sport2024_1

Mikulás-ajándék arany köntösbe öltöztetve – megjelent a Sport 2024 évkönyv

2024. 12. 06.
Megosztás

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) szerkesztésében és kiadásában, a sportért felelős államtitkárság támogatásával, a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) Nagy Béla Programjának keretében megjelent az idei esztendő sportsikereit, felejthetetlen pillanatait felelevenítő Sport 2024 évkönyv.

A sportévkönyv története 1984-re, a Los Angeles-i olimpia évére nyúlik vissza, az akkorit azonban bezúzták. A sorozat így az 1988-as szöuli olimpia évétől lehet teljes a polcokon. A Magyar Olimpiai Bizottság saját szerkesztésben, gondozásban 2014-ben adta ki először.

sport2024_5
MOB-Média/Szalmás Péter

A kötetet bemutató pénteki sajtótájékoztatón Gyulay Zsolt, a MOB elnöke elmondta, 1988 óta jelenik meg a sportévkönyv, az olimpia évében hagyományosan aranyszínű borítóval. „Nem véletlenül arany borítóval, hiszen a párizsi olimpia a mi értékelésünk szerint egy remek olimpia volt" – jelentette ki. Hozzátette, a kötet nagyszerű karácsonyi ajándék, egyben sportolóknak, edzőknek, rajongónak nagyon jó támaszkodási pont, hiszen összefoglalja az egész év eseményeit.

Csisztu Zsuzsa, az Magyar Sportújságírók Szövetségének alelnöke, a MOB tagja, a MOB Média Bizottságának elnöke kiemelte, a könyv csodálatos lenyomata az esztendőnek, a legszebb Mikulás-ajándék arany köntösbe öltöztetve. Hangsúlyozta, soha ilyen aktív kapcsolat nem volt a MOB és az MSÚSZ között, ennek is igazolása a Sport 2024.

sport2024_4
MOB-Média/Szalmás Péter

Amler Zoltán tizenegyedik alkalommal szerkesztői, nyolcadik alkalommal főszerkesztői minőségben vehetett részt az évkönyv elkésztésében. „Ebben az esztendőben is köszönöm a Magyar Olimpiai Bizottság, Gyulay Zsolt elnök, Fábián László főtitkár és Tóth Anita kommunikációs vezető megtisztelő bizalmát. Nyári olimpiai évben, aranyköntösbe bújtatott évkönyvet még inkább megtisztelő és még inkább felelőségteljes feladat szerkeszteni. Nagyon szeretem ezt a könyvet, amellett, hogy olimpiai szemüvegen keresztül igyekszik visszaadni az adott év történéseit, a MOB szabad keze lehetőséget biztosít az ennél szélesebb perspektívára – az olimpiai és paralimpiai fókusz mellett ezúttal is vannak kiemelt utánpótlás, szabadiősport- és nemzetközi oldalak – mint például tenisz, labdarúgás, vagy éppen Formula-1, amerikai sportok, illetve MSÚSZ-oldalak is szerepelnek a könyvben. Így lesz a nagy egész illusztris köntösbe csomagolva egy csodálatos, az olvasás, képek csodálata közben és után polcokra való szép és tartalmas könyv. Köszönöm az MSÚSZ Nagy Béla program által nyújtott támogatását, és természetesen köszönöm az évek során összeállt remek szerkesztőcsapat munkáját, és a kollégák, újságírók, fotósok remek anyagait – így közel 1 millió karakterben és félezer képben, 512 oldalban talán sikerült méltó módon emlékezni 2024-re is” – fogalmazott Amler Zoltán főszerkesztő, aki név szerint kiemelte Dobos Sándor szerkesztő kollégát, Keczeli Zoltán és Kónyi Zoltán művészeti vezetőket, Szalmás Péter képszerkesztőt, Skrapits László olvasószerkesztőt, illetve a MOB részéről Szántó Rubent, Szabó Gabriellát és Vasvári Ferencet, akik a munkafolyamatok során napról napra hozzátettek valamit ahhoz, hogy megfelelő nívóban készülhessen el a könyv.

sport2024_2
MOB-Média/Szalmás Péter

A pénteki könyvbemutatón ott volt a Párizsban aranyérmes férfi párbajtőrcsapat tagjai közül Siklósi Gergely, Nagy Dávid és Andrásfi Tibor. Siklósi elmondta, a magyar sporttörténelem részévé válni nemcsak megtiszteltetés, hanem feladat is, hogy pozitív képet állítsanak a fiatalok elé, ezért is kíváncsi arra, mit írtak róluk.

Andrásfi arról beszélt, hogy szokatlan volt számára a győzelem után a hatalmas médiaérdeklődés, ami annyiban okozott nehézséget, hogy miután hamar visszatért az edzésekhez és a versenyzéshez, pihenő idejében kellett ezeknek megfelelnie, de mindegyik meghívásnak igyekezett eleget tenni. Az öttusázó Gulyási Michelle úgy fogalmazott, nem is nagyon emlékszik, hogyan nyilatkozott az aranyérem megszerzése után, így mindenképpen jó lesz elolvasnia a könyvet.

A sajtótájékoztató keretében adta át Csisztu Zsuzsa, mint az idén 100 esztendős Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) alelnöke az elismeréseket azoknak a kollégáknak, akik legalább tíz olimpiáról tudósítottak – és Párizsban nem volt módjuk azt átvenni –: Csurka Gergely és Ághassi Attila újságíró, valamint Szalmás Péter, a MOB fotós vehetett át oklevelet.