Mikler Roland futballkarrierjét cserélte fel a kézilabdára, ahol első edzésén kapuskesztyűt kért. Bíró Attila Új-Zélandról tért haza a női vízilabda-válogatott élére; új csapatkapitánnyal és sok új játékossal indulnak a lányok az Európa-bajnokságra. Az olimpiai bronzérmes Zala György nem ismer lazsálást. Számos világbajnok sportolónk erőnléti edzője, aki szerint az olimpiánál nincs motiválóbb erő. Dunaújvárosban jártunk a Rió Klub újabb személyautókat adott át az olimpiára készülő sportolóknak. Minderről többet az M4 sportcsatornán december 28-án, a 11 óra előtt néhány perccel induló Út Rióba című sportmagazinban láthatnak.
Mikler Roland első kézilabdaedzésre kapuskesztyűt akart vinni, ám szóltak neki, ide erre nem lesz szüksége! Legnagyobb kritikusa és szurkolója a nagypapája volt kezdetben, akinek hangját mindig meghallotta a csarnokban. „Roli, szedd össze magad, csináld így, csináld úgy. Ezt nem jól csinálod. És akkor kicsit úgy is éreztem, jaj papa hagyjál már ne szólj már bele, csak görcsölök és nyomaszt ez a dolog.” Azóta már mintegy hatezer szurkoló nyomja el a családi szurkolás hangját.
Az elsőszámú kapusposztot nem adták neki könnyen. „Mindig voltak előttem olyan kapusok, akiket valamilyen szinten le kellett győznöm, le kellett gyűrnöm ahhoz, hogy eléjük kerülhessek. Ez egészen az utánpótláskoromtól kezdve mindig meg volt előttem. Ha öt percet kaptam, akkor 5 perc alatt kellett bizonyítanom, és azáltal kaptam egyre több percet. És azt gondolom, a kitartás mindenképpen az a dolog, ami az egész pályafutásomat jellemezte. Illetve az alázatot, azt nem tudom nem megemlíteni, mert talán az még ennél is sokkal fontosabb.”
Roli pályafutásával még nem elégedett, sem klub sem válogatott szinten. „Már nagyon jól hangzik az, hogy olimpiai negyedikek vagyunk. Viszont amikor ott volt a lehetőségünk, hogy akár döntőt játszhassunk is, akkor sajnos megint nem sikerült elérnünk azt a célt, ami olyan közel volt, ami talán lehet nem lesz, soha többé nem lesz. Ezért vagyok egy picit elégedetlen. Ha rövid távú célt nézünk, akkor első és legfontosabb, hogy olyan helyezést érjünk majd el januárban, ami arra a szinte emel minket, hogy egy olimpiai kvalifikáción részt vehessünk. Nagyon nehéz dolgunk lesz, és remélem, hogy valami csoda folytán sikerül kivívni az olimpiai kvalifikációt.”
Új szövetségi kapitánnyal, Bíró Attilával, az Eger és a Fradi az egykori kiválóságával kezdte meg a felkészülést a női vízilabda-válogatott. Bíró Attila Új-Zélandról tért haza a lányok kedvéért, ahol szintén a szövetségi kapitányi posztot töltötte be. A közös munka első állomása januárban az Európa-bajnokság lesz, ahol csak az Eb győztese szerez kvótát az olimpiára. Így az a legfontosabb, hogy a csapat erős együttesek ellen készüljön az áprilisi kvalifikációs tornára, ahol már nagyobb az esélye, hogy kiharcolja a riói részvételt.
Mindegy, hogy vízilabda, vagy párbajtőr, foci, vagy karate, a szakmai felkészülés mellett, a jó erőnlét döntheti el egy verseny végkimenetelét. Az aranyérmek pedig az erőnléti edzőt, Zala Györgyöt igazolják. Az egykori világbajnok kenus módszerei többek közt a Mike-Vasbányai párost, és Imre Gézát is a dobogó tetejéig segítették. Ő maga is beáll a sportolók közé és erre több oka is van: szeret sportolni, egy új felkészülési programot fejleszt, és nem utolsó sorban saját példáján keresztül is motiválja a fiatalabb sportolókat. Egy rendhagyó erőnléti edzésre látogattunk – ami kiderült, hogy a résztvevők számára meglehetősen szokványosnak bizonyult…
(utrioba.hu-MOB)