A Nemzetközi Fair Play Bizottság március elején hirdette meg virtuális rajzkiállítását. A pályázatra elsősorban gyermekektől vártak olyan alkotásokat, melyeken bemutatják, hogyan vigyáznak magukra és a környezetében élőkre a koronavírus idején, illetve mivel töltik idejüket a karanténban.
A felhívásra szó szerint a világ minden tájáról küldtek be rajzokat, festményeket, plakátokat a fiatalok. A közel 300 mű négy földrész harminc országából érkezett, Indiától Ruandán, vagy Európán át egészen az Egyesült Államokig. A legtöbb kép Szlovákiából jött, amiért külön köszönetet érdemel a Szlovák Fair Play Klub. A közösségi médiában közzétett alkotásokat eddig mintegy kétszázezren látták.
„Amikor világméretűvé vált a járvány, mindenki, így mi magunk is követtük a javaslatokat és otthon maradtunk. Belegondoltunk, hogy az óvodák, iskolák bezárása miatt mennyi gyermek kényszerül a négy fal közé. Ez adta az ötletet, hogy egy rajzfelhívást tegyünk közzé, ezzel is elősegítve kicsit a hasznos otthoni időtöltést. Az elején nem gondoltuk, hogy ilyen sokan és ilyen sok helyről fogják nekünk elküldeni az alkotásaikat. Nagyon örömteli megnézni a műveket és meseszerű látni a színes gyermeki kifejezésmódokat. Jó tapasztalni, hogy a fair play mit jelent a fiataloknak. Egyszerűen alig tudtunk dönteni, hogy kit díjazzunk. Hálával tartozunk minden olimpiai bizottságnak, sportszövetségnek és partnerünknek, hogy segítettek a felhívást eljuttatni a gyermekekhez. Tekintettel a rengeteg pozitív visszajelzésre, úgy döntöttünk, hogy a virtuális kiállítást a valóságban is bemutatjuk a nemzetközi közönségnek, remélhetőleg még idén ősszel” – foglalta össze gondolatait dr. Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke.
A Nemzetközi Fair Play Bizottság négy kategóriában díjazta az első három helyezettet. A legkisebbek, azaz az óvodás korúak között egy 4 éves litván gyermek műve győzött, az általános iskolás korosztályban egy lett kislány, míg a legnagyobbaknál egy indiai fiatal művét ítélte legjobbnak a zsűri. A közönségszavazást egy 5 éves török gyermek rajza nyerte.
Az alkotások a Nemzetközi Fair Play Bizottság Facebook-oldalán tekinthetők meg: www.facebook.com/internationalfairplay .
(CIFP/DG)