Nyolc csatornán közvetíti a közmédia a tokiói olimpiát

Nyolc csatornán közvetíti a közmédia a tokiói olimpiát

2021. 07. 22.
Megosztás


A közmédia idén újdonsággal készül az olimpiai közvetítések alatt: minden magyar vonatkozású eseményt élőben sugároz majd, összesen nyolc csatornán. Az M4 Sport, a Duna és a Kossuth Rádió mellett, az m4sport.hu öt ingyenesen elérhető webes csatornáján is valamennyi esemény magyar kommentárral lesz elérhető – tájékoztat az m4sport.hu.

Közel háromszor annyi szerkesztett csatornán tekinthetik meg a közmédia nézői a tokiói olimpia eseményeit, mint a korábbi nyári játékok alkalmával. A stúdióban három műszakban dolgoznak majd a műsorvezetők, így folyamatos lesz az adás. Molnár Mátyás, Bittman Emil, és Berkesi Judit munkáját pedig egykori sportolók segítik az elemzéseikkel. A megnyitó és záró ünnepséget is Mohay Benedek és Vásárhelyi Tamás fogja a helyszínről közvetíteni.

A „mozgó” riporter, aki már megkezdte munkáját, B. Németh Péter; a közmédia helyi, tokiói tudósítója Kiss Gábor István. A rádiót Cseszregi Balázs, Deák Horváth Péter, P. Fülöp Gábor és Szabó Szilárd képviseli, a televízióban láthatjuk-hallhatjuk Bobák Róbertet, Farkas Mártont, Marti Zoltánt, Péter Ágostont, Korsós Kristófot, Tihany Viktort, Tóth Bálintot, Török Olivért és Várhegyi Benjámint is.

„A pandémia okozta nehézségek ellenére az M4 Sport és a közmédia pontosan akkora létszámú stábot küldött Tokióba, mint amekkorát már 2018-ban is tervezett. Az M4 Sport, a Duna Televízió, és a Kossuth rádió mellett öt online csatornát hoztunk létre az olimpiára, amelyek az m4sport.hu oldalról érhetők el. Az öt webes csatorna broadcast minőségben biztosítja a nézői élményt, és a legtöbb műsorszámot magyar kommentárral közvetítjük. Hazánkban még nem volt példa arra, hogy „on demand” jellegű szolgáltatás ingyenesen legyen elérhető. Mivel a magyar szerkesztők alakítják a webes csatornák műsorát, a cél, hogy minden magyar vonatkozású eseményt élőben közvetítsünk” – mondta el Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója.

Az MTVA stábjából ötvenketten dolgoznak majd a helyszínen. A műszaki kollégák már a labdarúgó Eb-döntő alatt a levegőben voltak Japán felé, hogy a nyitóünnepség előtt napokkal minden készen álljon a közvetítésekre. A stáb többi tagja pedig éppen az M4 Sport csatorna hatodik születésnapján, július 18-án, vasárnap indultak útnak. Összesen hat stáb fog azon dolgozni a helyszínen, hogy a legtöbb magyar sportolót azonnal meg tudják szólaltatni a közmédia csatornáin.

„Tanultunk az öt évvel ezelőtti olimpiából, ezért kicsit máshogyan közelítjük meg a mostanit: a két lineáris csatorna, az M4 Sport és a Duna Televízió, valamint a Kossuth Rádió mellett még nagyobb szerepet kap az m4sport.hu. Legutóbb az úgynevezett multicsatornákat tettük fel kommentátorhang és szerkesztés nélkül. Most az a cél, hogy az összes magyar sportolót megmutassuk valamelyik csatornánkon, élőben, az esetek túlnyomó részében kommentárral. A legtöbbet az M4 Sporton és a Dunán, de bőven előfordulhat, hogy egyszerre három-négy helyszínen is van magyar érdekeltségű esemény, ilyenkor lesz igazán meghatározó szerepe az M4 Sport 1, M4 Sport 2, M4 Sport 5 webes csatornáknak. Ilyen korábban még sosem volt, de mi szeretjük a kihívásokat” – ismertette Székely Dávid, az M4 Sport csatornaigazgatója az újítások részleteit.

Az M4 Sport az élő közvetítések mellett naponta három alkalommal jelentkezik majd összefoglalóval: az „Ez történt az olimpián” című stúdió műsor reggel 7, délelőtt 11 és délután 4 órától lesz látható a csatornán.

Az olimpiára megújult az M4 Sport applikációja is, ahol szintén élőben követhetik a nézők az eseményeket, így érdemes az okostelefonokon frissíteni ezt az alkalmazást még az ötkarikás játékok előtt. Az online híroldaluk ide kattintva érhető el.

A közmédia kommentátori stábja az olimpián:
• Hajdú B. István (vízilabda, asztalitenisz, labdarúgás)
• Kovács „Kokó” István (ökölvívás, triatlon)
• Mohay Bence (úszás, birkózás)
• Szekeres Péter (vívás, asztalitenisz, súlyemelés, lovaglás, tollaslabda, strandlabda)
• Tóth Bálint (kézilabda)
• Török Olivér (íjászat, golf)
• Ujvári Máté (cselgánc, öttusa, labdarúgás)
• Varga Ákos (kézilabda, tenisz, kosárlabda, röplabda, strandröplabda)
• Varga Péter (kosárlabda, röplabda, strandröplabda, lövészet, 3×3 kosárlabda)
• Vásárhelyi Tamás (torna, atlétika)
• Horváth Péter (rögbi, skateboard, gyeplabda, baseball-softball)
• Szőke Viktória (torna, ritmikus gimnasztika, műuszás)
• Tóth Attila (evezés, karate, tekvondó)
• Knézy Jenő (kosárlabda, labdarúgás, 3×3 kosárlabda, pályakerékpár)
• Mérei Andrea (műugrás)
• Székely Dávid (nyíltvízi úszás, kerékpár, pályakerékpár, szörf, vitorlázás, BMX, atlétika, strandröplabda)

A megnyitó magyar idő szerint pénteken délután 13 órakor kezdődik. Az aznapi versenyek már korábban megkezdődnek, első magyarként Pétervári-Molnár Bendegúz evezösünknek, majd Balogh Mátyás íjászunknak szurkolhatunk. Emlékeztetőül: Tokió és Budapest tekintetében 7 óra az időeltolódás, a szigetországiak vannak előrébb.

A Magyar Olimpiai Csapat összetétele és a magyarok programja is elérhető honlapunkon.

A tokiói olimpián 33 sportág 50 szakágában összesen 339 olimpiai bajnokot avatnak, illetve osztanak érmet.

(m4sport.hu, MOB; fotó: MTI/Illyés Tibor)