Dr. Béres György: bővülni már nem tudunk, de a magas minőségen még mindig javítani akarunk. Az év végéig a 2000-et is eléri a tatai Kastélypark Klinikán a 2013-as műtétek száma.
Legutóbb a háromszoros olimpikon Jakabos Zsuzsanna, a Győri Úszó Sportegyesület zászlóshajós versenyzőjének rakoncátlankodó vállát „tették rendbe”, az Európa bajnoknő azonban csupán egy azoknak a világhírű és kevésbé ismert sportolóknak a hosszú sorában, akik a tatai Öreg-tó mellett található Kastélypark Klinikán kerestek és találtak gyógyulásra. Az intézményt 2007 januárjában másodmagával, illetve az első itt elvégzett műtéttel Dr. Béres György indította el az útjára, aki az óta is a gyorsan népszerűvé vált intézmény főigazgatója.
„ Szép és nehéz pályát futottunk be, és most, a működésünk hetedik évének végéhez közeledve azt is elmondhatjuk, hogy olyan praxiscsoportot sikerült kialakítanunk, amelynek a belső és a vendégorvos tagjai a sportorvoslás országos hírű tagjai közé tartoznak – mondja a főigazgató, aki a feleségével együtt egyben a magánklinika többségi tulajdonosa is. – Meg kellett harcolnunk azért, hogy bekapcsolódhassunk a közfinanszírozott betegellátás országos hálózatába, és ennek is köszönhető, hogy kategóriánkban – a nagy kórházak társaságában – már az első tíz közé tartozunk.”
A főigazgató különösön is büszke lehet arra, hogy a londoni nyári játékokon részt vett 157 magyar olimpikon közül 17-et itt gyógyítottak meg, illetve segédkeztek abban, hogy a bizonyításra készülő sportolóknak ne kelljen lemondaniuk a csak négyévente adódó nagy lehetőségről.
„A 17 olimpikon paciensünk közül öten éremmel tértek haza Londonból, kilencen pedig pontszerzőként – folytatja Dr. Béres György (65, hamarosan 66 esztendős…), aki fiatal korábban öttusázott, majd vívóként a junior válogatottságig vitte. – A sikeres műtétek híre messzire jutott, és ma már nem csak az aktív sportolók keresnek fel bennünket, hanem a visszavonultak is, akik szintén mielőbb szeretnének rendbe jönni. Hogy csak néhány példát említsek, itt Tatán talált gyógyulásra Csernoviczki Éva, Ungvári Miklós és Bor Barna, ahogy Szécsi Zoltán is. Hét évvel az indulás után ott tartunk, hogy idén év végéig a nálunk elvégzett, főképpen végtag sebészeti műtétek száma a 2000-et is eléri, vagy talán meg is haladja.”
A Kastélypark Klinika épületében egykor szülészeti és nőgyógyászati intézet működött, Dr. Béres szavai szerint „fél Tata itt látta meg a napvilágot.” Amikor viszont a 2007-es rajt előtt munkához láttak, egy romos kastélyból kellett minden beteg számára elfogadható létesítményt kialakítani.
„A gyógyulásra várók sorában ugyanúgy megtalálhatóak a kézilabdázók, az öttusázók, a birkózók, mint a focisták, az úszók, a cselgáncsozók és az atléták is. Negyvenhárom munkatársat foglalkoztatunk, a szerződéses partnereinkkel együtt hatvannál is többen vagyunk. A klinikán gyakran megforduló operáló partnerünk többek között Dr. Balogh Péter, a győri kórház osztályvezető főorvosa, a Magyar Olimpiai Bizottság orvosi bizottságának vezetője, ahogy Dr. Berkes István egyetemi tanár, valamint Dr. Erdélyi Gábor, a férfi kézilabda válogatott keretorvosa. A Kastélypark Klinikának otthont adó épület szűkös keresztmetszete miatt bővülni ugyan már nem tudnunk, de az ellátás magas minőségén még mindig javítani szeretnénk. Műszeres ellátottságunk, a két műtönk felszereltsége már ma is meghaladja az országos átlagot, de minden évben új beruházások megvalósításával igyekszünk előbbre lépni. A legközebbi célunk a radiológiai részlegünk bővítése, amely többek között egy modern digitális röntgenberendezés működésbe helyezéséből áll.”
A tatai egészségügyi intézmény helyszínének kiválasztásában közrejátszott az évtizedek óta itt működő edzőtábor közelsége, de a döntésben még valami más is közrejátszott…
„Sajnos továbbra is sok a síbalesetek száma, és ezekre is felkészülve határoztunk úgy, hogy az M1-es autópálya szomszédságában, az osztrák téli központok és Budapest között alakítjuk ki a Klinikát, hogy a bajba jutottak számára is gyorsan elérhetőek legyünk” – mondta befejezésül Dr. Béres György.
(Forrás: Telekom Sporthír Szolgálat – Szalay Péter)