Női KEK:  hátrányból folytatják csapataink

Női KEK: hátrányból folytatják csapataink

2012. 11. 12.

A Békéscsaba hazai pályán ötgólos, a Vác idegenben kétgólos hátrányba került a női KEK-ben.

A csabaiak egészen a hajráig jól tartották magukat, de az utolsó percek a norvég Stabaeknek sikerültek jobban, így 27-22-re győztek. A váciak a Lokomotiva Zagreb otthonában, szoros meccsen, kevéssel maradtak alul a 16 közé jutásért vívott találkozók első összecsapásán. A magyar csapat a szünetben még két góllal vezetett. A dunaparti gárdának minden esélye megmaradt a továbbjutásra.

Női KEK, 3. forduló:
BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABA-STABAEK 22-27 (13-13), Békéscsaba, játékvezetők: Iljeva, Karbeska (macedón)
BÉKÉSCSABA: Veress, Sipeki (kapusok), Csáki 3, Dombi, Gávai 2, Glusica, Hajduch 1, Hanczvikkel, Kelemen 2, Nyikolajenko 8 (4), Szögi 2, Tóth K.2, Tóth S., Walfish 2
STABAEK: Pedersen M., Solberg M. (kapusok), Bernhardsen 1, Bjoernsen, Homme 1, Lunder 1, Mamelund, Naess 9 (2), Noersteboe 2, Oftedal H. 2, Oftedal S. 5 (1), Pettersen 1, Sneve 1, Solberg C. 4
Kiállítások: 2, ill. 4 perc Hétméteresek: 6/4, ill 4/3

Visszavágó: november 18., 18:00 Bekkestua

LOKOMOTIVA ZAGREB-VÁC 28-26 (14-16), Zágráb, játékvezetők: Novikov, Perepilitsy (ukrán)
LOKOMOTIVA ZAGREB: Bukovina, Razum (kapusok) , Bozovic 1, Busic, Debelic 1, Galic, Jankovic 3, Koznjak 10, Krsnik, Markovic, Milic 3, Mudronja, Ostarjas 2, Poljak 3, Prevendar, Smiljanic 1
VÁC: Bíró, Juhász, Triffa (kapusok), Barján, Farkas 1, Fülöp, Ivanics, Klivinyi 8, Mayer 6, Mészáros, Nagy, Niksic, Szádvári 2, Szondi, Tápai 6, Kamper 3
Kiállítások: 8, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/3, ill 6/5

Visszavágó: november 17., 18:00 Vác

(Forrás: kezi.hu, fotó: Ignácz Bnece)