd dobogóra.
Slopestyle snowboard (férfi és női)
Az előzőkhöz hasonlóan összesen 54 versenyzőnek szurkolhatnak majd a snowboard szerelmesei. A 655 méter hosszú pálya jó pár kihívást tartogat majd meghódítói számára. Három fázison keresztül vezethet az út az aranyéremig, amelyet a trükkök lehető legprofibb kivitelezőjének nyakába akaszthatnak majd.
Párhuzamos snowboard szlalom (férfi és női)
Két versenyző csúszik egyszerre, egyazon lejtőn, párhuzamos pályákon. 16 körön keresztül kiütéses formátumban versenyeznek majd az indulók fej-fej mellett. Minden kör két siklásból áll, aki elveszti az elsőt, a „térfél csere” után, időhátránnyal indul a másodikban. A győztes az, aki a második körben elsőként ér a célvonalhoz.
Női síugrás
Ez az újdonság teszi lehetővé, hogy az olimpia történetében először indulhasson női versenyző síugrásban téli olimpián. Harminc versenyző állhat rajthoz, akiket öt bíró figyel majd két ugráson keresztül. A távolság és a stílus összege lesz a döntő. Minden versenyző 60 ponttal indul, 95 méter fölött minden méter plusz két pontot ér, alatta pedig két pont levonást kap az ugró. A stílus pontok a legalacsonyabb és a legmagasabb kizárásával a három bíró pontszámainak átlagolásával dőlnek majd el.