Kétnapos sportszakember-továbbképzés kezdődött hétfőn Tatán

Kétnapos sportszakember-továbbképzés kezdődött hétfőn Tatán

2012. 05. 21.
Megosztás

A Magyar Sporttudományi Társaság (MSTT) szervezésében, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) támogatásával kétnapos sportszakember-továbbképzést tartanak a Tatai Edzőtáborban május 21. és 22-én. Hétfőn a TAO-s látványsportágak elit edzőinek szakmai képzésére került sor. Kedden „Mentális fejlesztés szükségessége a XXI. században” címmel folytatódik a konferencia.


Az eseményen mintegy 100 edző, sportszakember vesz részt. A rendezvényen a MOB-iroda munkatársai is megjelentek, köztük Szabó Bence sportigazgató valamint az utánpótlás-programok vezetői: Lehmann László és Pignitzky Dorottya programigazgatók.

Dr. Tóth Miklós, az MSTT elnöke, a MOB-alelnök, a diák- és főiskolai-egyetemi sportért felelős szakmai tagozat vezetője köszöntőjében jelentős eseményként értékelte a konferenciát, mert – mint mondta – az példája annak, hogy az MSTT már nem csak a szűken vett sporttudomány, hanem az egyéb sportszakmai területek markáns meghatározója kíván lenni.

Győrfi János, az MSTT elnökségének tagja, a Magyar Kézilabda Szövetség utánpótlás bizottságának vezetője, a MOB-iroda munkatársa, egyben a rendezvény szervezője hozzátette: a köztestületi átalakulás tekintetében, mely szerint a MOB lett a magyar sport irányító szervezete, ez új lehetőségeket kíván a szellemi együttműködés terén; a konferencia is az új típusú együtt gondolkodást szolgálja.

Szabó Bence és dr. Sterbenz Tamás

A hétfői programban vezetési, döntési helyzeteket, alternatívákat, játékstratégiákat, versenyrendszereket elemeztek a társasági adó által támogatott sportágak prominensei: Mocsai Lajos (kézilabda), dr. Sterbenz Tamás (kosárlabda), dr. Géczi Gábor (jégkorong) és Kemény Ferenc (vízilabda). Dr. Berkes István, a MOB orvosi bizottságának tagja a sorozatterhelésekről, regenerálódásról tartott előadást. A napot kerekasztal-beszélgetéssel zárták a jelenlévők.

Mocsai Lajos és Faragó Tamás

A konferencia kedden a mentális fejlesztéssel foglalkozik, a témák között szerepel sportpszichológia (dr. Lénárt Ágota és Fischer Miklós előadásában), szervezeti szocializáció és kulturális identitás (dr. Balogh László); a záró előadást Györfi János „Visszatérés a sport archaikus gyökereihez” címmel jegyzi.

A konferencia értékelő-emlékeztető teszt kitöltésével ér véget.