Nyolcvan esztendős lett Molnár Endre olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó. A négyszeres olimpikon kapuslegenda pályafutása során minden olimpiai medálból gyűjtött – összesen négyet...

Moszkva, 1980. július 20. Gerendás György (b, fehér sapkában) és Kiss István (j2) harcol Adrian Nastasiuval (j, 4-es) és Viorel Russzal (j3, 9-es) a Magyarország-Románia vízilabda-mérkőzésen, a XXII Nyári Olimpiai Játékokkon. A kapuban Molnár Endre. A találkozó végeredménye 6:6.
Molnár Endre 1945. július 23-án született Gyergyószentmiklóson. Négyéves volt, amikor családja Magyarországra költözött. Fiatalon vívással, kézilabdával, labdarúgással és birkózással is próbálkozott, mielőtt lehorgonyzott volna a medencében.

Budapest, 1976. június 8. A montreali olimpiára készülő magyar vízilabda-válogatott.
1960-ban, 15 éves korában határozta el, hogy a Bp. Épitőkbe igazol, mint úszó. Hamar kiderült, hogy úszóként nem lesz igazán eredményes, így átment a klub NB II-es vízilabdacsapatához, ahol a felnőttek kapusa lett. 1962-ben meghívták az ifjúsági válogatottba, majd 1964-ben Laky Károly kérte fel, hogy védjen az olimpiára készülő keret edzésein. 1966-ban a Bp. Spartacusba igazolt, s Markovits Kálmán beválogatta az Európa-bajnokságra készülő válogatottba. Az első igazán nagy torna, az 1966-os utrechti Eb nem volt nagyon sikeres számára, hiszen az ötödik helyet érte el a csapat.

Budapest, 1977. július 14. Molnár Endre véd a Hungária Kupa nemzetközi vízilabdatornán a Margitszigeten. A Magyarország-Szovjetunió mérkőzés végeredménye 8:4.
1966 és 1980 között száznyolcvankilenc alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. Kapuvédőként része volt a magyar csapat valamennyi, ebben az időszakban elért eredményében, a nyári olimpiákon négy, a világbajnokságokon három, az Európa-bajnokságokon két érmet szerzett. Mexikóban bronzérmes, Münchenben ezüst-, Montréálban arany-, Moszkvában újra bronzérmes. A montréáli bajnokcsapat tagjai: Csapó Gábor, Cservenyák Tibor, Faragó Tamás, Gerendás György, Horkai György, Kenéz György, Konrád Ferenc, Molnár Endre, Sárosi László, Sudár Attila és ifj. Szivós István.

Budapest, 1977. február 2. Az 1976-os év legjobb férfi sportolójának választott Németh Miklós gerelyhajító olimpiai bajnok (elöl b2), az év legjobb csapata, a vízilabda-válogatott kapitányhelyettese, Molnár Endre (elöl k) és a legjobb nõi sportoló, Tordasi Ildikó tõrvívó olimpiai bajnok (j2), valamint a hátsó sorban a vízilabda-válogatott tagjai a Magyar Sajtó Házában, az Év Sportolója díjak átadási ünnepségén. MTI Fotó: -
Az aktív sportolást 1982-ben fejezte be.
Visszavonulása után a Budapesti Spartacus csapatát írányította edzőként olimpiai bajnok társával, dr. Konrád Ferenccel illetve Győre Lajossal. 1984-ben Gyarmati Dezső jobb keze volt a BVSC csapatánál. Későb már önállóan lett a klubbal bajnok, kupagyőztes, BEK-második. 1987-ben Kuvaitban vállalt edzői állást. 1990-ben hazatért és 1992-ig a Tungsram SC vezetőedzője volt. Bajnoki aranyéremig vitte a gárdával, de a klub mégis megszünt. Ezzel befejezte pólos pályafutását, és átpártolt az üzleti életre.

Budapest, 2000. december 28. Sárosi László, Kásás Tamás, Molnár Endre, Dömötör Zoltán, Kósz Zoltán, Sudár Attila, Horkai György, Szívós István, Felkai László és Faragó Tamás a minden idõk legjobb vízilabda válogatottjának választott sportolók, a Szõnyi úti uszodában, az évszázad legjobbjai-szavazás eredményhirdetésén. MTI Fotó: Illyés Tibor
Számos vállalkozásban próbálkozott sikeresen boldogulni, végül a vendéglátóiparban családi vállalkozásban müködtetett egy sörözőt. 2008-ban a Magyar Vízilabda Szövetség elnökségi tagja lett.

Díjai és elismerései közt Az év magyar vízilabdázója (1967, 1977, 1978, 1979, 1980), Kiváló Nevelő Munkáért-elismerés (1992); beválasztották az évszázad magyar vízilabda-válogatottjába (2000), illetve Gyergyószentmiklós díszpolgára (2006).

Isten éltesse Molnár Endrét!

Budapest, 1968. július 24. Molnár Endre vízilabdázó, a XIX. nyári olimpiára készülõ magyar vízilabda válogatott tagja edzésen vesz részt. MTI Fotó: Kovács Gyula