Negyedikként zárta a magyar csapat az olimpiai selejtezőt

2012. 04. 25.

A már biztos londoni olimpiai résztvevők vasárnapi kisdöntőjében a magyar női vízilabda-válogatott kikapott az oroszoktól a trieszti ötkarikás selejtező torna zárónapján, ahol így negyedikként végzett. Az első helyet a vendéglátó olaszokat verő spanyolok érdemelték ki.

A veresége ellenére boldogan távozott a trieszti uszodából a magyar női válogatott, hiszen kiharcolta az olimpiai indulás jogát a negyedik helyezéssel.

A világbajnoki harmadik oroszokat a januári, eindhoveni Európa-bajnokság bronzmeccsén legyőzte Merész András alakulata, s ugyanígy tett a mostani viadal nyitómérkőzésén is, mely sikernek döntő szerepe lett abban, hogy a magyar csapat első helyen végzett csoportjában és - a legjobb négy közé jutván - megszerezte az ötkarikás szereplés jogát.

A vasárnapi meccsnek ilyenformán már nem volt valós tétje, s a jobban motivált, a két legutóbbi vereségért is visszavágni akaró rivális végül biztosan nyert. Drávucz Ritáék a találkozó feléig állták a sarat, főképpen az egyformán négy gólig jutó Antal Dóra és Keszthelyi Rita révén, utána azonban fokozatosan elhúztak az oroszok, akik végül öttalálatnyi különbséggel nyerve szerezték meg a harmadik helyet az itáliai tornán.

Merész András:

– Mint egy rossz westernfilmben, nem töltött senki, csak tüzelt, és ebből az oroszok szoktak jobban kijönni. Ellenük csak kevés gólos meccsen lehet nyerni. Igyekeztünk összeszedni magunkat, de nem nagyon sikerült, kétszer cseréltünk kapust, bár nem rajtuk múlott a vereség. Megdicsértük a lányokat, hiszen amiért jöttünk, elértük, ha maradéktalanul nem is, de elégedett vagyok a látottakkal.

NŐI VÍZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ

A HARMADIK HELYÉRT:

OROSZORSZÁG–MAGYARORSZÁG 18–13 (5–4, 5–4, 5–3, 3–2), Trieszt, 300 néző. V: Bianchi (olasz), Teixido (spanyol)
OROSZORSZÁG: Kovtunovszkaja – Konuh 2, Liszunova, Prokofjeva 1, Tankejeva 3, Fedotova, Ivanova 4. Csere: A. Antonova 1, Bjelova 1, Hohrjakova 1, D. Antonova 2, Beljajeva 3
MAGYARORSZÁG: Bolonyai – Czigány D., Keszthelyi 3, Takács O. 1, Tóth I. 2, Szücs G., Drávucz 1. Cs: Gangl (kapus), Csabai, Kisteleki H. 1, Antal 4, Menczinger K. 1
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 14/6 Gól – ötméteresből: –, 1/1
Kipontozódott: Bjelova (14. p.), Hohrjakova (22. p.)
Az 1. helyért: Spanyolország-Olaszország 9-5 (2-1, 4-1, 1-3, 2-0)
a 5. helyért: Hollandia-Görögország 11-10 (2-1, 4-2, 2-5, 1-1 - 1-0, 1-1) - hosszabbítás után
a 7. helyért: Kanada-Kazahsztán 17-2 (5-0, 5-0, 2-1, 5-1)
Az olimpiai selejtező torna végeredménye: 1. Spanyolország, 2. Olaszország, 3. Oroszország, 4. Magyarország (az első négy londoni induló), 5. Hollandia, 6. Görögország, 7. Kanada, 8. Kazahsztán, 9. Brazília

A nyári ötkarikás játékok női vízilabdatornájának teljes mezőnye: Nagy-Britannia, Egyesült Államok, Ausztrália, Kína, MAGYARORSZÁG, Oroszország, Spanyolország, Olaszország