Mohamed Aida és Knapek Edina továbbra is kvótás helyen áll tőrvívásban

Mohamed Aida és Knapek Edina továbbra is kvótás helyen áll tőrvívásban

2016. 01. 18.
Megosztás

A vívók olimpiai kvalifikációs pontgyűjtése a lengyelországi Gdanskban folytatódott. A női tőr világkupaversenyen Mohamed Aida egészen a legjobb nyolcig menetelt, s szerzett igen értékes pontokat.

Aida második gyermeke születését követően először vívhatott vk nyolcas fináléban. A magyar tőrvívónő az olasz Cipriani, az amerikai Prescod és a lengyel Chlewinska legyőzésével került a negyeddöntőbe, ahol a világranglistát vezető orosz Deriglazova állta az útját. Mohamed az ötödik helyével hatalmasat lépett előre a riói részvétel felé.

“Nagyon örülök, egész nap meg tudtam csinálni azt, amit szerettem volna! Nem is emlékszem, mikor voltam legutóbb vk-döntőben, és nem éreztem reménytelennek az asszómat az aktuális világbajnokkal, Deriglazovával szemben sem. Dolgozunk tovább, irány Rio!” – mondta boldogan Aida.

“A karácsonyi pihenő pszichésen, mentálisan és fizikálisan nagyon jót tett Aidának. Az első, nagyon izgalmas asszó után remekül vívott Aida, taktikusan, okosan és eredményesen, büszke vagyok rá. Úgy érzem, kilencvenkilenc százalékosra nőtt az esélye az olimpiai indulásnak, és Rióban sem csak a részvétel lesz a cél… Köszönöm a szegedi kézilabdaszurkolóknak, hogy ide is eljöttek, a szurkolás sokat segített!” – fejezte ki örömét Aida mestere, Solti Attila.

Knapek Edina egy rendkívül izgalmas, hosszabbításba torkolló csörtében a legjobb 32 közé jutott az osztrák Wohlgemuth elleni csörtében, majd a később elődöntőig jutó Baldini állította meg a 32 között. Knapek Edina is kijutó helyen áll két versennyel a kvalifikáció vége előtt.

Varga Gabriella is feljutott a főtáblára, de ott honfitársa Kreiss Fanny győzte le. Főtáblás volt még Lupkovics Dóra és Jeszenszky Szílvia is.

A lányok a vk-viadal után viszonozták a kézilabdások szurkolását, s lelkesen bíztatták a magyar férfi kézilabda-válogatottat a Montenegró elleni Eb-találkozón.

Női tőrben csak egyéni versenyt rendeznek a riói olimpián. Az olimpiai kvalifikációs ranglista első 14 helyezettje szerez kvótát, és további két-két európai, ázsiai, amerikai és afrika/óceéniai vívó. Az egyetlen megkötés, hogy egy nemzet csak két vívót kvalifikálhat az olimpiára.

A női tőr egyéni nem hivatalos olimpiai kvalifikációs ranglistájának az állása.

(MOB-MVSZ fotók: hunfencing.hu)