A Magyar Olimpiai Bizottság, a Nők a Sportban Bizottsággal közösen hagyományteremtő céllal, második alkalommal művészeti pályázatot hirdetett a XXX. Nyári Olimpiai Játékokon résztvevő női sportolók tiszteletére „Nők a Nyári Olimpián” London 2012 címmel.
A pályázatra festménnyel, szoborral, grafikával, textilművel és fényképpel egyaránt lehetett pályázni, megkötés mindösszesen a témaválasztás volt: Nők Londonban.
A pályaművek között minden kategória képviselve volt: fa- és fémszobrok, speciális öntvények, modern- és ún. naiv festmények, és természetesen nem hiányoztak azok a fényképek sem, amelyeket az olimpián részvevő fotósok a női versenyzőkről készítettek – portrék és versenyképek egyaránt.
Az itt kiállított művészeti alkotások az olimpiai eszme által ihletett azon pillanatokat örökítették meg, melyek a legemlékezetesebbek voltak. Egy mozdulat, egy érzés, mely mindenki számára sokat jelentett és jelent ma is.
A kiállítást Regőczy Krisztina ezüstérmes olimpikon, jégtánc világbajnoknő a MOB Nők a Sportban Bizottság elnöke nyitotta meg.
A szakmai zsűri és a Nők a Sportban Bizottság tagjai egyértelműen két művész munkáját ítélték mind művészileg, mind aktualitását, londoni ihletettségét ítélve legjobbnak:
Albert Éva bőrből készült női torzója, rajta a legjobban szerepelt magyar sportolónők speciálisan rádolgozott fényképeivel, valamint Sándor Róbert karikatúrista, aki három érmes sportolónkat (Kozák Danuta, Csernovizcki Éva és Risztov Éva) rajzolta meg a mai sajtóban már sajnos hiánycikknek mondható gúnyrajzban.
A két művész a Danubius Hotels Group által felajánlott kétszemélyes, Wellness hétvégi beutalót nyerte.
Díjat kapott még Szórádi Zsigmond, akit Niké, a győzelem istene ihletett festmények valamint szobor megalkotására, illetve Fekete Géza, női tornászokat mintázó szobraiért – őket az Andapress jutalmazta meg termékével.
Az Adidas jóvoltából a magyar válogatott londoni hivatalos tréningruháját nyerte el a fénykép kategóriában győztes Jocha Károly, valamint Stössel Nánda „Győzelem” című pirogránit szobra.
Kedves „pályázat” volt a Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium kb. 3x3 méteres vászna, amelyre az iskola tanulói írtak és rajzoltak buzdító szavakat és gratuláltak a már elért sikerekhez.
A pályázaton díjat nyert és a zsűri által kiemelt alkotások megtekinthetők a Klébelsberg Kultúrkúriában szeptember 7-23 között.
(Fotók: JochaPress)