Nébald György aranyérmes kardvívót választották az Olimpiai Bajnokok Klubja elnökévé, a nyolcéves megbízatás után lemondott Dömötör Zoltán utódául.
A közgyűlés köszöntésekkel kezdődött. Az immár 91 esztendős, de örvendetesen jó egészségnek örvendő Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnoknőt emlékplakettel és virágcsokorral köszöntötte Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára és Fábián László, a klub alelnöke. A kerek születésnapjukat a közelmúltban ünneplők hasonló társaiktól vastapssal kísért elismerésben részesültek: május 6-án Bolvári Antal kétszeres olimpiai bajnok 80., május 11-én Rejtő Ildikó, kétszeres olimpiai bajnoknő, a Nemzet Sportolója 75., május 12-én Littomeritzky Mária aranyérmes úszónő 85., és Schmitt Pál kétszeres olimpiai bajnok 70. életévét töltötte be. Az eddigiek során az európai nemzeti olimpiai bizottságok történetében is egyedülállóan a leghosszabb időn át, 22 éven a Magyar Olimpiai Bizottság élén állt Schmitt Pál ezúttal vette át azt a diplomát, amellyel Patrick Hickey, az EOC (Európai Olimpiai Bizottságok) elnöke köszöntötte.
A vastapssal ünnepeltek nevében Schmitt Pál kedves történetekkel beszélt sportpályafutásának kezdetéről, amikor minden fiatal számára nagy megtiszteltetést jelentett, ha meghívást kapott a tatai edzőbárba. A versenyzőket az egy helyen végzett edzésmunka, a sikeres szereplés tömörítette összetartó, egymást segítő nagy családba. A bajnokok példaképként jelentek meg a fiatalok előtt, akik azután újabb sikerekkel folytatták a hagyományokat. A jelen bajnokaira a sport népszerűsítése érdekében várnak újabb feladatok. Éppen ezért annak a reményének adott kifejezést, hogy Londonban jól szerepel a magyar csapat és ezzel újabb fiatalok kapnak kedvet a sportoláshoz, egészséges életmódot követnek majd.
A közgyűlés érdemi része az ünnepélyes pillanatok után kezdődött. A családi okok miatt távolmaradt Dömötör Zoltán elnököt helyettesítő Fábián László alelnök nem kívánt szóbeli kiegészítést fűzni az írásban kiadott éves beszámolóhoz, amelyet a jelenlévők egyhangúan elfogadtak. Majd bejelentette, hogy az újabb négy éves megbízatást nem vállaló Dömötör Zoltán helyére egyedül, Nébald György, kardvívó olimpiai bajnok jelentkezett, aki az elmúlt fél évben már megbízott ügyvezetőként vezette a klubot.
Amint az elnök jelölt elmondta, már az ügyvezetői megbízatást is rendkívüli kitüntetésnek tekintette. A fél év alatt sok hasznos tapasztalatot szerzett és a jövőben igyekszik az olimpiai bajnokok közösségének érdekeit szervezetten, megfelelően képviselni. Az elhunyt bajnokok emlékének megőrzése, a klubélet kialakítása, a szolidaritás erősítése, a fiatalok ösztönzése a rendszeres sportolásra előtérben marad.
A jövő terveit illetően elmondta, hogy a klubnak az eddigieknél még többet kellene tenni a sport népszerűsítéséért a jövő nemzedéke körében. Ezen a téren a fiatalabb olimpiai bajnokokra várna nagyobb feladat, ezért szeretné a fiatalabb bajnokokat aktivizálni. A bajnokok többet vállalhatnának a dopping és drog ellenes küzdelemből. Személyes példával, életútjuk ismertetésével még a büntetés végrehajtó intézetekben tartott beszámolók is példaértékű segítség nyújtást jelenthetne. Végül, de nem utolsósorban az olimpiai játékok 60, 40, 20 éves jubileumi ünnepségeinek szervezéséből szeretnék kivenni részüket a MOB egyetértésével.
A rövid program beszéd után a bajnokok közgyűlése egyhangú szavazással, ellenszavazat és tartózkodás nélkül Nébald Györgyöt választotta meg az Olimpiai Bajnokok Klubja elnökévé 2016 végéig.
Az új elnököt elsőként Molnár Zoltán, a MOB főtitkára köszöntötte. Hangoztatta, hogy az olimpiai bajnokok közössége a magyar olimpiai mozgalom, a magyar sport igazi erejét jelentik. A közösséget példaértékű lendülettel vezető Dömötör Zoltán minden elismerést megérdemel. Bajnoktársai gondjait, problémáit jól ismerve igyekezett segíteni. Erősítette a bajnokok szolidaritását.
Sákovicsné Dömölky Lídia tokiói bajnoknő az alapító elnök Lemhényi Dezsőre, a köztiszteletnek örvendett Butykó mesterre emlékezett, aki döntő szerepet játszott abban, hogy a bajnokok megfelelő erkölcsi és főleg anyagi elismerésben részesüljenek. Amint említette, Dömötör Zoltán hasonló szellemben vezette a klubot. Mindezért csak köszönetet mondhatnak az olimpiai bajnokok. Végül, ünneprontás nélkül azért azt is megemlítette, hogy minden elismerés és megbecsülés ellenére többet kellene törődni az életük utolsó szakaszához érkezett bajnoktársakkal, olimpikonokkal is.
Zárszóként Jakabházyné Mező Mária főtitkár az Olimpiai Akadémia tanácsa nevében köszönetet mondott a bajnokoknak az akadémia, az olimpiai iskolák és az olimpiai baráti körök eseményein való közreműködésért, a felhőtlen együttműködésért.
Az elnökség beszámolója itt olvasható