Női NB I: A Fradi nyerte 2012 utolsó rangadóját

2012. 12. 31.

Fölényes, nyolcgólos győzelmet aratott a Ferencváros az Érd ellen.

Az érdiek az első félidőben egy időre ugyan átvették a vezetést, de a hazaiak felzárkóztak, fordítottak. A folytatásban a Fradi Szekerczés és Such jó játékával fokozatosan ellépett, és magabiztosan győzött a tabella negyedik helyén álló Érd ellen.

Az első félidőben jól tartotta magát a tabellán hetedik helyen álló Fehérvár, így csak egy gólos előnnyel mehetett pihenni a Győri AUDI ETO. A folytatásban rákapcsoltak a győriek, elléptek ellenfelüktől, és végül 13 góllal nyertek.

A Dunaújváros két helyet lépett előre a tabellán, miután nyolc góllal legyőzte a Siófokot.
Már az első félidő végére jelentős előnybe került a Dunaújváros a Siófokkal szemben. Ferlingék magabiztosan hozták a második félidőt is és nyolc góllal nyertek. A Siófok ezzel a vereséggel kieső helyre került a tabellán.

Női NBI, 10. forduló:

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-ÉTV-ÉRD 37-29 (19-16), Budapest, játékvezetők: Andorka, Hucker
FTC: Pastrovics, Abramovics (kapusok), Cifra, Dajka 3, Deáki, Kocsis Á., Kovacsicz 2, Lukács, Nera Pena 6 (2), Such 4, Szamoránsky P. 6, Szarka 1, Szekerczés 4 (2), Szucsánszki 6, Tomori 4, Vérten 1
ÉRD: Janurik, Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Balog B., Bognár B. 4, Franic 3, Kisfaludy, Koren 3, Kovács A. 8, Kovács G., Szekeres 4, Tóth T., Török, Vincze M. 1, Vukcsevics 1, Wolf 5 (5)
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/6, ill. 5/6.
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: − Az ellenfél jól kihasználta rutinját a kritikus pillanatokban, az én játékosaim pedig ettől megtörtek.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ-SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ 37-29 (21-15), Dunaújváros, játékvezetők: Bóna, Miskei
DUNAÚJVÁROS: Csapó, Pisák (kapusok), Berta 5, Bódi 8 (4), Ferling 6 (1), Gáspár 1, Gera 5, Kemény, Kővári 2, Rádl 1, Sánta 4, Takács D. 4, Takács F. 1, Vadász
SIÓFOK: Kiss É., Futaki (kapusok), Bogdanovic 7 (1), Bozsovics, Erdősi 4 (1), Nagy É., Németh CS. 5, Polics, Schneider 4, Seric 1, Szabadfi 3, Szalai 3, Termány, Varga N. 2
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/6, ill. 2/2.
Mátéfi Eszter: – Gratulálok csapatomnak, amely igazi közösségként működve nagyon jó mérkőzésen győzött le egy kiválóan felkészített ellenfelet.
Kiss Szilárd: – A két sebességi fokozattal gyorsabban és hárommal agresszívebben játszó, erősebb ellenféllel szemben nem lehettünk sikeresek.

FEHÉRVÁR KC-GYŐRI AUDI ETO 17-30 (10-11), Székesfehérvár, játékvezetők: Bonifert, Oláh
FEHÉRVÁR: Szikora, Trimmel (kapusok), Azari 3, Becséri, Emberovics 2., Horváth 1, Kuhinkó, Lelkes, Németh K. 2, Németh N., Siti E. 2, Tilinger 2, Triscsuk 4, Vaszari 1, Zsigmond V
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Herr O. (kapusok), Görbicz 4 (1), Hornyák D. 1, Korsós 1, Kovacsics 2 (1), Lekics 5 (1), Löke 2, Orbán A. 4, Radicsevics 5, Rédei-Soós 4, Sirián 1, Szepesi, Tervel 1
Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/4, ill. 3/5.
Pal Oldrup Jensen: – Az első játékrész teljesítményével elégedett vagyok, amióta Fehérváron dolgozom most játszottuk a legjobb félidőnket. A szünet után a támadásaink már nem jelentettek igazi veszélyt, míg a Győr könnyű gólokat szerzett, és megnőtt a különbség. Talán, ha pontosabban támadunk, akkor nem lett volna a végére ekkora differencia.
Ambros Martín: – Nehéz mérkőzésre számítottam, és nagyon jól kezdett a Fehérvár. Nekünk idő kellett, amíg vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, átvettük az irányítást, utolértük magunkat, és így sikerült egy góllal megnyernünk az első félidőt. A szünet után megkeményedett a játékunk, feljavultunk védekezésben, és a nyomásunk hatására már megnőtt a különbség.

Női NB I 2012-2013 alapszakasz:
Állás 10 forduló után:
1.Győri Audi ETO 326-206 20, 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 348-274 17, 3. Vác 283-255 15, 4. ÉTV-Érd 280-263 13, 5.Kiskunhalas 267-274 13, 6. Veszprém Barabás-Duna Takarék 252-268 12, 7. Fehérvár KC 256-266 8, 8. DVSC-Fórum 266-288 7, 9. Dunaújvárosi Kohász 282-314 6, 10. Budapest Bank-Békéscsaba 237-283 5, 11. Siófok-Galerius Fürdő 276-308 4, 12. Budapest SE 240-314 0

(Forrás: kezi.hu)