Női NB I: papírforma FTC-győzelem a rangadón

2014. 01. 19.

A Ferencváros a várakozásnak megfelelően sima győzelmet aratott szombaton a Dunaújváros felett a női kézilabda NB I 15. fordulójában.

A visszavágások hete: így is jellemezhetnénk az elmúlt időszakot a női kézi NB I-ben: a hétközi rangadón először a Győri ETO győzte le magabiztosan az őt a bajnokság elején megtréfáló Ferencvárost, majd most a népligetiek adtak csattanós választ a Dunaújvárosnak. Mátéfi Eszter együttesének ezúttal nem volt esélye megismételni a szeptember 18-ai bravúros hazai győzelmét.
A hetedik percben ugyan még 3–2-re a vendégek tudtak vezetni, de utána sorozatban négyet lőtt az FTC, így 6–3-nál már az újvárosiaknak kellett időt kérnie. A zöldeknél Kovacsicz Mónika a jobb szélről, míg Zácsik Szandra átlövőposztról szállította a gólokat, a vendégek a válogatott Bulath Anita révén tartották a lépést, már amennyire tudták. A csereként beálló Szamoránsky Piroskát többször is jól tudták megjátszani, Szucsánszki Zita pedig biztosan értékesítette a büntetőket, a legnagyobb különbség hét találat volt a két csapat között az első harminc percben, a szünetben is ekkora volt a távolság (17–10).

A második játékrész elején több pontatlan ferencvárosi támadást kihasználva mínusz négyre tudott felzárkózni a Kohász, Elek Gábor időt is kért a 38. percben. Nem kellett sok, két gyors hazai gólt követően már Mátéfi is lerakta a T betűt a zsűriasztalra. Alena Abramovics több ziccert is megfogott sorozatban, ebből építkezve villámgyorsan visszaállt a szünetbeli különbség.

Hiába kezdte magát megszórni Vincze Melinda, az Újváros nem tudott érdemben közelebb zárkózni. A Fradiban jól szálltak be a cserék (Steinbach, Szekerczés, Vérten), az FTC kilencgólos sikerrel tartotta meg hazai hibátlan mérlegét.

A további mérkőzéseken döntetlent ért el az Érd Vácon. A Győri Audi ETO négy góllal bizonyult jobbnak a Békéscsabánál.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAILCARGO HUNGÁRIA–DUNAÚJVÁROSI KA 35–26 (17–10), Elek Gyula Aréna, 650 néző. V: Bonifert, Oláh
FTC: ABRAMOVICS – Kovacsicz 4, ZÁCSIK 4, Cifra, Tomori 2, SZUCSÁNSZKI 7 (3), Szarka 2. Csere: Vérten 5, Mészáros, Such, Steinbach 2, Pena, SZEKERCZÉS 3 (1), SZAMORÁNSKY 6
DUNAÚJVÁROS: Víg – Hosszú, Gera 4, FERLING 6 (2), Rádl 1, BULATH 6, VINCZE 6. Csere: Pisák, Csapó (kapusok), Vadász, Takács 2, Palotás, Ferenczy 1, Kővári
Kiállítások: 6, ill. 2 perc Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Elek Gábor: – Végig jó iramban játszottunk, és ha kevesebb technikai hibát követünk el, akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Mátéfi Eszter: – Az első félidőben gyámoltalan volt a csapat, aminek az eredménye a tetemesebb hátrány lett. A második félidőben már biztatóbb volt a játékunk.

IPRESS CENTER-VÁC–ÉRD 28–28 (16–15), Vác, 700 néző. V: Herczeg, Südi
VÁC: Triffa – Niksic 2, Virág 4, FÜLÖP A. 5, Nikcsevics 3, Farkas V. 2 (1), SZÁDVÁRI 5. Csere: Bíró B. (kapus), KAMPER 7, Hámori, Dakos, Ertl.
ÉRD: Oguntoye, Koren 2, KOVÁCS ANNA 6, BOGNÁR B. 5, KISFALUDY 3, KlivinyI 2, Schatzl 1. Csere: Janurik, Gridnyeva (kapusok), Szekeres 1, Wolf 3 (3), Vukcsevics 2, Triscsuk 2, Balog B. 1 (1). Kiállítások: 4, ill. 4 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Konkoly Csaba: – Köszönjük lelkes szurkolóink támogatását, nélkülük aligha szereztünk volna pontot a végjátékban. Egyben ajánljuk az eredményt a kézilabda-szövetség figyelmébe.
Szabó Edina: – Végig igen nagy volt a küzdelem. Örülünk a megszerzett pontnak.

GYŐRI AUDI ETO KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 24–20 (15–9), Győr, 1500 néző. V: Bóna, Miskei
ETO: HERR O. – Bognár-Bódi, K. Bulatovics, Kovacsics 2 (1), Sirián 2, Hornyák D. 2, Korsós 3. Csere: Hornyák Á. 2, Görbicz 3 (2), E. Amorim 3, Löke 4, Orbán 1, Soós 2
BÉKÉSCSABA: SIPEKI – Csáki, Nikolajenko 3, Szögi 1, Szabó V. 1, HANCZVIKKEL 5, Kelemen 3.
Csere: VERESS (kapus), Barján 3 (1), Tóth S. 2, Gávai 1, Dombi 1, Kovács A
Kiállítások: 2, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Ambros Martín: – Az új helyszínen, az Egyetemi csarnokban is megszereztük a két pontot. Sokat dolgozunk mostanában, ezért fejben is fáradt a csapat, de pozitívum, hogy csak húsz gólt kaptunk.
Bakó Botond: – Játszottunk egy jót, méghozzá felszabadultan, jókedvvel. Jól tudtuk pótolni beteg és sérült játékosainkat.

FEHÉRVÁR KC–MTK-BUDAPEST 33–16 (15–8), Székesfehérvár, 400 néző. V: Kozák, Wenzel
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Azari 2, HERR A. 5 (2), Benzal 2, HORVÁTH B. 6, TILINGER 6 (2), Vaszari 2.
Csere: Győrffy (kapus), EMBEROVICS 3, Hajduch 3, Kazai, Siti E., Becséri 2, Májer 1, Kuhinkó 1.
MTK: Schenk R. – Fundák 1, Borbás 3 (2), Barczi, Petrovszki, Pácz L., BUZSÁKI 5. Csere: Kókai (kapus), Fekete B. 3, HORNYÁK B. 4, Blaubacher
Kiállítások: 4, ill. 6 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Pal Oldrup Jensen: – Végig koncentráltunk, így meg tudtuk mutatni, hogy erősebb csapat vagyunk mostani ellenfelünknél. Nagyon fontos volt a jó védekezés, továbbá nagyobb tempóban játszottunk, mint az előző mérkőzéseken. Támadásban ugyan több labdát ellőttünk, de többnyire megfelelően fejeztük be az akcióinkat, elégedett vagyok.
Majoros Gusztáv: – Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Fehérvár.

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC 24–22 (12–8), Siófok, 300 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
SIÓFOK: FUTAKI – LUKÁCS V. 5, Németh Cs., Szamoránsky A. 2, LÉRÁNT 4 (1), ORBÁN ANNAMÁRIA 7, Szalai B. 1. Csere: Pastrovics (kapus), Szabadfi 3, Dajka 1, Erdősi 1
VESZPRÉM: Pásztor B. – Kokas, PLANÉTA 6 (3), TAKÁCS BIANKA 3, Tóth E. 2, TÓTH G. 7, Pelczéder.
Csere: Szemerey (kapus), Kurucz 2, Kiskartali 1, Vesztergombi 1, Hajtai, Horváth D
Kiállítások: 12, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Golovin Vlagyimir: – Sorsdöntőnek bizonyult, hogy az első félidőben sikerült négygólos előnyt szereznünk. A végére elfáradtunk, de kiharcoltuk a fontos győzelmet.
Róth Kálmán: – A védekezésünkkel elégedett vagyok, a huszonnégy kapott gól önmagáért beszél. Támadójátékunkba rengeteg labdaeladás és technikai hiba csúszott, szám szerint tizennyolc, ez megpecsételte sorsunkat.

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 15 14 - 1 478-329 28 pont, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 13 - 2 497-360 26, 3. Érd 15 10 1 4 423-363 21, 4. Dunaújvárosi KA 15 10 1 4 418-380 21, 5. Ipress Center-Vác 15 8 1 6 377-366 17, 6. DVSC-TVP 15 8 - 7 400-415 16, 7. Fehérvár KC 15 7 1 7 393-392 15, 8. Siófok-Galérius Fürdő 15 6 1 8 404-421 13, 9. Veszprém Barabás-Duna Takarék 15 5 1 9 378-389 11, 10. EUBility Group-Békéscsaba 15 5 - 10 361-378 10, 11. MTK Budapest 15 1 - 14 324-480 2, 12. Eszterházy KFSC-Globál Safe 15 - - 15 328-508 0