Az újjáalakult Mező Ferenc Sportbizottság is megtartotta első ülését. Az elnöki tisztet betöltő Bodnár András olimpiai bajnok vízilabdázó köszöntötte társait, az aranyérmes Juhász Katalin tőrvívót, Németh Angéla gerelyhajítót, Buzánszky Jenő labdarugót, az Aranycsapat játékosát, Németh Ferenc öttusázót, a világbajnok Hollósy Katalin kajakost, valamint Rétai Gábort, XII. kerületi sportigazgatót, és Takács Ferenc professzor emeritust, az Ezüstgerely albizottság vezetőjét. Bodnár András, a bizottság elnöke, megköszönte, hogy újra felkérték a vezetésre. „Megtiszteltetés számomra, hogy az újjászerveződött Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) munkájában részt vehetek” – mondta Bodnár.
Amint Molnár Zoltán, a MOB főtitkára hangoztatta a Bizottság eredeti célkitűzésének megfelelően szakértelemmel, példás gonddal törődik az idős, egykor sok sikert aratott, arra rászoruló sportemberekkel, szakvezetőkkel és özvegyekkel, igyekszik javítani szociális helyzetükkel. Az egyedi eseteket gyorsan, figyelmesen kezelik. Rendkívül értékes munkával járulnak hozzá a hagyományok ápolásához, a múlt tiszteletéhez, megbecsüléséhez. A nehéz helyzetbe került idős sportemberek rendkívül hálásak a törődésért, jól eső érzés számukra, hogy nem felejtettük el őket – emelte ki a főtitkár, majd átnyújtotta a kinevező leveleket, amely szerint a következő olimpiai ciklusra, 2016 végéig szól megbízatásuk. Az Ezüstgerely pályázatot gondozó albizottságot vezető Takács Ferenc professzor a közeljövően tesz javaslatot a bizottság személyi összetételére.
A titkári teendőket továbbra is ellátó Nagy József és a pénzügyi feladatokat ellátó Kis Zoltánné írásban is tájékoztatta a bizottságot, hogy az elmúlt évben a korábbiakhoz hasonlón két részletben mintegy 14 millióval segítették az arra rászorulókat, s közel 6 millió forintos segélyt szavaztak meg. Sírkőavatásra, a nyugdíjas érmesek karácsonyi találkozójára további 5 milliót fordítottak. Az eredeti 16 milliós állami támogatást a MOB egészítette ki és így a tartalékhoz nem kellett nyúlni. A pénzügyekhez tartozik még, hogy a kormányrendelettel megszüntetett Mező Ferenc Sportközalapítvány bankban őrzött 43 millió forintját a MOB folyószámlájára utalták át.
A MOB Alapszabályának 53. § (1) bekezdésében foglaltakra tekintettel, Molnár Zoltán főtitkárral történt előzetes egyeztetés szerint, az alábbiakban tettek javaslatot a MOB Mező Ferenc Sportbizottságának szervezeti felépítésére.
A Bizottság tagjai:
Dr. Bodnár András elnök, vízilabdázó olimpiai bajnok,
Dr. Magyar Zoltán elnökhelyettes, tornász, olimpiai bajnok;
Dr. Nagy József titkár, jogász
Dömötör Zoltán, vízilabdázó olimpiai bajnok,
Juhász Katalin vívó, olimpiai bajnok;
Hollósy Katalin kajakozó, világbajnok;
Németh Angéla atlétika, olimpiai bajnok;
Buzánszky Jenő labdarúgó, olimpiai bajnok;
Németh Ferenc öttusázó, olimpiai bajnok;
Mizsér Attila öttusázó, olimpiai bajnok;
Rétai Gábor a BP. XII. kerület Sportlétesítmény igazgatója
Az Ezüstgerely Művészeti Pályázat Albizottság tagjai:
Prof. Dr. Takács Ferenc elnök
Dr. Szabó Lajos alelnök
Mihály Gábor
Almási László
Köpf Károly
A bizottság ezt követve a gondosan kidolgozott ügyrendet hagyta jóvá. Mindenekelőtt megerősítették alelnöki tisztségében Magyar Zoltán olimpiai bajnokot (aki jelenleg az Egyesült Államokban tartózkodik, beiktatják a Halhatatlanok Csarnokába), a MOB alelnökét. Az ügyrend az eddigiekhez hasonló működést irányoz elő. Így évente négy ülést tartanak, az úgynevezett normatív támogatás összegeit évente kétszer, júniusban és karácsony előtt baráti találkozó keretében osztják ki. Ennek összege 100 – 120 ezer forint lehet, míg az egyszeri segélyek felső határa 200 000 forint. A beérkezett kérések alapján Kis Zoltánné előterjesztésére 650.000 forint összegű segély kifizetésről döntöttek. A normatív támogatásokat pedig június 11-én (hétfőn) 11 órakor, a Régi Sipos halászkertben nyújtják át az érdekelteknek.
Az év további terveiről is szó esett. Így elhangzott, hogy az 1952-ben, 1972-ben és 1992-ben rendezett nyári és téli olimpiai játékok idei hatvan, negyven és húsz éves jubileumi megemlékezéseinek szervezésében és lebonyolításában a bizottság és az Olimpiai Bajnokok Klubja felajánlotta segítségét és aktív közreműködését a MOB főtitkárának. Ennek szellemében első lépésként a még életben lévő egykori indulók számba vétele is megkezdődött. A hatvan évvel ezelőtt Helsinkiben rendezett nyári olimpián 189 magyar versenyző állt rajthoz, sajnos már csak 65 olimpikon van még közöttünk, tízen külföldön élnek. Érdekesség lehet, hogy az akkor nyert 16 magyar olimpiai bajnokág 51 versenyző nevéhez fűződik, akik közük még tizenheten vannak életben. Felkutatásukhoz, lakcímeik megszerzéséhez nélkülözhetetlen a sportági szakszövetség segítsége.