Athénban ugyan még leginkább csak a kispadot koptatta Császár Gábor, de mégis ott volt az olimpián.
Pekingről lemaradt a válogatott, s ezt követően a nemzeti együttes és a Veszprém irányító-átlövője egyáltalán nem volt optimista, ami a londoni kijutási esélyeinket illette.
„Bevallom, elég kilátástalannak láttam azt a nagyon nehéz sorozatot, amely várt ránk, kezdve a Szlovénia elleni, 2011-ben volt világbajnoki selejtezővel. Az után, hogy ott lehettünk a világbajnokságon, majd az elért hetedik hely birtokában kezdtem egy kicsit feljebb hangolni magamat. Éreztem ugyanis, hogy a csapat összeszokottsága, küzdőképessége egyre jobb lett. Az olimpiai selejtező négyes csoportjában a megszerzett második hely pedig már a londoni részvételt jelentette.”
- Ekkor azonban még senki nem dőlhetett hátra, hiszen júniusban, Norvégiával kellett nagyon kemény meccseket játszanunk a 2013. januárban esedékes világbajnokság részvételi jogáért.
„ A skandinávok elleni kettős ütközet alkalmával már nem csak Carlos Perezt, hanem Nagy Lászlót is sorainkban tudhattuk. A visszatért Nagy játéka jelentősen befolyásolta esélyeinket. Szerencsére sem a csapat, sem az ő játékán nem látszott meg az a hatalmas nyomás, amely nyilvánvalóan ránehezedett.”
- Mit gondol Nagy László játéka mennyire javítja a magyar együttes esélyeit?
„Ez a kérdés még nem lefutott ügy. Arra gondolok, hogy a két, egymástól erősen eltérő stílusban játszó bombázó, Nagy és Perez miként illeszkedik majd a csapatjátékba? Az optimális helyek megtalálása a szakemberek dolga. Én az ilyesmiken nem különösebben töröm a fejemet. Igyekszem mindig az adott feltételek között optimális teljesítménnyel előállni.
- A szakemberek dolga a kiutazó játékosok névsorának megállapítása is. Ön elégedett a kihirdetett névsorral?
„Szerencsémre nem az én dolgom a minősítés. Én egy végrehajtó vagyok, aki általában az utolsó leheletéig küzdeni szokott a pályán. Tehát ha kijelölik hivatalosan is a londoni utazókat, akkor nekem a kihirdetés pillanatától kezdve az a tennivalóm, hogy mindent elkövessek a csapat minél sikeresebb szerepléséért.”
- A hatos csoportunknál nehezebbet összerakni sem lett volna könnyű.
„Ebben a körben csak akkor lehet esélyünk, ha az egyébként egyáltalán nem veszélytelen koreaiaktól megszerezzük a két pontot. Ha ez sikerül, akkor a keresztbeverések esetén még egy győzelemmel már a legjobb nyolc közé juthatnánk. Akkor mindenképpen csalódott lennék, ha a csoportban nem kerülnénk az első négy közé, tehát nem folytathatnánk a legjobb nyolc között. Úgy gondolom, vagyunk olyan érettek és taktikusok, hogy erre képesek lehetünk. Ha viszont ott nyerni tudnánk legalább egy meccset, az már igazi bravúrnak számítana.”
- Nehéz elkerülni a kérdést: mit gondol, ki lesz a végső győztes?
„Ha bármit is ígérnének, akkor sem tudnék biztos tippel előállni. Csak a mi csoportunkban is van több, olyan gárda, amely akár a dobogó tetejére is képes „felmasírozni”. Engem tényleg csak a mi nemzeti együttesünk szereplése érdekel.”
- Hogyan alakul a hátralévő program?
„Csütörtökön Anglia ellen lépünk pályára, majd szombaton idegenben, a vajdasági Magyarkanizsán a szerbekkel mérjük össze tudásunkat. Ezt követően még jön egy Tunézia elleni erőpróba, majd néhány napos, párizsi tartózkodást követően már Londonba visz az utunk.
(Forrás, fotó: JochaPress)