A már szinte megnyert, mégis elvesztett riói olimpiai döntőre utalva Fehérarany címmel jelent meg Imre Géza olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok párbajtőröző önéletrajzi kötete.
Imre Géza, aki nagyszerűen vívott a riói játékokon, de a döntőben 14-10-es vezetésről alulmaradt, a BHSE vívótermében tartott szerdai bemutatón elmondta: ha valaki arannyal tér haza egy olimpiáról, azt mindenki megismeri, mindenki vele akar fotózkodni, ezzel az ezüstéremmel viszont olyan tapasztalatokat szerzett, melyekből egész életében táplálkozhat.
„A könyv címe is valahonnan innen származik" - tette hozzá, a kötet társszerzője, Pietsch Tibor pedig azt mondta az MTI érdeklődésére: Imre Géza annyi biztatást és szeretetet kapott az elvesztett döntő után, hogy szinte győztesnek érezhette magát.
A kötet, amelyben kirajzolódik Imre Géza pályafutása, útmutatás is, az ajánlás szerint fiatal sportolók, világbajnokságokról és olimpiákról álmodó gyerekek és szüleik meríthetnek belőle, s személyes példákon keresztül abban is segítséget nyújt, miként lehet feldolgozni sikert és kudarcot.
A hazai párbajtőrvívás elmúlt több mint két évtizedének meghatározó alakja mesél álmokról, nehéz döntésekről, a fejezetek végén pedig - közbeszúrás alcím alatt - átgondolja élete egy-egy szakaszában hozott döntéseit, és elmondja, apaként, illetve edzőként mit tanácsol annak, aki hasonló helyzetbe kerül.
A 42 éves Imre Géza - a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Vívó Szövetség elnökségi tagja - egyéniben 1996-ban, Atlantában harmadik, 2016-ban, Rio de Janeiróban második, csapatban 2004-ben, Athénban második, tavaly pedig harmadik volt olimpián, emellett egyéniben egyszer, csapatban háromszor nyert világbajnokságot, Eb-n pedig egy egyéni és öt csapatdiadalt aratott.
Az Alexandra Kiadó gondozásában megjelent könyvet a budapesti könyvhét keretében vasárnap 13 órától dedikálja a budapesti Vörösmarty téren.
A könyvbemutató sajtótájákoztatón - melyen részt vett Kökény Beatrix, Imre Géza olimpiai ezüstérmes kézilabdázó felesége is - az arra jelentkezők röviden pástra léphettek a vívó ellen...
(MTI-MOB, fotó: Róth Tamás)